Recepty

Vyrobte si čokoládovú nátierku sami: Základný recept na zdravú domácu Nutellu

Vyrobte si vlastnú čokoládovú nátierku nutellu, zdravú, lahodnú a krémovú

Snáď všetkým ľuďom, ktorí majú naozaj radi čokoládu, sa bude len pri slove „Nutella“ slziť v ústach. Čokoládovú nátierku nemožno konzumovať len čistú, aj keď sama o sebe výborne chutí. Existuje mnoho receptov na chutné pečivo alebo dezerty, ktoré obsahujú Nutellu. Ako však každý vie, neodolateľný krém má veľmi vysoký obsah cukru a nemal by sa jesť hromadne. Málo sa vie o tom, že lahodnú čokoládovú nátierku si môžete pripraviť aj sami bez veľkého úsilia. Toto bude určite zdravšie a tiež vegánske. Viac sa dozviete tu.

Vyrobte si čokoládovú nátierku sami: domáca nutella je zdravšia

Vyrobte si vlastnú čokoládovú nátierku nutella lcker zdravý recept vegánsky bez laktózy

Vedeli ste, že až dve tretiny Nutelly sú tvorené cukrom? Možno aj preto toľko ľudí tak chutí. Podľa obalu pohár čokoládovej nátierky obsahuje iba 13% lieskových orieškov a 7,5% sušeného odstredeného mlieka. Zvyšok tvorí cukor, palmový olej a trochu nízkotučného kakaa. Ak poznáte ingrediencie, ktoré sú, mimochodom, všetky komerčne dostupné, môžete si vyvinúť svoj vlastný variant. Najlepšie na domácej čokoládovej nátierke je, že si môžete vybrať suroviny a vybrať si ich podľa individuálnych preferencií. Lieskové oriešky môžu byť napríklad nahradené arašidmi alebo mandľami. Ako alternatívu k bielemu cukru môžete použiť hnedý alebo agávový sirup.

Vyrobte si zdravú čokoládovú nátierku sami

Vytvorte si vlastné prísady do receptu na čokoládovú nátierku Nutella

Zdravú čokoládovú nátierku si ľahko a rýchlo pripravíte sami. Je vhodný na konzumáciu, ako aj na pečenie. Domáca Nutella, ktorú tu uvádzame, je označovaná ako zdravá, vegánska a bez laktózy. Neobsahuje mlieko ani sušené mlieko, a preto je tiež vegánsky. Domácu čokoládovú nátierku je navyše možné pripraviť bez cukru alebo s nízkym obsahom uhľohydrátov napríklad pomocou ryžového sirupu, práškového cukru, surového cukru, sladidla, erytritolu alebo xylitolu. Domáca nutella je založená na domácom orieškovom masle z orechov alebo mandlí pražených v rúre. Potom sa tieto jemne rozomelú v kuchynskom robote, kým sa nevytvorí pasta. Je obzvlášť aromatický a dokonca aj kvôli zvodnej vôni sa oplatí urobiť si čokoládovú nátierku sami. Orechová pasta sa potom rafinuje olejom a môže sa dochutiť napríklad aj vanilkou. Kto má rád korenie, môže pridať škoricu, korenie alebo chilli. Ak máte radi čokoládovejšiu, môžete do základného receptu pridať asi 50 g roztopenej čokolády. Tu je aj recept.

Ešte lepšie ako Nutella z obchodu: vytvorte si vlastný základný recept na čokoládovú nátierku

Vytvorte si vlastný recept na čokoládovú nátierku s nutellou a pražte orechy

Ingrediencie pre dva malé poháre:

  • 400 g lieskových orechov (voliteľné: vlašské, mandle a pod.)
  • 2 štipky soli
  • 2 lyžice kakaa
  • 5 lyžíc kokosového oleja
  • 1/2 čajovej lyžičky vanilkovej bourbonovej príchute alebo najemno nastrúhanej pomarančovej kôry, škorice a pod..
  • 6 lyžíc sladidiel (agávový sirup, práškový cukor, hylitol, datľový sirup)

Vyrobte si vlastný kuchynský nátierkový recept na nutellu orechový kuchynský robot

Vytvorte si vlastnú čokoládovú nátierku nutella zdravý recept sladidlo čokoláda

Príprava:

Rúru predhrejeme na 170 ° C. Orechy alebo mandle rozotrieme na plech vystlaný papierom na pečenie a restujeme asi 8-10 minút a nenechávame ich bez dozoru, pretože ku koncu sa orechy môžu rýchlo pripáliť. Opečené orechy necháme vychladnúť a v dobrom kuchynskom robote ich rozdrvíme na rovnomernú, jemnú pastu. Potom pridajte všetky ostatné prísady a premiešajte. Ak chcete, môžete pridať trochu kokosového oleja, aby bol krém hladší, alebo pridať škoricu, chilli atď. Domácu čokoládovú nátierku naplňte do pripravených, čistých pohárov s uzáverom a uložte do chladničky.

Vytvorte si vlastnú čokoládovú nátierku nutella zdravá lahodná vegánska bez laktózy