Recepty

Koláč Kinder Bueno: 3 rýchle a jednoduché recepty pre milovníkov čokolády!

Kinder Bueno Torte je lahodný dezert, ktorý zanechá v mnohých z nás nostalgiu. Známy krémový bar z vafle a lieskových orieškov spoločnosti Ferrero Group bol uvedený na trh v roku 1991 a je stále veľmi obľúbený u detí i dospelých. Ukážeme vám niekoľko zaujímavých nápadov na recepty, ktoré reinterpretujú klasické ingrediencie tyčiniek.

Jednoduchý koláč Kinder Bueno so sušienkovým základom a mascarpone

(bez pečenia)

Jednoduchý koláč Kinder Bueno so sušienkovým základom a mascarpone bez pečenia

Tento jednoduchý koláč bez pečenia je perfektnou kombináciou krehkosti a jemnosti – dvoch typických vlastností detí z Buenos Aires. Tortový základ tvoria krátke pečivo kombinované so vzdušným krémom z mascarpone, šľahačky, ricotty a Kinder Bueno. Tento koláč je tiež skvelým nápadom na detskú narodeninovú oslavu.

Čas prípravy cca 35 min / cca 8 kusov koláča

Zloženie:

Na tortový základ (22 cm):

200 g sušienok

100 g masla

Na krém:

250 g mascarpone

250 g ricotty

200 ml šľahačky (+ 2 lyžice)

6 tyčí Kinder Bueno

3 lyžice práškového cukru

4 pláty želatíny (8 g)

Na ozdobu:

15 tyčí Kinder Bueno

Čokoládové guličky

Perly z tmavej čokolády

Vytvorte si vlastný koláč Kinder Bueno so sušienkovým základom

Kinder Bueno -Torte – Ako to funguje:

Krehké sušienky najemno rozdrvte. Rozpustíme maslo a zmiešame s drobenkami. Nalejte zmes sušienok na 22 cm formu a pevne zatlačte chrbtom lyžice. Kým sa náplň pripravuje, vložte do chladničky.

6 Kinder Bueno na plnenie nahrubo nasekáme a rozpustíme vo vodnom kúpeli alebo v nádobe vhodnej do mikrovlnnej rúry. Lyžičkou premiešajte a jemne zatlačte, aby nezostali žiadne príliš veľké oblátky. Odstráňte z tepla a odložte.

Vytvorte si vlastnú tortovú plnku Kinder Bueno s mascarpone

Želatínu namočte na 10 minút do studenej vody. Medzitým mixérom vyšľaháme mascarpone, ricottu a práškový cukor. Musíte získať ľahkú a penivú zmes.

Smotanu vyšľaháme dotuha a opatrne ju zapracujeme do mascarpone zmesi, pričom sa pohybujeme zdola nahor. Pridajte tiež roztopený kinder Bueno a všetko opatrne premiešajte.

Koláč Kinder Bueno s mascarpone bez pečenia

Hotovú želatínu rozpustite spolu s dvoma polievkovými lyžicami krému v malom kastróliku. Nalejte do predtým pripravenej zmesi a znova všetko dobre premiešajte.

Zmes rozotrieme na sušienkový základ a uhladíme. Potom nechajte koláč Kinder Bueno odpočívať v chladničke najmenej 4 hodiny.

Prstenec rozrežte nožom namočeným v horúcej vode a vyberte ho. Koláč dáme na tortový plech. Rozbaľte čokoládovú tyčinku, prekrojte ju na polovicu a položte na okraj koláča. Ľahko stlačte. Ozdobte pralinkami a čokoládovými perlami a potom ihneď podávajte koláč Kinder Bueno.

Koláč Kinder Bueno s jahodami

Jahodový koláč Kinder bueno s orieškovým krémom

Kombinácia s jahodami a čerešňami dodáva osobitnú chuť. Takto si sofistikovaný krém z mlieka a orieškov od detí z Buenos Aires skutočne príde na svoje. Keďže čokoládové tyčinky vyčnievajú niekoľko centimetrov nad koláč, môžete na vrch natrieť aj celé jahody.

Koláč Kinder Bueno so smotanovým syrom

Koláč Kinder Bueno bez pečenia so smotanovým syrom

Tu je ďalšia variácia na náplň, ak chcete namiesto mascarpone použiť smotanový syr:

500 g smotanového syra

100 g práškového cukru

1 lyžička vanilky

200 g nutelly

300 ml krému

150 g šľahačky

Smotanový syr, práškový cukor a vanilku vyšľaháme do peny. Do zmesi smotanového syra pridajte malú nádobu Nutelly a stále šľahajte. Pridajte šľahačku a šľahajte, kým nie je dobre premiešaná. Ak je to žiaduce, sklopte drvené tyčinky Kinder Bueno. Náplň položte na sušienkový základ a dajte na 5 hodín do chladničky.

Koláč Kinder Bueno s piškótovým základom

Koláč Kinder Bueno s hotovým základom a orieškovým krémom

Piškótový základ je ideálny pre koláč Kinder Bueno! Je tiež rýchla a jednoduchá na prípravu! Na to však potrebujete tvar ovocného základu, ktorý má po prevrátení dutinu. Vchádza tam orieškový krém. Ak taký pekáč nemáte alebo nemáte veľa času, môžete použiť aj hotový základ.

Zloženie:

Na ovocný základ (26 – 28 cm):

175 g pšeničnej múky

100 g cukru

2 polievkové lyžice mlieka

2 vajcia

75 g mäkkého masla

1 balíček vanilkového cukru (alebo 1 lyžička vanilkového extraktu)

1 zarovnaná lyžička prášku do pečiva

1 štipka soli

Na náplň:

330 g ľahkej lieskovo-orieškovo-mliečno-krémovej nátierky

2 lyžice Nutelly

1 tyč Kinder Bueno

Ak chcete vytvoriť vzor, ​​vytiahnite drevený špíz zo stredu

Vytvorte si vlastný koláč Kinder Bueno s hotovým základom a orieškovým krémovým vzorom s čokoládou

Na tortový základ vyšľaháme v miske ručné šľahačom maslo do peny. Postupne vmiešame dve vajíčka, cukor, vanilkový cukor a soľ. Nakoniec vmiešame striedavo múku zmiešanú s práškom do pečiva s 2 lyžicami mlieka. Dobre premiešajte, kým nezískate homogénnu zmes. Tortovú formu vymastíme a vysypeme múkou. Nalejte cesto a uhlaďte ho. Koláčový základ pečte 20-25 minút vo vyhriatej rúre na 180 stupňov dozlatista. Hotový upečený základ necháme vo forme vychladnúť a z formy ho vyklopíme až keď vychladne.

Potom krém dajte na tortový základ a uhlaďte. Rozpustite Nutellu a vložte do vrecka na potrubie. Tekutou čokoládou nakreslite na koláč 4 kruhy a potom urobte vzor špáradlom alebo drevenou špajľou.

Myšlienka: Predtým, ako natriete orieškový krém na ovocný základ, môžete naň najskôr natrieť nasekané lieskové orechy.  

Po nakreslení línií zvonku dreveným špízom vzor vyzerá ako kvet

Torta Kinder Bueno s hotovým základom a kvetinovým vzorom

Koláč Kinder Bueno s hotovým základom

rýchly koláč s ovocným koláčovým základom a orieškovým krémom

Recept na koláč Kinder Bueno (bez pečenia)

Veľký koláč Kinder Bueno s Nutellou a šľahačkou

A tu je ďalší rýchly recept na koláče bez pečenia. Skoro to vyzerá ako Kinder Bueno vo formáte XXL! Navyše nepotrebujete tortovú formu, ale dve plastové fľaše po 1 litri a kúsok lepiacej pásky.

Najprv odrežte vrch plastových fliaš, aby ste vytvorili dva valce. Potom pozdĺžne odstrihnite pás široký asi 7-8 centimetrov, aby ste získali tvar, ktorý pripomína automobilový tunel.

Teraz vložte plastové valce do seba tak, aby sa prekrývali o niekoľko centimetrov. Zaistite konštrukciu páskou a prevráťte tvar otvorenou stranou nahor.

Zlepte dva valce vyrobené z plastových fliaš dohromady

Na plnenie budete potrebovať:

10 tyčí Kinder Bueno

400 ml šľahačky

100 g nutelly

500 g roztopenej mliečnej čokolády

100 g roztopenej bielej čokolády

Kinder Bueno Torte – Ako to funguje:

Smotanu vyšľaháme mixérom (miešadlami) do tuha, pridáme Nutellu a miešame, kým krém nezíska jednotnú farbu.

Šľahačku a Nutellu vyšľaháme mixérom

Krémom naplníme tretinu formy vyrobenej z plastových fliaš. Do stredu panvice položte dve tyčinky Kinder Bueno a zalejte zvyškom krému až po okraj. Nakoniec položte šesť tyčiniek Kinder Bueno nadol na krém a jemne stlačte. Teraz to celé dajte na 3 hodiny do mrazničky.

Vyberte koláč z mrazničky, vyberte ho z tvaru plastovej fľaše a položte na mriežku, aby poleva mohla odtekať. Teraz dezert rozlejte rozpustenou mliečnou čokoládou rovnomerne. Necháme odstáť asi 20-30 minút, kým poleva nestuhne. Potom pokvapkajte bielou čokoládou svoje umelecké dielo. Nakoniec rozlomte posledné 2 tyčinky Kinder Bueno na kúsky a položte ich na dezert ako ozdobu.

Koláč Kinder Bueno so šľahačkou a plnkou Nutella