Recepty

Jesenné dezerty v pohári – chutné a jednoduché dezerty

Jeseň-Dezerty-Sklo-Berry-Čokoláda-Krém

Prekvapte svoju rodinu a priateľov vynikajúcimi dezertmi – ukážeme vám jednoduché a chutné recepty na jesenné dezerty v pohári so sezónnym ovocím. Zdravé jedlo môže aj dobre chutiť – všetci fajnšmekri sú o tom pevne presvedčení a tieto dezerty sú toho dôkazom!

Jesenné dezerty v pohári pre vegánov

Jesenné-Dezerty-Sklo-Vegánske-Bobule-Recept

Prvý recept je pre všetkých, ktorí sa zdravo stravujú, ale napriek tomu majú radi lahodné jesenné dezerty. Tento vegánsky dezert má iba 170 kalórií, ale je bohatý na vitamíny. Potrebujete nasledujúce prísady / pre 2 osoby / – 1/4 čajovej šálky jahôd, 1/4 čajovej šálky čučoriedok, 1/4 čajovej šálky malín, 1 balenie jogurtu / sójového jogurtu /, kukuričných vločiek / vlašských orechov, listov mäty piepornej ako dekorácie.

Príprava – Jahody, čučoriedky a maliny môžete nechať 15 – 20 minút vychladnúť v mrazničke. Potom pohár naplňte najskôr jahodami / prekrojenými na polovicu /, potom jogurtom, orieškami, čučoriedkami a malinami. Ozdobte listami mäty piepornej.

 Jesenné dezerty v pohári so sezónnym ovocím a praclíkmi

Jeseň-dezerty-sklo-jahody-smotana-jogurt-praclík

Urobte deťom radosť – týmto lahodným dezertom v pohári. Potrebujete nasledujúce prísady / dezert pre 4 osoby / – 1 čajovú šálku čerstvých jahôd, 1 čajovú šálku solených praclíkov, 1/8 čajovej šálky rozpusteného masla, 8 lyžíc smotanového syra, 1/8 čajovej šálky cukru a dve polievkové lyžice cukru, 1/8 lyžice vanilky, šľahačka.

Príprava – Bobule najskôr zmiešajte s lyžicou cukru v miske, potom nechajte bokom. Soľné praclíky rozdrvte v mixéri / mixéri, potom zmiešajte s rozpusteným maslom a 1 lyžicou cukru. Smotanový syr zmiešajte s vanilkou a 1/8 šálky cukru. Na dno každého pohára naaranžujte slané praclíky, potom smotanový syr, bobule a šľahačku.

Jesenné dezerty v pohári s bobuľami

Jeseň-dezerty-bobule-jogurt-mlieko-lahodné-zdravé

Čokoládu nasekáme nadrobno a poukladáme do šálok čaju. V mixéri rozmixujeme jogurt a bobule, zmesou polejeme čokoládu. Navrch poukladajte čerstvé maliny a čokoládové lupienky ako ozdobu.

Dezert v pohári s jogurtom, bobuľami a medom

Jesenné-dezerty-sklo-bobuľovú-šťavu-mätu piepornú-jogurt-med

Zmiešajte jogurt s pomarančovým džúsom a medom, potom nalejte do čajových šálok. Jahody, čučoriedky a maliny nakrájajte na kúsky a dezert ozdobte lístkami mäty piepornej.

Štyri dezerty v pohári na Deň vďakyvzdania

Jeseň-dezerty-pohár-hruška-jogurt-káva-čokoláda

Zľava doprava – dezert s kávovým krémom, šľahačkou, mokkou a čokoládovým krémom. Lahodný dezert so zeleným medom / dole /, jemne pyré zelené jablko v mixéri. Vrch ozdobte ovocnými gumami. Potom príde dezert s jemne roztlačenou hruškou a vanilkovou zmrzlinou, práškovým cukrom a malinou. Na záver dezert s mokka krémom, vanilkovým krémom, najemno pretlačenými malinami a šľahačkou, mletými vlašskými orechmi.

Dezert v pohári pre celú rodinu

Jeseň-dezerty-pohár-jogurt-jahody-čučoriedky-pomarančový džús

 Nakrájajte jahody na polovicu, zmiešajte vanilkovú zmrzlinu s pomarančovým džúsom, potom vo veľkej sklenenej miske zmiešajte jahody, čučoriedky a zmrzlinu. Vrch ozdobte krémom na spanie.

Mango, zmrzlinu a oriešky zmiešajte v pohári

Jeseň-dezerty-sklo-mango-jogurt-oriešky

Mango nakrájajte na kúsky, potom poukladajte so zmrzlinou a šľahačkou. Lahodný dezert na Deň vďakyvzdania alebo na narodeninovú oslavu – je pripravený tak rýchlo, že ani pri mnohých hosťoch naň nepotrebujete viac ako 30 minút.

Dezert v pohári s mokka krémom a dámske prsty

Jeseň-dezerty-sklo-čokoládový krém-biskvit-citrónová šťava

Nalejte lienky mliekom, nechajte 1 hodinu v chladničke. Medzitým si pripravte mokka krém. Potom naaranžujte najskôr lienky, potom mokka krém do pohára.

Lahodný dezert s čokoládou, jogurtom a karamelizovanými vlašskými orechmi

Jesenné-dezerty-sklo-čokoláda-vanilkový krém-vlašské orechy

Vlašské orechy skaramelizujte, čiernu čokoládu nasekajte nadrobno. Do pohárov poukladáme najskôr čokoládu, potom vanilkový krém a na záver karamelizované oriešky.

Chutné a zdravé – dezert s malinami

Jeseň-dezerty-jogurt-bobule-príprava-recept

V mixéri najemno rozmixujte maliny s jogurtom, potom zmes nalejte do pohára a mierne zmrazte v chladničke. Potom pridáme jogurt a ozdobíme malinami.