Recepty

Vyrobte si mrazené koktaily sami – tipy a recepty s vodkou

Rozdrvte ľadové letné nápoje s melónom

Mrazené koktaily s vodkou budú v teplý večer to pravé! Keď si ich objednáte v bare alebo reštaurácii, väčšinou sú perfektné. Ale keď sa pokúšate zamiešať niektoré mrazené moskovské mulice na letné párty, ktoré sa premenia na vodnatý neporiadok, začnete si uvedomovať, že príprava ľadových koktailov zo snehu je skutočné umenie. Čo barmani vedia, že neviete? A ako si môžete sami pripraviť dokonalé mrazené koktaily? Nasleduje niekoľko tipov a trikov, ktoré vám s tým môžu pomôcť.

Ako správne pripraviť mrazené koktaily

Mrazené koktaily s melónom, mätou a limetkou

1. Použite výkonný mixér

Potrebujete mixér, ktorý dokáže bez problémov premeniť zmrzlinu na jemnú kašu. Nie je nič horšie, ako mať v pitnom ľade obrovské kusy ľadu. Na to musíte použiť výkonný mixér.

Alternatívne môžete tento trik vyskúšať s dvoma plastovými vreckami, soľou a ľadom.

Vyrobte si mrazené koktaily zo silného mixéra

2. Použite drvený ľad

Až príliš často dávate kocky ľadu z misky na kocky ľadu priamo do mixéra a očakávate, že všetko pôjde. Lámanie veľkých kociek na malé kúsky je pre váš mixér náročná práca. Použitím drveného ľadu je už časť práce hotová. Konečný výsledok vám poskytne dokonalú konzistenciu bez toho, aby ste museli príliš miešať.

Najľahší a najlacnejší spôsob, ako si ľadovú drť vyrobiť sami, je rozdrviť kocky ľadu vo vrecku. Vrecko položte na dosku na krájanie a kocky ľadu porazte paličkou na mäso alebo valčekom.

Na leto rozdrvte ľadové koktaily s jahodami a broskyňou

3. Nemiešajte príliš dlho

Jednou z najčastejších chýb pri príprave mrazeného koktailu je nechanie mixéra príliš dlho. Výsledkom môže byť príliš riedky alebo príliš tekutý nápoj. Táto dokonalá kašovitá konzistencia kašovitej hmoty by mala byť vašim konečným cieľom.

4. Používajte mrazené ovocie

Ak máte v recepte zmrzliny rozdrvené ovocie, použite mrazené ovocie. Bez ohľadu na to, či mrazíte čerstvé ovocie alebo kupujete balené mrazené ovocie vo svojom obchode s potravinami, konečný výsledok bude hustejší a konzistentnejší. Ak chcete väčšiu chuť, čerstvé ovocie by ste si mali zmraziť sami.

Mrazené ananásové melóny na letnú párty

5. Začnite s nízkou úrovňou mixu

Zapnutie mixéra je častou chybou, ktorá je dôsledkom netrpezlivosti alebo horlivosti. Je to skvelý spôsob, ako zničiť nože mixéra. Začnite niekoľkými impulzmi, aby ste rozbili prísady. Začnite s nízkou úrovňou mixu a postupne ju zvyšujte, kým sa nedostanete na najvyššiu úroveň. Trochu trpezlivosti prispeje k vytvoreniu perfektného ľadového kokteilu.

Tak tu to máte! Päť tipov, ako vytvoriť perfektnú kašovitú zmrzlinu. A teraz príde 5 receptov na chutné mrazené koktaily s vodkou!

Mrazené koktaily s vodkou

Vytvorte si vlastný kokteil Moskow Mule s vodkou

Vodka je neuveriteľne všestranný alkoholický nápoj, ktorý tvorí perfektný základ pre najlepšie alkoholické koktaily všetkých čias. Dodáva, že niečo do akéhokoľvek koktailu, mrazeného alebo nie, bez toho, aby ste nápoj zahltili. Dôvodom je to, že vodka je bez chuti, bez zápachu a bez farby, čo z nej robí ideálny doplnok do mrazených koktailov.

Tu je malý výber mrazených mrazených koktailov na báze vodky, ktoré si môžete vychutnať na ďalšej letnej párty.

Mrazený kokteil s vodkou, letná kaša, ľadová moskovská mulica

1. Moskovské mulice Slushies

Tieto moskovské kašičky sú ľahkým a osviežujúcim variantom klasického koktailu a sú ideálne pre letnú zábavu! Ak ste nikdy predtým nemali Moskovskú mulicu, budete sa tešiť na túto kombináciu vodky, zázvorového piva a limetky.

Svieža chuť limetky a zázvoru je ideálna na leto a je ešte lepšia ako mrazený kokteil. Tak osviežujúce v horúcom dni! S niekoľkými jednoduchými trikmi a tipmi si za chvíľu vykúzlite vlastné Frozen Moscow Mules.

Ingrediencie na 2 poháre:

375 g ľadu

475 ml zázvorového piva

60 ml vodky

30 ml limetkovej šťavy

Príprava:

– Do mixéra dajte ľad a pridajte zázvorové pivo, vodku a limetovú šťavu.

– Prísady krátko premiešajte a potom pokračujte v mixovaní, kým sa ľad nerozbije a nedosiahne kašovitú textúru. V závislosti od mixéra to môže trvať 2 až 4 minúty.

2. Strawberry Frosé

Recept na jahodovú ružu ideálny na leto

Frozen Rosé je fantastický mrazený kokteil s príchuťou jahôd, ktorý je ako stvorený na letný večer. Vodku je možné perfektne skombinovať s trochou cukrového sirupu a jahôd a ponúknuť tak nezabudnuteľný chuťový zážitok.

Zloženie:

1 fľaša ružového (750 ml), chladená alebo mrazená

400 g jahôd

3 lyžice cukru

60 ml vodky

60 ml čerstvej citrónovej šťavy

príprava

– Rosé zmrazte najmenej 6 hodín.

Rosé môžete zmraziť rôznymi spôsobmi: Použite formy na kocky ľadu, 1 litrové vrecká na zips alebo sklenenú formu na pečenie. Buď kreatívny. Sklenenú fľašu rosé nedávajte do mrazničky.

– Vložte jahody do mixéra. Posypeme cukrom a premiešame.

– Potom vložte mrazené rosé, vodku a citrónovú šťavu do mixéra a všetko dobre premiešajte.

3. Kaša z malinovej limonády

Recept na kašu z malinovej limonády s vodkou

Mrazené limonády môžu byť perfektným doplnkom každej vonkajšej letnej párty. A ak si môžete pripraviť nejaké nápoje pre dospelých, je to ešte lepšie! Tieto lahodné kašovité ľadové koktaily s vodkou predstavujú perfektný spôsob, ako poraziť letné horúčavy a zároveň navodiť príjemnú náladu..

Ingrediencie na 2 poháre:

400 g čerstvých malín

Šťava z 2 citrónov

110 g cukru

80 ml vodky

2 hrste ľadových kociek

– Zmrazte maliny.

– Vytlačte citrónovú šťavu z 2 citrónov.

– Teraz dajte všetky ingrediencie do mixéra a mixujte, kým nebude mať slushie kašovitú konzistenciu.

4. Rozdrvená zmrzlina z ananásu a manga

Recept na zmrzlinu z ananásového manga

Tento víkend sa možno nedostanete na tropický ostrov, ale s nádhernými exotickými chuťami ananásu a manga zmiešanými s vodkou je to nápoj, ktorý si určite vychutnáte!

Ingrediencie na 2 poháre:

160 ml ananásovej šťavy

120 ml vodky

Čerstvá šťava z polovice limetky

150 g kúskov ananásu, mrazených

150 g manga nakrájaného na kúsky, mrazené

2 čajové lyžičky agávového sirupu

1 šálka kociek ľadu

Príprava:

– Vložte ingrediencie do mixéra, počnúc tekutinou a končiac ľadom.

– Všetko rozmixujte do hladka.

Ak je zmes príliš hustá, pridajte viac ananásovej šťavy.

5. Vodová melóna z vodného melónu

Vodné kašičky z vodného melónu na letnú párty

Vodka sa veľmi dobre hodí k množstvu rôznych druhov ovocia. A naše obľúbené letné ovocie je melón. Kombinácia vodky a osviežujúcej chuti melónu je perfektným receptom na dospelého zmrzlinového slushie.

Ingrediencie na 2 poháre:

150 ml vodky

60 ml limetkovej šťavy

120 ml limonády s citrónovou a limetkovou príchuťou (Sprite)

400 g mrazených kúskov melónu

Príprava:

Mrazené kúsky melónu dajte do mixéra a zalejte vodkou, limetkovou šťavou a škriatkom. Všetko dobre premiešajte, kým nebude kašovitý.

Vychutnajte si všetky mrazené koktaily zodpovedne!