Recepty

Neobvyklé dezerty vo vzhľade Galaxy – 15 receptov s faktorom wow

Nezvyčajné dezerty koláč-fondán-priestor-vzhľad-celý-rezaný kus

Najmä farebné jedlá a dezerty sú v poslednej dobe v trende a obľubujú ich znalci všetkých vekových skupín. Dúhové koláče boli včera, dnes sa však už pripravujú sladkosti s výzorom galaxie. V tomto článku vám chceme dať niekoľko ozdobné dezerty v kozmických farbách a pár receptov, ktoré si môžete sami vyskúšať doma a pripraviť sa na ďalšiu párty.

Nezvyčajné dezerty vo vesmírnom vzhľade

Nezvyčajné dezerty posýpka z galaxie-vzhľad-roláda-farebné-plnka-cukor

Trend Galaxy sa vyvinul pred niekoľkými rokmi, aj keď v tej dobe súvisel iba s oblečením. Teraz sú obľúbené dezerty pripravené s pestrofarebnou glazúrou alebo náplňou, ktorá zodpovedá farebnej palete priestoru. Najčastejšie používané farby sú čierna, tmavá a svetlo modrá, fialová a trochu biela a ružová. V nasledujúcom texte predstavujeme ingrediencie na valcovaný koláč v priestorovom vzhľade a kroky na prípravu.

Pripravte si efektné dezerty – valcovaný galaxický koláč

Neobvyklé dezerty, kozmopolitné farby-urobte si to sami-rolované koláče

Cesto na valcovaný galaxický koláč je vyrobené z nasledujúcich surovín:

 • 130 g múky
 • 1 lyžička prášok do pečiva
 • 1 štipka soli
 • 1 balíček vanilkového cukru
 • 4 vajcia, izbovej teploty
 • 150 gramov cukru
 • 2 lyžice rastlinného oleja
 • 2 lyžice cmaru
 • 1 lyžička jablčného octu
 • Gélové potravinárske farbivo v čiernej, fialovej, modrozelenej a modrej farbe.

Keď je cesto pripravené, rozdelte ho do štyroch misiek a do každej misky pridajte iné potravinárske farbivo. Cesto potom vložíme na plech s vymasteným papierom na pečenie a farby premiešame vidličkou pre krásne farebné efekty. Cesto pečte na 180 stupňov asi 12 minút, potom dajte na utierku s práškovým cukrom, utierku zviňte a nechajte vychladnúť.

Rolovaný koláč – recept na plnku a návod

Nezvyčajné dezerty koláč-rolka-urob si sám-priestor-vzhľad-návod

Na plnenie valcovaného koláča potrebujete iba 115 gramov jemného smotanového syra, 125 gramov práškového cukru a 450 gramov šľahačky. Najprv treba smotanový syr a práškový cukor vyšľahať ručným mixérom. Potom vareškou vmiešame šľahačku a hotovú plnku rozložíme na vychladnuté cesto.

Ganache natrieme na koláč a posypeme posýpkou cukru

Nezvyčajné dezerty valcovaný koláč-ganache-glazúra-pripravte-galaxiu-vzhľad

Nakoniec je ganache vyrobená zo 100 gramov šľahačky, 175 gramov čokoládových kvapiek a čierneho potravinárskeho farbiva. Vychladnutú čokoládovú ganache natrieme na koláč a nakoniec posypeme posýpkou a hviezdičkami z modrého a purpurového cukru. Efektný galaxický koláč je pripravený!

Nezvyčajné dezerty s priestorovým vzhľadom – koláč zverokruhu

neobvyklé-dezerty-zverokruh-fondán-koláč-nočná obloha-galaxia

Tento krásny koláč zverokruhu je pokrytý fondánom a ozdobený ako nočná obloha. Okrem toho sú namaľované rôzne znamenia zverokruhu a ich súhvezdia, vďaka čomu je tento dezert ideálny pre milovníkov astrológie.

Fondantové torty inšpirované galaxiou

neobvyklé-dezerty-nápady-fondánový koláč-veľký-medveď-polárna žiara

Efektné dezerty v Galaxy niekedy vyzerajú ako skutočné umelecké diela. Zdobenie koláčov ako súhvezdí alebo polárnej žiary však nie je jednoduchá záležitosť, vyžaduje si veľa praxe a dokonca aj výtvarného talentu. Populárnou technikou zdobenia koláčov je používanie striekacej pištole – nazýva sa to airbrush. Na videu nižšie môžete vidieť, ako je koláč Galaxy zdobený technikou airbrush.

Video: Airbrush torta ako zdobenie nočnej oblohy

Neobvyklé dezerty – domáca zmrzlina Galaxy

neobvyklé-dezerty-nápady-zmrzlina-galaxia-look-urob si to sám-doma

Táto farebná zmrzlina je skvelým dezertom pre teplé dni. Môže sa vyrábať so šľahačkou, sladeným kondenzovaným mliekom, vanilkou a potravinárskym farbivom menej ako 10 minút a asi o 4 hodiny neskôr si môžete vychutnať galaktickú zmrzlinu.

Farebná poleva na košíčky – recept

neobvyklé-dezerty-cupcake-poleva-vyrobte-si-potrubie-tašky-vesmíru-farby

Neobvyklé dezerty vo vzhľade Galaxy sú skutočným pútačom pozornosti na každej párty. Na prípravu účinnej polevy na košíčky alebo vdolky môžete použiť nasledujúce prísady:

 • 100 g mäkkého masla
 • 180 g smotanového syra
 • 550 g práškového cukru
 • čierne, modré, ružové a purpurové gélové potravinárske farbivo
 • jedlé trblietky.

Nápad na neobvyklé dezerty – Galaxy Donuts

neobvyklé-dezerty-galaxia-vzhľad-donut-glazúra-nápad-nočná obloha

Každý fanúšik cukríkov určite miluje aj šišky. Či už s náplňou alebo bez náplne, lahodné prstene s polevou sú ideálne na večierky alebo medzitým v náročný deň.

Lahodné šišky s galaktickou polevou

neobvyklé-dezerty-priestor-vzhľad-šišky-farebné-poleva-potravinárske farby

Vďaka svojmu okrúhlemu tvaru môžu byť šišky ozdobené podľa želania a premenené na rôzne zvieratá a figúrky. Neprešli ich ani posledné potravinové trendy. Obrázky šišiek vo vesmírnom vzhľade nájdete všade na sociálnych sieťach a obzvlášť pútajú priestorovou polevou.

Neobyčajné dezerty pre fajnšmekrov – čokoláda s vesmírnym vzhľadom

neobvyklé-dezerty-čokoláda-kozmos-farby-deti-narodeniny-hviezdne vojny

Skúsili ste si zatiaľ vyrobiť čokoládu sami? Ak nie, radi by sme vás inšpirovali týmto jednoduchým receptom na Galaxy Chocolate. Je perfektný na večierky alebo narodeniny detí s heslom vesmír alebo Hviezdne vojny.

Vyrobte si čokoládu sami

neobvyklé-dezerty-urobte si-roztopené-čokoládové-potravinárske farby

Najprv by ste mali rozpustiť bielu a tmavú čokoládu vo vodnom kúpeli. Bielu rozpustenú čokoládu rozdelte do dvoch oddelených misiek a podľa potreby pridajte purpurové a modrozelené gélové potravinárske farbivo.

Pokyny pre Galaxy Chocolate

neobvyklé-dezerty-priestor-čokoláda-urobte si-návod-kroky

Ďalej by ste mali roztopenú rozpustenú čokoládu rozotrieť na papier na pečenie. Potom na vrch dajte lyžičkou zafarbenú čokoládu a farby opatrne premiešajte na povrchu. Posypte trochou cukru a nechajte čokoládu vychladnúť pri izbovej teplote. Ak je to potrebné, môžete tiež vložiť na 10-15 minút do chladničky.

Pripravte si neobvyklé dezerty – lahodné vesmírne sušienky

nevšedné-dezerty-galaxia-vzhľad-koláčik-čokoládová-torta-biela-čokoládová-kvapky

Pre fanúšikov amerického brownies odporúčame tento nápad na recept s galaktickým vzhľadom. Cesto na brownies je pripravené podľa základného receptu a pre priestorový efekt je vytvorená plnka zo smotanového syra, vajíčka, práškového cukru a modrého potravinárskeho farbiva. Plnka sa potom nerovnomerne rozloží na cesto a celé sa pečie na 180 stupňoch. Potom, čo brownies vyjdú z rúry, posypte kvapkami bielej čokolády a ozdobte modrú nočnú oblohu hviezdami.

Nápad na cukríkové jablká vo vzhľade galaxie

neobvyklé-dezerty-cukríky-jablková poleva-priestor-vzhľad-nočná obloha-recept-nápad

Nezvyčajné dezerty s jablkami sú skvelým nápadom na jablkovú sezónu.Candy jablká pripomínajú karneval, ale väčšinou sa ponúkajú iba v červenej farbe. V súlade s našimi odporúčaniami pre tematické dezerty vo vzhľade Galaxy uvádzame nižšie recept na galaktickú glazúru.

Neobvyklé dezerty – ozdobte cukríkové jablko ako nočnú oblohu

neobvyklé-dezerty-priestor-galaxia-cukríky-jablko-poleva-potravinárske farby

Zloženie:

 • 6-8 jabĺk
 • Stonky
 • 550 g jemného cukru
 • 5 lyžíc vody
 • 1 lyžička citrónovej šťavy
 • 1 čajová lyžička modrého potravinárskeho farbiva
 • Glitrový gél na lesklé dezerty

Vesmírne makaróny s wow faktorom

neobvyklé-dezerty-makaróny-galaxie-farby-dezert-wow-efekt

Malé, farebné makaróny svojou nádhernou chuťou chytili za srdce mnoho milovníkov sladkostí. Namiesto jasných farieb dúhy sú tieto malé dezerty vyzdobené ako priestor a vyzerajú takmer príliš dobre na to, aby sa dali jesť.

Galaxy milkshake na tematickú párty

neobvyklé-nápoje-mliečny kokteil-zmrzlina-farebné-modro-purpurové-slamky na pitie

V Galaxy looku je možné pripraviť nielen neobvyklé dezerty, ale aj nápoje. Milkshake so zmrzlinou a smotanou môže byť napríklad krásne ozdobený modrým, purpurovým a ružovým potravinárskym farbivom a je ideálny na detskú narodeninovú oslavu s vesmírnou tematikou.