Remeselné nápady

Santa Claus drotár s rôznymi materiálmi – 15 skvelých nápadov

Santa Claus jednoducho drotár-šablóna-kartón-plsť-tlačidlá

Vianočné obdobie a Mikuláš sú už za dverami a je načase opäť sa s deťmi venovať ručným prácam. Môžete si vyrobiť krásny z rôznych materiálov, ako je drevo, papier alebo tkanina Drotár Santa Claus, a ozdobte byt na obľúbenú párty. Zostavili sme kreatívne nápady a pokyny, ktoré vás môžu inšpirovať a byť užitočné, keď sa venujete ručným prácam.

Santa Claus robí ručné práce s deťmi

Santa Claus drotár šablóny-perník muž-drotár-šablóna-nicholas

Ak sa venujete ručným prácam pri zvláštnej príležitosti, vždy je zábavné, keď sa k nim pridajú aj deti. Na náš prvý nápad potrebujete kartón, perníkovú šablónu z internetu a akékoľvek zvyšky látky, farby, korálky, priadze a ďalšie požadované materiály na ozdobu Santa Clausa. Vystrihnite kartón podľa šablóny a pomocou neho vystrihnite mikulášsky kostým z kúskov látky alebo plsti. Potom vhodne ozdobte Santovu tvár a použite ju ako vianočnú ozdobu alebo hračku pre deti.

Vyrobte si kreatívneho Mikuláša so slaným cestom

Ozdoby na stromček Santa Claus s-deťmi-slaným-cestom-odtlačkom ruky

Soľné cesto je perfektné na výrobu rôznych malých figúrok, šperkov alebo odtlačkov rúk a nôh. Ak by ste chceli s deťmi na Vianoce vyrobiť Mikuláša zo slaného cesta, najlepšie to urobíte tak, že najmenší na cesto zanechajú odtlačky svojich rúk. Figúrky zo slaného cesta môžete ľubovoľne maľovať a zdobiť a odtlačok ruky vyzerá ako Santa Claus s klobúkom.

Jednoduchý Santa Claus robí veci z plsti

Santa Claus drotársky textilný brmbolcový plstený klobúk

Roztomilého Mikuláša si môžete vyrobiť aj ako ozdobu stromčeka na vianočný stromček. Pomocou vidličky urobte na fúzy bielu vlnenú pomponu. Potom z červenej plsti urobte jednoduchý kužeľ a prilepte naň hotovú bradu. Ak nechcete navrhovať oči a ústa, stačí prilepiť drevenú korálku ako nos a jednoduchý Santa Claus je pripravený.

Vianočné remeslá s toaletnými valčekmi

Santa Claus drotár materiály-plsť-bavlnené guličky-toaletná rolka-návod

Pohrávanie sa s toaletnými valčekmi na Vianoce alebo na iné príležitosti sa stalo veľmi populárnym a perfektne sa hodí ako lacný nápad na dekoráciu. Ak chcete urobiť veľkého Santa Clausa z prázdnych toaletných roliek, stále potrebujete remeselnú plsť, vaty, malé červené plastové poháre a lepidlo.

Vyrobte si Santa Clausa z jednoduchých materiálov

santa claus-drotár-toaletné rolky-plastové-hrnčeky-vatelín-plsť

V prvom rade je Santovo telo navrhnuté s použitím červeného, ​​bieleho a čierneho remeselného filcu. Potom položte malý pohár na toaletnú rolku ako klobúk a prilepte naň vatu. Nakoniec si z bavlny urobte biele vlasy a fúzy, prilepte si na tvár dve googly oči a malú pomponu a máte hotovo..

Vyrobte si Mikuláša z roliek a papiera s deťmi

santa-claus-drotkar-s-detmi-materialmi-prazdnymi-toaletnymi-rolkami

Tu nájdete ďalší pekný nápad, ako si môžete vyrobiť Mikuláša sami alebo s deťmi. Opäť sa používa prázdny toaletný kotúč, ako aj papierové puzdro na muffiny, stavebný papier v zodpovedajúcich farbách a nejaká lepenka.

Výroba Santa Clausa z kmeňa stromu – jednoduché nápady

santa-claus-drotár-kmeň-stromu-kreatívny-jednoduchý-nápad

Ak chcete urobiť mimoriadneho Santa Clausa, môžete použiť aj drevo. Veľký alebo malý kmeň stromu sa dá ľahko premeniť na Santa Clausa a dobre sa hodí na kreatívne vianočné dekorácie v záhrade. Na to by mal byť spodný rezaný kmeň kmeňa stromu čo najviac pravouhlý a horný rez šikmý. Ak chcete urobiť Santa Clausa, môžete mu buď namaľovať tvár na kmeň stromu alebo prilepiť jeho obrázok, alebo si k nemu môžete vyrobiť kostým.

Remeslá na Vianoce s drevom

santa-claus-drotár-drevo-kreatívna-myšlienka-drevené disky-horúce lepidlo

Spravidla existuje veľa spôsobov, ako vykonávať vianočné ručné práce s drevom. Napríklad môžete vyrobiť ozdobného Santa Clausa z niekoľkých drevených diskov v rôznych veľkostiach, ktoré by určite urobili veľký dojem.

Tinker netypický Santa Claus

skrutky santa claus-drotár-drevo-oválne-podložky-podložky-skrutky

Na túto kreatívnu vianočnú dekoráciu potrebujete väčší drevený kotúč a niekoľko drobných, ktoré ste mohli vidieť aj vy z malých ratolestí. Ako oči, nos a ústa sa tu používajú rôzne skrutky, rozpery a podobné materiály, ale môžete si priniesť aj vlastné nápady. Všetko je pomocou lepiacej pištole prilepené k veľkému drevenému kotúču, aby sa vynorila tvár Santa Clausa.

Drotár Santa Claus z plechovky

Santa-drotár-recyklácia-nápad-môže-farba-pás-dekorácia

Recyklácia remesiel je úžasný spôsob, ako staré a nepoužité veci znova použiť, a nie ich vyhodiť. Ak natriete starú plechovku červenou farbou v spreji, môžete si ako Santa Claus vyrobiť skvelú vázu a použiť ju ako vianočnú ozdobu v byte.

Vyrobte si Santa Clausa ako vianočný veniec do dverí

santa-claus-drotár-dvere-veniec-nicholas-klobúk-brada

Keď príde obľúbené vianočné obdobie, všade môžete cítiť vianočnú atmosféru. Ak sa vám páči nápad ozdobiť predné dvere krásnym vencom na dvere, potom si môžete vyrobiť dverný veniec ako Santa Claus. Jednoduchý veniec Santa Claus je možné vyrobiť z polystyrénového venca, bieleho tylu a mikulášskej čiapky..

Kreatívne nápady na ručné práce s deťmi na Vianoce

santa-claus-drotár-kreatívne nápady-štetec-nicholas

Ak hľadáte pre svoje deti kreatívne nápady na ručné práce, môžete im darovať jednoduché predmety, ktoré by mali samy zmeniť na skvelé vianočné ozdoby. Na výrobu kreatívneho Mikuláša je možné použiť napríklad červený štetec a niekoľko dekoratívnych prvkov.

Skvelé nápady pre deti – Popcorn Santa Claus

santa-claus-drotkar-s-detmi-jednoducho-pukancovy-stavebny papier

Spojenie rôznych predmetov v ľubovoľných postavách je ďalším skvelým nápadom, ktorý môže podporiť kreativitu detí. K tomu by ste mali drobcom dopriať niekoľko dielov, z ktorých si môžu vyrobiť Mikuláša. Úlohou detí je z daných predmetov poskladať samotného Mikuláša.

Vianočné remeslá s papierovými taniermi

santa claus-drotárstvo-papierové taniere-maľovanie-vaty-guličky-lepenie

Jednoduchého Mikuláša si môžete vyrobiť z papierového taniera, červeného stavebného papiera a vatových tampónov, ktoré sa perfektne hodia ako ozdoba okna. Papierové taniere majú výhodný okrúhly tvar, z ktorých sa dá vyrobiť aj snehuliak a Rudolf sobom na Vianoce.

Pri ručných prácach používajte odtlačky rúk

santa-claus-tinker-handprint-vystrihnúť-ozdobiť

Ako už bolo spomenuté, odtlačky rúk sú dobré na výrobu mikulášskej ručnej práce. Tento Santa Claus nie je vyrobený zo slaného cesta, ale z jednoduchého listu papiera. Palec a spodná polovica dlane môžu byť navrhnuté ako mikulášska čiapka s červenou ceruzkou a vatou. Bavlnené guličky sa používajú ako fúzy a prilepené na prstoch.

Santa Claus namiesto drotárstva

santa-claus-tinker-paint-odtlačok ruky-prst-farba-vtipný

Opäť ručne môžete namiesto poštekľovania namaľovať vtipného Santa Clausa na tmavú plachtu. Na to sú najlepšie farby na prsty, najmä ak maľujete s deťmi. Keď je obrázok už suchý, môžete vystrihnúť Santa Clausa a prilepiť ho kdekoľvek.

Drotiť bradu do kostýmu Santa Clausa

santa-claus-brada-drotar-s-detmi-vianocne-vaty

Ak robíte celého Santa Clausa alebo len potrebujete jeho kostým ako prestrojenie, potom je brada jednou z najdôležitejších súčastí. S vhodnou šablónou, bielou plsťou, vatovými guľôčkami, gumičkou a horúcou lepiacou pištoľou si vyrobíte vhodnú bradu sami alebo s deťmi. Pokyny a vhodnú šablónu nájdete nižšie.

Návod – filc vystrihnite podľa predlohy a urobte otvory na gumičku

Pokyny k šablóne na výrobu drobných drobností Santa Clausa vo fúzoch

Zaviažte gumičku a vatové tampóny zafixujte horúcim lepidlom

santa claus-fúzy-drotárstvo-pokyny-plsť-bavlnené guličky-horúce lepidlo

* Nájdete šablónu na mikulášsku bradu tu.