Recepty

Vyrobte si tortu z dažďovej kvapky sami – nápady na recepty a dekorácie pre japonský vodný koláč

Jednoduchý recept na dažďovú kvapku vyrobený z agaru a vody

Pôsobivý koláč z dažďovej kvapky, nazývaný aj vodný koláč, je dezert a jedlo z Japonska. Krajina je známa množstvom fantastických vecí a receptov a tento recept na koláč nie je výnimkou. Ak teda hľadáte recepty na koláče, ktorými chcete ohromiť svojich hostí alebo rodinu, potom je Raindrop Cake presne ten pravý. Vodný koláč sa navyše nemusí piecť a je mimoriadne rýchly a jednoduchý na prípravu. Inými slovami, presne to, čo ľudia, ktorí sú do pekárne leniví, potrebujú.

Ako naznačuje názov, je to koláč, ktorý pripomína dažďovú kvapku. Je zaujímavé, že pre neho nemusí byť pripravený žiadny koláčový základ. Napriek tomu existujú rôzne variácie, ktoré sa od seba líšia hlavne opticky a robia koláč z dažďovej kvapky ešte efektívnejším. K tomu môžete jednoducho pridať kvetinu alebo ovocie do vodného koláča, ako chcete. Ďalej je možné želé podávať s dezertnou omáčkou.

Dažďový koláč bez pečenia

Pripravte koláč z dažďovej kvapky a podávajte na modrom tanieri

Ak máte teraz chuť a chceli by ste vyskúšať tento mimoriadny nápad na koláč bez pečenia a kalórií, môžete tak urobiť pomocou nasledujúceho receptu. Okrem prísad budete na vodný koláč potrebovať aj niektoré pomocné materiály:

 • 800 ml vody
 • 32 g agarového prášku
 • Pohár, misa alebo misa s okrúhlym dnom (nie je sploštená)
 • Forma na kocky ľadu

Agarový prášok pochádza z vodnej riasy z Ázie a používa sa ako rastlinné želírovacie činidlo. Z tohto dôvodu je koláč do dažďovej kvapky vhodný aj pre vegánov. Z tohto množstva tekutiny, ktoré v konečnom dôsledku prijmete, môžete buď urobiť veľkú dažďovú kvapku (potom budete potrebovať veľkú okrúhlu misku), alebo môžete pripraviť niekoľko malých koláčov pomocou niekoľkých pohárov alebo misiek.

Nápady na vodný koláč s jedlými kvetmi v rôznych farbách

Prášok sa najskôr rozpustí v troche vody. V tomto kroku môžete tiež pridať trochu cukru pre väčšiu sladkosť a rozpustiť ho vo vode. V tomto kroku môžete tiež pridať trochu cukru pre väčšiu sladkosť a rozpustiť ho vo vode (alternatívne môžete požadovanú sladkosť získať aj omáčkou). Potom za stáleho miešania postupne pridávajte zvyšok vody. Miešajte, kým sa všetok prášok nerozpustí. Výslednú tekutinu potom v hrnci priveďte k varu. Varte asi 2 minúty, kastról vyberte z platne a nechajte tekutinu vychladnúť.

Recept na koláč Raindrop a návod na výrobu dezertu

Teraz pripravte hrnček alebo misku. Keďže majú okrúhle dno, nemôžu stáť voľne. Z tohto dôvodu budete potrebovať formu kocky ľadu ako podperu, na ktorú umiestnite nádoby. Nalejte tekutinu do nádoby a vložte do mrazničky asi na 30 minút alebo do chladničky na noc (alebo aspoň na hodinu). Hotový koláč z dažďovej kvapky nevyberajte z chladničky, kým nie ste pripravení ho podávať, pretože pri izbovej teplote sa rýchlo stane tekutejším a stratí tvar. Na servírovanie jednoducho položte nádobu hore dnom na servírovací tanier a vodný koláč opatrne uvoľnite.

Omáčka a ďalšie „prílohy“

Hnedú cukrovú omáčku na vodný koláč si pripravte sami

Správny sirup sa dá ľahko kúpiť v japonskom obchode a nazýva sa „Kuromitsu“. Je vyrobený z hnedého cukru „Okinawa“. Ak však žiadny nemáte v okolí alebo sa vám nechce čakať na objednávku niekoľko dní, jednoducho si môžete nejaké pripraviť sami. Potrebuješ:

 • 30 g hnedého cukru
 • 20 g vody

Množstvo sa môže líšiť v závislosti od toho, koľko sirupu potrebujete. Stačí sa držať pravidla, že do 2 dielov vody sa pridávajú vždy 3 diely cukru. Cukor dáme do hrnca a zalejeme vodou. Celé to zahrievajte za stáleho miešania, kým sa cukor nerozpustí. Dávajte pozor, aby ste nepoužívali príliš veľa tepla, pretože by to mohlo spôsobiť, že cukor v spodnej časti skaramelizuje, čo je nežiaduce. Sirup necháme vychladnúť a podávame s hotovým koláčom z dažďovej kvapky.

Nápad s vodným koláčom so žltým maceškom vo vnútri

Prášok, s ktorým sa tradične podáva koláč z dažďovej kvapky, sa nazýva “Kinako” a pozostáva z pražených a jemne mletých sójových bôbov. Je to superpotravina, ktorá má údajne účinok proti starnutiu. Chuť prášku je jemne oriešková. Dá sa kombinovať aj s inými pokrmami.

Podávajte koláč z čistej vody na vzorovanom servírovacom tanieri

Dezertné omáčky

Ak nechcete, aby bol celý vodný koláč pripravovaný typicky japonským spôsobom, môžete vyskúšať aj iné dezertné omáčky. Okrem vanilkovej omáčky sú vhodné aj omáčky z rôzneho ovocia, ako sú jahody, maliny, čučoriedky a ďalšie. Alebo čo tak to skúsiť s džemom? Limitom je vaša predstavivosť!

Nápady na tortu s ozdobou

Koláče z dažďovej kvapky ozdobte ovocím, posýpkou alebo kvetmi

Ako už bolo spomenuté, do torty z dažďovej kvapky môžete naliať akékoľvek dekorácie. Najlepšie je použiť jedlé kvety alebo iné jedlé veci, ako je ovocie, posyp, kúsky čokolády, gumené medvedíky alebo čokoľvek iné, čo vás napadne. Výber je na tebe! Také pekné ozdoby na tortu môžete naliať nasledovne:

 • Do nádoby najskôr nalejte trochu tekutiny.
 • Potom vložte kvet alebo ovocie dovnútra.
 • Nalejte zvyšok tekutiny, aby sa dekorácia úplne uzatvorila alebo pre mnohé malé dekorácie:
 • Opäť stačí naliať novú vrstvu, potom pridať ďalšie dekorácie, potom ďalšiu vrstvu želé a tak ďalej.
 • Posledným krokom by vždy malo byť agarové želé.

Výroba koláča z farebných dažďových kvapiek

Farebné torty z dažďovej kvapky v zelenej, modrej, žltej a červenej farbe

Aj keď priehľadný vodný koláč vyzerá autentickejšie, niektorí by chceli vyskúšať farebný variant. Za týmto účelom jednoducho pridajte požadovanú farbu pomocou potravinárskeho farbiva. Tekutinu môžete tiež rozdeliť a zafarbiť na rôzne farby, aby ste ich potom skombinovali do spoločnej nádoby. Takto môžete vytvoriť zaujímavý dúhový efekt. Alternatívne je možné namiesto agarového prášku použiť farebné želé.

Vodný koláč s pekne ružovým čerešňovým kvetom a sirupom