Remeselné nápady

Na zápis do školy vyrobte girlandu s ceruzkami a farebnými ceruzkami ako motív – 3 ručné pokyny

Hľadáte niekoľko nápadov na párty dekorácie, hľadáte niekoľko nápadov na zápis dieťaťa do školy? Girlandy sú skvelým spôsobom, ako ozdobiť steny, okná a oblasti medzi lampami a navodiť šťastnú náladu. Preto by sme vám dnes chceli ukázať pár kreatívnych nápadov s návodom, ktoré môžete použiť na výrobu girlandiek na zápis do školy. Vaše dieťa a samozrejme hostia to budú milovať!

Na zápis do školy vyrobte veniec ako ozdobu na večierok

Na zápis do školy vyrobte girlandu s hoblinami ceruzky z papiera

Na zápis do školy vyrobte veniec s hoblinami ceruzky ako motívmi

Nie je tento nápad na dekoráciu na zápis do školy s girlandou práve skvelý? Nielenže je na pohľad nádherný, ale aj veľmi rýchlo sa robí. Potrebujete iba nasledujúce materiály:

 • béžový papier (napr. baliaci papier)
 • nožnice
 • Hubka na špongiu
 • Akrylová farba v tmavošedej a žltej alebo oranžovej farbe
 • Perforátor
 • riadok

Originálne girlandy vyrobené z baliaceho papiera - jednoduchý návod

Ak by ste chceli urobiť túto girlandu sami na zápis do školy, najskôr zrolujte papier do lievika a potom odstrihnite špičku rovno a potom aj stranu s väčším otvorom. Potom papier rozviňte a odstrihnite nepravidelný cikcakový vzor najskôr na kratšej strane a potom na opačnej strane (dve strany, ktoré ste práve odrezali). Papier veľmi pripomína hoblinky ceruzky.

Z papiera vytvarujte lievik a odrežte otrhané okraje

Aby ste získali ešte autentickejší vzhľad, mali by ste namaľovať obe strany: pozdĺž krátkej strany natrite tmavošedý pruh a pozdĺž dlhého žltý alebo oranžový. Akonáhle farby zaschnú, papier trochu zrolujte, aby vznikol zakrivený alebo lievikovitý tvar. Pomocou dierkovača môžete v každom mieste pridať dieru, cez ktorú prevlečiete šnúru.

Na zápis do školy urobte veniec - hobliny ceruzky namaľujte na žlto a sivo

Na výrobu veniec na zápis do školy je najlepšie vyrobiť hobliny ceruzky rôznych veľkostí a navzájom ich kombinovať. Zaveste ich podľa vlastného uváženia na stenu alebo medzi dva lustre nad jedálenský stôl. Zaručene upúta pozornosť každého! Môžete tiež vyrobiť niekoľko girlandov a potom zavesiť girlandy po celej školskej miestnosti.

Ceruzky na tlač

Na zápis do školy vyrobte girlandy v jasných farbách a pomocou šablóny na tlač

Chcete si to ešte viac uľahčiť a hľadáte nápady na ručné práce pre projekt nástupu do školy na poslednú chvíľu, potom sa môžete rozhodnúť pre tento farebný variant. Je to tiež dobrá alternatíva, ak si chcete vyrobiť plagátovú retiazku na zápis do školy. Môžete si jednoducho vytlačiť a vystrihnúť ceruzky a potom už len musíte urobiť otvory a navliecť ich na šnúrku. Odkaz na vytlačenie nájdete na konci článku.

Vystrihnite farebné ceruzky, urobte diery a spojte ich šnúrkou

Ak si však vážite skutočnú vlajkovú reťaz s klasickými vlajkami, môžete z čierneho papiera alebo látky vystrihnúť aj trojuholníky (alebo iné tvary) a potom ich navliecť na šnúrku. Potom môžu byť označené bielou farbou (jedno písmeno na trojuholník). Vhodným písmom je napríklad „Späť do školy“, „školák“ alebo „prvý deň v škole“. Vzhľadom na čierne pozadie vlajky pripomínajú školskú tabuľu.

Jednoduchá retiazka v čiernej farbe pripomína školskú tabuľu

Na zápis do školy vyrobte veniec z roliek toaletného papiera

Na zápis do školy vyrobte veniec s toaletnými rolkami a pomlázkami

A keďže sme boli doteraz na tému ceruziek, teraz príde nápad s týmto motívom. Ak chcete urobiť túto girlandu na zápis do školy, budete potrebovať niekoľko roliek toaletného papiera.

 • Loo rolls
 • žltý papier
 • zelený papier
 • Bobbles
 • čierne plstené pero / Edding
 • nožnice
 • Lepidlo
 • Cikcakové nožnice
 • riadok
 • ihla

Vyrobte si ceruzky sami z roliek toaletného papiera ako figúrky pre girlandy na začiatku školy

Ak chcete tento veniec vyrobiť na zápis do školy, preložte žltý papier na polovicu, kľukatými nožnicami ho rozrežte pozdĺž záhybu, polovice znova preložte a rozrežte bežnými nožnicami pozdĺž záhybu. Vezmite jeden z týchto obdĺžnikov a prilepte ho na toaletnú rolku tak, aby na jednej strane trochu vyčnievala, aby na druhej strane bola viditeľná časť hnedej rolky. Túto prečnievajúcu stranu trikrát odstrihnite a preložte papier dovnútra.

Vyrobte si bobble girlandu na ozdobu s týmito 5 jednoduchými nápadmi

Oslávte prvý školský deň primerane so školou dekorácie – skvelé nápady & Tipy

Vyrobte školské šišky na zápis do školy – návody a nápady

Stlačte hnedú stranu naplocho a potom orežte bod. Do rolky, kde sú dva hroty nad sebou, dajte trochu lepidla a držte obidva konce stlačené, kým lepidlo nezaschne. Zo zeleného papiera vystrihnite prúžky, ktorých dĺžky zodpovedajú obvodu rolky a prilepte ich medzerou okolo druhého konca rolky. Špičku ceruzky zafarbite fixkou na čierno, na otvorenú stranu toaletného papiera nalepte bambuľku a prvá ceruzka je pripravená.

Nakoniec prevlečte šnúru cez ihlu. Na jednu stranu ceruzky podržte bublinu, prepichnite ihlu oboma a opakujte na druhej strane. Takto prevlečiete všetky ceruzky a môžete na začiatku školy navrhnúť izbu s girlandami a inými ozdobami.

Umelecké dielo na farebné ceruzky.