Remeselné nápady

Navrhnite si vlastný kalendár – 12 užitočných remeselných nápadov na stenu a stôl

Keďže sa blíži Nový rok, je načase začať premýšľať nad novým ročným kalendárom. Ak tentokrát nechcete jednoduchý, môžete si namiesto toho vytvoriť vlastný individuálny kalendár. Na to nie sú špeciálne potrebné špeciálne materiály. Aj s domácimi potrebami môžete vytvárať originálne vzory, aby ste mohli byť na seba a svoju prácu hrdí vždy, keď sa pozriete do kalendára. Musíme Tinker kalendáre sami Zostavte nápady, ktoré by ste mali zvážiť. Vytvorte si vlastný kalendár alebo ho použite ako darček.

navrhnite si vlastné nápady na kalendár-drotári-nápady-jarné farby

Tinker kalendáre sami – remeselné nápady pre každodenný život

navrhnite si vlastnú kalendárnu tabuľu-krieda-drevo-čísla

Ako si teda môžem sám navrhnúť kalendár? Ak by ste chceli vytvoriť kalendár sami, môžete použiť rôzne materiály, ako som už povedal. Z tenkej preglejky môžete vyrobiť číslice ako toto. Ak je to pre vás príliš komplikované, variantom je aj korok alebo lepenka. Číslice majú otvory a sú pripevnené k doske pomocou háčikov. Napíšte mesiac sami na tabuľu kriedou.

Drobné kalendáre s poukážkami: skvelé a kreatívne nápady & Návrhy

30 skvelých nápadov na filofaxing – prečo si ľudia skrášľujú schôdzky?

Nápady & Príslušenstvo Filofaxing, s ktorým si môžete navrhnúť svoje vlastné denníky schôdzok

Vytvorte si vlastný kalendár na nový rok

navrhnite si vlastný kalendár drevený panel-tabuľa-kutilský nápad

Ďalším variantom vytvárania vlastného kalendára, pre ktorý sa používa doska, je tento. Drevená doska akejkoľvek veľkosti je ľubovoľne namaľovaná. Je k nemu prilepený malý kúsok tabule. Na hornom okraji sú dve svorky. Číslice si môžete buď navrhnúť sami na kartóne, alebo si ich vytlačiť. Dátum potom môžete meniť každý deň. Napíšte mesiac na tabuľu.

Stolné kalendáre Tinker – listy kalendára na vytlačenie

navrhnite si vlastný stojan na kalendár-kov-mesiac-tlač

Najľahší spôsob je, samozrejme, vytlačiť si kalendár. Na tento účel môžete vytvoriť ľubovoľnú tabuľku. Mesiace je najlepšie vytlačiť na kartón, ktorý si potom môžete navrhnúť, ako chcete. Nakreslite vzory alebo navrhnite fotografický kalendár. Potom karty umiestnite do vhodného stojana. S takýmito stojanmi sa často predávajú ozdobné taniere.

Navrhnite si vlastný kalendár v krúžkovej väzbe

Vytvorte si vlastný kalendár v krúžkovej brožúre-kresliaci-stôl-jednoduché

Rovnako jednoduché je použiť krúžkový zakladač pre kalendár aj na to, aby ste si ho navrhli sami. Tu každý mesiac kreslíte na novú stránku vo forme tabuľky. Výhodou je, že týmto spôsobom získate veľké štvorce s priestorom na rôzne poznámky. Takto si môžete zaznamenať dôležité schôdzky alebo narodeniny. Ak chcete tento kalendár navrhnúť sami, potrebujete iba zošívačku, pravítko a akúkoľvek farbu.

Navrhnite si vlastný stolný kalendár

kalendár-dizajn-stôl-kalendár-kartón-farba-háčik

Ak veľa pracujete za svojim stolom, stolný kalendár je užitočná vec. Vyššie uvedeným spôsobom si môžete navrhnúť vlastný kancelársky kalendár. Použite hotovú škatuľu, pevný papier alebo lepenku a tri háčiky. Číslice a skratky pre mesiace môžete navrhnúť v akejkoľvek farbe. Výroba tohto modelu je jednoduchšia, ako by ste si mohli myslieť.

Vytvorte si vlastný kalendár podľa jednoduchých pokynov

kalendár-design-sám-box-drevo-kartón-srapbooking-papier

Krabicu môžete samozrejme zmeniť tak, ako chcete. Keďže toto už bola pekná biela farba, iba dno bolo pokryté scrapbookingovým papierom. Keď ste s dizajnom hotoví, háčiky je možné pripevniť. Vyberte si jednu z dvoch dlhších strán. Alternatívne je možné do zadnej steny zapichnúť jednoduché klince alebo špendlíky, ak si tento kalendár navrhnete sami.

Dizajnové číslice a mesiace

calendar-design-yourself-gold-font-edding-number-months

Nakoniec potrebujete číslice pre dátumy a karty s mesiacmi. Ako navrhnete karty, je na vás. Ak si kalendár navrhnete sami, môžete kartón ľubovoľne tvarovať, používať najrozmanitejšie farby a dekoratívne prvky. Keď ste hotoví, karty jednoducho zaveste na háčiky.

Vyrobte si kalendáre sami – nápady na imitáciu

Tinker kalendáre stôl-box-ozdoba-mesiac-deň-dátum

Na návrh takého kalendára môžete použiť aj hotovú škatuľu. Karty by mali mať každú inú výšku pre mesiac, deň v týždni a dátum a potom ich jednoducho umiestnite do škatule. Úplne vzadu sú najvyššie karty s názvami mesiacov, pred nimi dni v týždni a úplne vpredu dátum. Obzvlášť jednoduchý, ale originálny spôsob, ako si vytvoriť kalendár sami.

Vytvorte si vlastný kalendár z tabule

kalendár-dizajn-drotár-magnet-doska-lepidlo-návod

Tento kalendár môžete používať každý mesiac a každý rok, pretože ho vďaka magnetom môžete kedykoľvek prestavať. Budete potrebovať lepidlo, 31 magnetov, vinylové pásy imitujúce drevo, lepidlo a gombíky veľkosti magnetov alebo väčšej. Čísla si buď napíšete sami na tlačidlá, ak si kalendár navrhujete sami, alebo môžete použiť nálepky.

Ručné pokyny pre každodenné príslušenstvo

kalendár-dizajn-sám-ľahko-drotár-nápad-magnetická-nástenka-stena

Ak pri navrhovaní kalendára sami používate nálepky, mali by ste ich najskôr opraviť na tlačidlách. Potom prilepte magnety na miesto. Kým medzitým pripravíte dosku, nechajte lepidlo zaschnúť. Vinylovými prúžkami ozdobte okraj dosky a rozdeľte vrchnú časť na sedem sektorov pre dni v týždni. Jednotlivé oblasti pre tieto dni môžete navrhnúť pomocou pravítka a farebného pera. Teraz rozdeľte dni medzi príslušné dni v týždni v závislosti od mesiaca.

Kalendár so šablónou

Vytvorte si vlastnú šablónu stolného kalendára-kartónové škatuľky-pokyny

Podľa týchto pokynov si vytvorte stojan na rôzne mesačné karty. Šablónu na tlač nájdete na konci tohto článku. K dispozícii sú tu aj šablóny pre mesiace, ale sú prispôsobené roku 2015. Najlepšie je preto navrhnúť si vlastné karty a potom ich položiť na hotový stojan. Vytvorte si rýchly nápad pre kalendár sami!

Kalendár s vintage nádychom

Vyrobte si svoj vlastný rámček kalendára-textil-obklad-vinobranie-gombíky-thumbtacky

Táto myšlienka, pomocou ktorej si môžete kalendár navrhnúť sami, je o niečo zložitejšia. Námaha však rozhodne stojí za to! Je to opäť večný kalendár, ktorý je možné používať každý rok. Zakryte list peny alebo korku akoukoľvek tkaninou. Toto prilepte na zadnú stranu. Na tlačidlá nalepte papierové kruhy s číslami od 1 do 31.

Remeselná výroba pomocou gombíkov

kalendár-dizajn-látka-šaty-up-gombíky-čísla

Na zadnú stranu tlačidiel prilepíte miniatúry, pomocou ktorých si navrhnete vlastný kalendár, aby ste čísla neskôr mohli dať na pozadie. Rozložte tlačidlá na doske, aby ste získali približnú predstavu o potrebnom rozostupe, a potom nakreslite mriežku najľahším možným vo vode rozpustným fixom. Body, kde sa zvislé a vodorovné čiary krížia, označte bodkami. Tlačidlá tam vložíte neskôr. Potom môžete čiary odstrániť vodou.

Doplňte kalendár

kalendár-dizajn-sami-plsť-šitie-suchý zips-diy

Jediné, čo chýba, sú názvy mesiacov a môžete dokončiť navrhovanie vlastného kalendára. Vytlačte si ich na kartu alebo na ne napíšte rukou. Tieto stoly sú potom prišité na plsť, ale dajú sa tiež len nalepiť. Na zadnú stranu a na horný okraj dosky lepíte suchý zips, pomocou ktorého môžete opraviť názvy mesiacov. Na zadnú stranu dosky môžete nalepiť obálku, ktorou odložíte jednotlivé prvky.

Navrhnite si vlastný narodeninový kalendár

kalendár-vlastný-dizajn-narodeniny-drevo-korok-farebné-kruhy-závesné

Veľmi praktický je aj narodeninový kalendár, ktorý by vám mal pripomenúť narodeniny všetkých členov rodiny a priateľov. Praktické je, že tento kalendár je možné používať aj každý rok. Ak si chcete tento kalendár navrhnúť sami, nepotrebujete veľa materiálov. Na tabuľu zavesíte malé taniere alebo štítky z dreva, korku alebo lepenky s dátumom a menom narodeninového dieťaťa s dátumom a menom. Kalendár je možné kedykoľvek rozšíriť o nové dlaždice.

Navrhnite si efektné kalendáre sami

kalendár-dizajn-prstene-magnet-nápad-originál

Zvlášť originálny sa nám javí aj nápad na kalendár zložený z troch krúžkov. Vonkajší krúžok ukazuje dni, stredný mesiac a vnútorný deň v týždni. Ak chcete taký kalendár navrhnúť sami, potrebujete magnety. Týmto spôsobom sú krúžky navzájom pripevnené v závislosti od dátumu. Na to je vhodný magnetický prúžok.

Šablóna remesiel tu.