Remeselné nápady

Remeslá s toaletnými valčekmi na Vianoce – 20 skvelých nápadov na recykláciu

Ak máte chuť vyrobiť si niečo vhodné na vianočné obdobie, nemusí to byť vždy niečo komplikované. To platí najmä vtedy, ak sa chcete spolu s deťmi venovať ručným prácam. Do Vianoc je ešte trochu času, takže stále máte možnosť nakúpiť potrebný materiál. Presnejšie máme na mysli kotúče toaletného papiera, ktoré sa vám možno doteraz zdali užitočné. Minulý rok sme vám ukázali, ako sa vyrábajú krekry. Dnes vám opäť ukážeme, ktoré vtipné a hlavne jednoduché veci si môžete vyrobiť z toaletných roliek na Vianoce. Čo si však môžete pohrávať s toaletnými rolkami? Remeslá s toaletnými valčekmi na Vianoce je detská hra, preto vyskúšajte nasledujúce vianočné ručné a ručné nápady s rolkami toaletného papiera a ozdobte si domov na slávnostnú príležitosť.

Drotár s toaletnými rolkami na vianočný veniec-nápad-nástenná dekorácia-vločka-hviezdica

Remeslá s toaletnými valčekmi na Vianoce – 20 nápadov na Vianoce

drotár s toaletnými valčekmi na vianočný zbor-spevák-klobúk-pletenie-maľovanie-kartón

Najľahšie sa pohrabete s toaletnými valčekmi na Vianoce, ak ich namaľujete. Na maľovanie tvárí alebo iných motívov na kotúče použite akrylovú farbu a fixky. Potom môžete navrhnúť akékoľvek figúrky pomocou iných predmetov alebo materiálov. Títo zboroví speváci dostávajú napríklad vlastnoručne pletenú čiapku, rukavice a knihy o speve.

Remeslá s toaletnými valčekmi na Vianoce – vtipné soby

drotár s toaletnými rolkami na vianočný papier-prírodné materiály-strih-lepidlo-sob

Tento sob je roztomilý a originálny a nebude ťažké ho vyrobiť s vianočnými valčekmi. Toaletná rolka sa zmenší a na spodnom konci sa vytvoria nohy soba. Potom z extra kartónu (alebo iného toaletného papiera) vystrihnite parohy a tvár a prilepte ich na prvý kotúč. Nezabudnite na oči a Rudolfov červený nos.

45 jednoduchých nápadov na vianočné dekorácie pre ručné práce

Santa Claus drotár s rôznymi materiálmi – 15 skvelých nápadov

DIY adventný kalendár vyrobený z toaletných roliek – 7 návodov na ručné práce s deťmi a pre deti

Vyrobte si obrúsky na Vianoce

drotár s toaletnými rolkami na vianočné ozdoby bielizeň-červená-lepidlo-ozdoba-vianočný stromček

Ak chcete urobiť sviatočný stôl pekným, môžete si na Vianoce vyrobiť aj obrúsky s toaletnými rolkami. V tomto prípade bola rolka prilepená ľanom a ozdobená hudobným papierom, šnúrkou a ozdobami vianočného stromčeka. Môžete však priniesť aj svoje vlastné nápady. Ďalším variantom je vystrihnúť len o niečo širšie prstene namiesto celého kotúča.

Drotár s kartónom na Vianoce

drotár s toaletnými rolkami na vianočnú jedľu-kamienky-ozdoba-akrylová farba

Ak sa chcete na Vianoce venovať ručným prácam, tieto pekné jedle môžu byť pre vás to pravé. V zásade je rolka toaletného papiera nastrihaná iba na niekoľkých miestach a získate vianočný stromček. Môžete tiež označiť body rezu, aby vaše deti mohli robiť ručné práce. Ak robíte tento nápad s toaletnými rolkami na Vianoce, môžete použiť kamienky aj ako ozdobu.

Vyrobte si snehuliaka z vaty

drotár s toaletnými valčekmi na vianočný snehuliak-vata-plsť-šál-čiapka

Ak si chcete pohrávať s rolkami toaletného papiera a vyrobiť si snehuliaka, možno okrem rolky budete potrebovať aj niekoľko ďalších materiálov. Vata a plsť fungujú dobre. Na navrhnutie tváre použite fixku a googly oči. Ruky môžu byť vyrobené zo špáradiel alebo špízov z kebabu.

Ručné práce s kotúčmi toaletného papiera – Mikuláš z plsti

tinker-toilet-rolls-christmas-diy-nicholas-feel-oblečenie-klobúk-čipka-brada

Môžete urobiť Santa Clausa pre Santa Clausa aj pre Vianoce. Na výrobu tejto myšlienky s toaletnými valčekmi na Vianoce budete potrebovať aj plsť a čipku. Vystrihnite jednotlivé prvky z plsti. Brada je vyrobená z bielej čipky. Potom prilepte všetky prvky na toaletný kotúč.

Santa Claus v komíne

drotár-záchodové rolky-vianočné-zábavné-deti-komín-santa-claus-zaseknuté

Tento nápad na pohrávanie sa s toaletnými papiermi na Vianoce je tiež obzvlášť jednoduchý. Nakreslite tvar nôh na biely stavebný papier. Potom ich namaľujte červenou (v oblasti nohavíc) a čiernou alebo hnedou (pre topánky). Medzi tým nechajte kožušine voľný priestor, ktorý bude predstavovať. Vystrihnite Santovi nohy a prilepte ich hore dnom do toaletnej rolky v tvare komína.

Balenie drobných darčekov

tinker-wc-rolky-vianočné darčeky-balenie-urob si sám-skladacia-lepenka

Tento pekný obal môže na prvý pohľad vyzerať komplikovane, ale je zjednodušený, ako by ste si mohli myslieť. Ak máte tento nápad s vianočnými rolkami, môžete ich použiť na zabalenie menších darčekov. Ak by ste si chceli vyrobiť adventný kalendár s toaletnými rolkami sami, môžete využiť aj obal.

Tinker balenie

tinker-wc-rolky-vianočný-box-nápad-návod-malé-darčeky-stuhy

Toaletnú rolku najskôr zabaľte pekným papierom. V prípade potreby ho môžete nalepiť. Potom sklopte vonkajšie okraje dovnútra, ako je znázornené na obrázku, aby sa obal utesnil. Tento druh krabičiek v šperkoch ste už mohli vidieť. Nápad robiť na Vianoce ručné práce s toaletnými rolkami možno potom uzavrieť peknou stužkou.

Remeslá s toaletnými rolkami – sova

tinker-wc-rolky-vianoce-vianoce-ozdoby-sovy-trend-lepidlo

Sovy ako motívy sú veľmi v móde a pravdepodobne ste sa s nimi už stretli. Ak robíte sovy s loo rolkami na Vianoce, môžete ich použiť na ozdobu vianočného stromčeka alebo iných častí domu. Telo sovy je drotované rovnako ako obal vyššie. Potom môžete urobiť tvár a perie z okrúhlych papierov alebo iných podobných vecí.

Snehuliak a Santa Claus z role toaletného papiera a papiera

tinker-wc-rolky-vianoce-santa-claus-snehuliak-jednoduchý-návod

Ak sa doma necítite, urobte Santa Clausa úplne z papiera. Opäť si pripravte jednotlivé prvky, ktoré potom jednoducho prilepte na rolku po tom, ako ich zabalíte do červeného papiera. To isté platí pre snehuliaka. Vtipné figúrky môžu slúžiť ako stojan na obrúsky alebo skladovať kytice sušených kvetov.

Remeslá s toaletnými valčekmi na Vianoce – zelený vianočný škriatok

tinker-toilet-rolls-christmas-christmas-elf-green-paper-tinkering-nápady

Významní mikulášski pomocníci by počas vianočného obdobia samozrejme nemali chýbať! Klobúk môžete vyrobiť z papiera, ktorý vytvarujete do lievika. V opačnom prípade postupujte podľa rovnakých krokov ako dve vyššie uvedené obrázky na výrobu ručných prác s toaletnými rolkami na Vianoce. Rola tu však nie je celkom obalená zeleným papierom. Horný okraj zostáva voľný na navrhnutie tváre.

Originálne lampáše

tinker-wc-rolky-vianočné-lampióny-nápad-originál-led-čajové sviečky

Originálne lampáše s toaletnými rolkami si môžete vyrobiť na Vianoce v jednoduchých krokoch. Na rolku nakreslite siluetu sviečok a vystrihnite ich podľa obrázku. Potom sviečky natrite akrylovými farbami a vnútro roliek prikryte alobalom, ktorý bude odrážať svetlo. Lampióny potom použijete na LED sviečky. Skutočné čajové sviečky by mohli kartón spáliť a mali by ste ich používať iba pod dohľadom.

Vtipný vianočný stromček

tinker-wc-rolky-vianoce-spirala-diy-farba-bambule-lepidlo-jedle-strom-zdobit

Doplňte svoj vianočný stromček tým, že si na Vianoce vyrobíte také mini stromčeky s toaletnými valčekmi. Rolka je narezaná ako špirála a potom namaľovaná. Môžete tiež urobiť opak. Akonáhle farba zaschne, môžete ozdobiť jedľu. Používajte pompony, kamienky, gombíky alebo čokoľvek, čo vás napadne.

Jedľa vyrobená z krúžkov

tinker-wc-rolky-vianoce-vianoce-stromcek-idea-jednoducha-dekoracia

Ak nakrájate toaletnú rolku na prstene, môžete z nej vytvárať rôzne veci. To je aj prípad tohto originálneho vianočného stromčeka. Krúžky sú mierne vtlačené a potom umiestnené na základňu. Ak ste s usporiadaním spokojní, zlepte jednotlivé krúžky k sebe. Hotovú korunu stromu potom môžete nalepiť na papierový kotúč.

Hviezdy za veniec

tinker-wc-rolky-vianoce-veniec-prstene-kvety-vyrobte si sami

Z rovnakých prsteňov môžete vyrobiť aj hviezdičky, ktoré potom pomocou kúsku šnúrky zapracujete do girlandy. Aby dekorácia pôsobila slávnostnejšie, môžete prstene navrhnúť vo vianočných farbách. Vhodné sú zlaté, strieborné, biele, červené a zelené. Na šantenie s toaletnými valčekmi je na Vianoce najlepšie použiť horúcu lepiacu pištoľ.

Tinker adventné kalendáre s toaletnými papiermi

tinker-wc-rolky-vianoce-advent-kalendar-jednoduchy-krep-papier-farebny

Kreatívne adventné kalendáre môžete vyrábať aj s rolkami toaletného papiera. Najprv určte požadovanú veľkosť nádoby a potom rolky nakrájajte na požadovanú veľkosť. Každý je prikrytý kúskom krepového papiera, na ktorý napíšete čísla od 1 do 24, a zalepíte ho gumičkou. Hotové rolky prilepte na základňu. Ako vidíte, darčeky s loo rolkami si môžete vyrobiť aj na Vianoce.

Remeslá s toaletnými rolkami na Vianoce – biele rolky

drotár-záchodové rolky-vianočné-smiešne-snehuliaky-ozdobiť-krútiť očami

Vytváranie snehuliakov môže byť jednoduchšie, ak použijete biele toaletné rolky. Rolky tak nemusíte natierať ani prekrývať bielym papierom. Veľmi vtipné sa nám zdajú aj chrániče uší. Túto predstavu o drobení vianočných valčekov na Vianoce môžete vytvoriť z pomlátok a plyšového drôtu.