Remeselné nápady

Remeslá zo slamiek – 3 skvelé pokyny a ďalšie tipy

Ručné práce so slamkami tienidlo-návod-strieborná-geometrická-ozdobná-strieborná

Ručné práce sú veľmi zábavné, keď môžete výrobky správne používať. Materiály, ktoré je ľahké nájsť v domácnosti a nevyžadujú žiadne špeciálne spracovanie, uľahčujú proces tvorby a sú vhodné aj pre začiatočníkov a deti. Remeselné spracovanie so slamkami je veľmi lacná voľnočasová aktivita, ktorá podporuje kreativitu a pri troche zručnosti môže viesť k umeleckým dielam.

Ručné práce so slamkami – 1 krok: Vložte slamky na pitie do seba

Remeslá so slamkami-vloženie-tipy-postup-nápady

Prvým krokom k úspešnému produktu vyrobenému zo slamiek je to, ako sú do seba vložené, aby sa v konečnom dôsledku vytvorila stabilná konfigurácia. Z čisto statického hľadiska je jednoduchá konštrukcia trojuholníkov charakterizovaná ako skutočne stabilná. To dáva zmysel postaviť požadovanú postavu z konštruktívnych trojuholníkov.

Ručné práce so slamkami – 2 kroky: Vytvorte štruktúryRučné práce so slamkami -postup-geometrické-stavby-stavebné kutilstvo

Pri drobení slamkami je dôležité, ako sú jednotlivé prvky vložené do seba. Jednou z možností by bolo nakrájať trochu škrobu priečne, aby trubica ľahko zapadla do druhej. Ďalším variantom by bolo integrovať do neho spojovací prvok, ktorý dodatočne stabilizuje vyrobenú štruktúru a umožňuje komplikované obrázky.

Ručné práce so slamkami – vyrobte si tienidlá sami

Ručné práce so slamkami-tienidlo-návod-geometria-telo-postava-štruktúra-dekorácia

Nápaditú výzdobu je možné pohrávať so slamkami a často nie je možné povedať, že skutočne pozostáva z lacných túb. Jednou z myšlienok tohto druhu je vyrobiť ozdobné tienidlo, ktoré je podobné tým úplne najnovším – vyrobené z drôtu. Na to potrebujete asi 36 slamiek, šnúrku (tenká niť alebo vyšívacia niť) a z toho malé ozdobné korálky z dreva alebo plastu. Na pripevnenie tienidla k stropu je potrebné aj vhodné zavesenie žiarovky.

Ručné práce so slamkami – slamky na pitie šnurujte

drotárske-slamky-tienidlo-pokyny-vložka-spojiť-tipy-nápady

Slamky použité v našom prípade majú dĺžku 12 cm, ktorá sa môže líšiť v závislosti od situácie. Podľa toho upravíte šnúry, ale v zásade je 12 šnúr dlhých najmenej 36 cm, najlepšie 40-42 cm. Prostredníctvom rozpolenej slamky, ktorá je vpredu rozrezaná, prevlečiete šnúru cez hadičku. Prípadne použite veľkú vyšívaciu ihlu.

Ručné práce so slamkami – spojte slamky na pitie

drotár-slamky-tienidlo-návod-na šnurovanie-diy

Postupujte podľa obrázkových pokynov krok za krokom a najskôr vytvorte trojuholníky a potom kosoštvorce – celkovo by ich malo byť 6. Šnúru pevne zviažte na špičke každého trojuholníka a odstrihnite obvyklý zvyšok.

Ručné práce so slamkami – tvarovanie a spájanie geometrických štruktúr

drotári-slamky-tienidlo-návod-čipka-trojuholníky-motívy

Remeselné spracovanie so slamkami a vkladanie dekoratívnych prvkov

drotár-slamky-tienidlo-tienidlo-návod-kravata-spájať

Diamanty navzájom spojíte v strednej osi (ako je znázornené na obrázku vyššie s bodkovanou čiarou). Medzi prvky môžete vložiť ozdobné korálky z dreva alebo plastu. Mali by ste dávať pozor iba na vhodnú veľkosť, aby vám tienidlo nevyzeralo „ťažko“.

Remeslá so slamkami – spájanie trojuholníkových štruktúr do jedného celku

drotár-slamky-tienidlo-návod-na-spojenie-trojuholníky-väzba

Po vytvorení radu diamantov zatvorte otvorené okraje v hornej a dolnej časti inými slamkami s inými slamkami. Výsledkom by mal byť uzavretý reťazec, ktorý má typickú geometrickú štruktúru trojuholníkov. Teraz by ste mali reťaz spojiť dohromady v objemnom tele.

Ručné práce so slamkami – tvoria sieť slamiek na pitie

Tinker-slamky-tienidlo-návod-trojuholníky-kravaty-motívy

Spojte konce reťazca dohromady, ako je znázornené na obrázku: a s a a b s b. Zaistite, aby jeden koniec „b“ zostal otvorený. Zviažte dohromady do rovnomerného krúžku a upevnite v troch horizontálnych osiach. Výsledná postava by mala byť v hornej časti o niečo uzavretejšia a v spodnej časti o niečo otvorenejšia.

Ručné práce so slamkami – tienidlo s geometrickou štruktúrou

Tinker-slamky-tienidlo-návod-kravata-vzor-geometrický

Odpruženie žiarovky bude pripevnené k o niečo menšiemu okraju vyššie, a preto by malo byť skutočne stabilné. Navyše ich rovno pripevnite pomocou slamiek. Tam je postava uzavretá a produkovaná veľmi dôsledne. Pevne zaviažte a odstrihnite prebytočnú šnúrku.

Ručné práce so slamkami – stabilizujte a zafixujte tienidlo

drotár-slamky-tienidlo-návod-geometrická-figúrka-kravata

Slamky na hornom okraji, ktoré sú na obrázku označené žltými a červenými bodkovanými čiarami, stabilizujú svetelnú konštrukciu tienidla vyrobenú zo slamiek. Medzi dvoma žltými je pripevnené zavesenie žiarovky.

Zaistite zavesenie žiarovky a zhodte s farbou tienidla

Tinker-slamky-tienidlo-návod-na-lampu-závesné-strieborné

Odpruženie žiarovky môžete pripevniť na strop ako obvykle a nastaviť dĺžku podľa svojich osobných prianí. Na to, aby ste vlastnoručne vyrobenému tienidlu prepožičali „kovový“ charakter, postriekajte slamky a vešiak žiarovky vhodnou farbou v striebornej, medenej alebo zlatej farbe. Uistite sa, že slamky sú vyrobené z plastu a že niektoré farby v spreji na to nie sú vhodné.

Ručné práce so slamkami – moderné tienidlo s kovovým charakterom vyrobené zo slamiek na pitie 

Tinker-slamky-tienidlo-návod-dekoratívne-lampa-diy-strieborné

Upevnite vešiak žiarovky na vyrobené tienidlo a namontujte žiarovku. Náš typ štýlu: pretože tienidlo vyzerá veľmi zmenšene a žiarovka nie je zakrytá, vyberte si taký, ktorý má neobvyklý dizajn a ešte viac zvýrazní individuálny charakter žiarovky..

Vytvorte si sami atraktívne tienidlo s geometrickou štruktúrou – zo slamiek

drotár-slamky-tienidlo-návod-geometrický-tvar-postavy-strieborná-žiarovka

Remeselné spracovanie so slamkami – váza na kutilstvo 

Tinker-slamky-váza-návod-cín-plechovka-dekorácia-materiály-horúce lepidlo

Nič nevytvára šťastnú náladu viac ako čerstvé kvety a farebné motívy. Sami navrhujete dva v jednom, s ktorými obzvlášť lacné materiály. Z plechovky vyrobte vázu a ozdobte ju farebnými papierovými slamkami. Na opravu slamiek na pitie stále potrebujete transparentné horúce lepidlo.

Ozdobte vázu na plechovku farebnými papierovými slamkami

drotár-slamky-váza-návod-cín-môže-ozdobiť-farebný-papier-slamky-vzor

Najskôr očistite plechovku od zvyškov etikety a obrúste ostré hrany v otvore. Potom slamky upravte na veľkosť plechovky a v prípade potreby ich časť nakrájajte. Slamky na pitie pripevníte okolo plechovky pomocou priehľadného horúceho lepidla.

Výroba pomocou slamiek – slamky pripevnite na plechovku pomocou horúceho lepidla

drotár-slamky-váza-návod-cín-plechovka-papier-slamky-horúce lepidlo-fix

Vytiahnite tenké prúžky priehľadného horúceho lepidla a slamky ihneď pripevnite tak, aby neboli viditeľné nejasné zvyšky lepidla. Nestláčajte slamky príliš silno, aby ste ich zdeformovali. Upozorňujeme, že váza slúži výlučne na dekoratívne účely a neprežije starostlivé opláchnutie vodou.

Ručné práce so slamkami – farebná váza s individuálnym charakterom

drotárske slamky-váza-návod-farebné-papierové slamky-vzor-vtipné

Ručné práce so slamkami – vyrobte si nástenné dekorácie sami s deťmi

drotárske slamky-deti-dekorácia-monogram-farebné-papierové slamky-rám obrazu-biely

Slamky sú obzvlášť vhodné pre ručné práce s deťmi. Farebné vzory slamiek na papier pôsobia veľmi veselo a materiál možno označiť ako priateľský k deťom. Skvelým nápadom je veľmi jednoduché vytvoriť monogram s farebnou mriežkou. Na to potrebujete šablónu požadovaného písmena, list stavebného papiera, slamky, ceruzku a nožnice.

Ručné práce so slamkami – vytvorte si s deťmi svoj vlastný monogram

drotárske slamky-deti-dekorácia-monogram-šablóna-papierové slamky

Pomocou šablóny zaznamenajte požadované písmeno. Zvážte správnu veľkosť – do úvahy prichádza rám obrazu, do ktorého bude výrobok umiestnený neskôr. Zo slamiek odstrihnite kúsky, ktoré sa vám zmestia do tvaru písmen. Opravte vhodným lepidlom a po uplynutí doby schnutia vložte do rámov na obrazy.

Remeselné spracovanie so slamkami a vloženie do rámu

drotár-slamky-deti-dekorácia-monogram-papier-rám-lepidlo

Vyrobte si s deťmi DIY nástenné dekorácie – monogram

drotár-slamky-deti-dekorácia-monogram-nástenka-dekorácia-rámik-papiera

* Môžete nájsť kompletný návod na tienidlo vyrobené vlastnoručne vyrobeným zo slamiek tu 

* Úplné pokyny pre „DIY vázu“ nájdete tu

* Môžete nájsť úplné pokyny pre ‘Vytvorenie monogramu s deťmi’. tu