Podlahy a dlažba

Svet v štýle kobercov – takto podlahová krytina zapadne do vášho útulného životného štýlu!

ADVERTORIAL

Koberec detská izba zdravé svetlo sivé dieťa a pes

Ak vytvoríme útočisko pokoja a relaxácie, potom hrá dôležitú úlohu mnoho faktorov. Okrem farieb, svetelných podmienok, dekoratívnych prvkov a správneho usporiadania miestnosti závisí váš pocit pohody aj od správnej podlahovej krytiny. Na rozdiel od mnohých predsudkov je koberec obzvlášť vhodný pri navrhovaní vášho obývacieho priestoru, aby vytvoril útulné a domáce prostredie! Nie nadarmo patria kobercové behúne medzi najobľúbenejšie zariadenie a spravidla dopĺňajú obľúbený sedací kút, ktorý je nevyhnutnosťou takmer v každej domácnosti. Prečo však upgradovať iba jeden roh, keď môžete tiež dokonale navrhnúť celú izbu alebo väčšie časti svojho bytu? Ukážeme vám, prečo by ste sa bez textilného koberca už nemali zaobísť!

Žite zdravo a konečne opäť zhlboka dýchajte – s kobercom nie je problém

Koberec obývacia izba svetlá zdravá sivá 2-miestna pohovka drevený rám

Vlastnosti moderného koberca z neho robia ideálnu voľbu pre mnoho vašich obytných a pracovných priestorov. Napriek tomu neexistuje takmer žiadna iná podlahová krytina, ktorá by bola taká plná predsudkov a bola by spojená s toľkými nedostatkami. Niektoré z najčastejších obáv, ktoré väčšinu ľudí odrádzajú od nákupu textilných kobercov, sú obavy z roztočov domáceho prachu, domáceho prachu a s tým súvisiacich ohnísk alergie. V skutočnosti nemôže byť nič ďalej od pravdy. Pretože textilný koberec neponúka žiadnu živnú pôdu pre nevítané zvieratá, jeho jemná hlboká štruktúra zabraňuje exkrementom roztočov, ktoré spôsobujú ohniská alergie, dostať sa do vzduchu, ktorý dýchame. Naopak, dokonca sa ukázalo, že koberec má oveľa lepší vplyv na zdravie alergikov a astmatikov ako napríklad porovnateľné tvrdé podlahové krytiny.

Ale odkiaľ pochádza naše združenie upchatého vzduchu a myšlienka podlahovej krytiny ako lapača prachu? Je to pravdepodobne spôsobené praktickým spôsobom pôsobenia textilných vlákien, vďaka ktorému sa koberce líšia od tvrdých podlahových krytín viac ako čokoľvek iné. Aj keď sa prach môže na hladkých povrchoch nerušene pohybovať, je držaný a zviazaný vzpriamenými vláknami – a to je dobré! Pretože ak sa prach môže nerušene šíriť, uvoľnia sa aj početné častice, ktoré počas pobytu v domácnosti nepozorovane vdýchnete. Textilný povrch znamená, že sa vám do pľúc dostane znateľne menej prachových častíc a vy môžete konečne opäť zhlboka dýchať bez toho, aby ste sa museli starať o svoje zdravie..

ľahké koberce v spálni mačka skrývajúca sa pod posteľou

Aby sa z vašej novej podlahy nezaprášilo a stala sa zberačom prachu v negatívnom zmysle, stačí pravidelné čistenie vysávačom, na ktorom by ste neboli ušetrení ani pri parketách či lamináte. Navyše vám to nebráni v pravidelnom vetraní miestností a vpustení nového kyslíka do vašich miestností. Myšlienka zatuchnutej a zatuchnutej podlahy zvyčajne pochádza zo starých skladov alebo podkroví, kde boli položené koberce, ale neboli pravidelne čistené. Väčšina výrobkov má navyše tepelnoizolačný účinok, takže miestnosti pod strechou sa v prípade, že nie sú vetrané, utláčajú..

Útulné a teplé – s podlahovým kúrením alebo bez neho

Aj keď sa tepelno-izolačné vlastnosti akumulačnej nádrže nezdajú také žiaduce, v obývačke alebo spálni vám pomôžu ušetriť na vykurovaní. Ak vás v zime trápia studené nohy, textilný koberec ponúka príjemné základné teplo a zabraňuje prenikaniu tepla z ohrievača späť do zeme. V lete vás naopak podlaha pozýva na skúmanie mäkkých vlákien bosými nohami bez toho, aby ste ich nechali vychladnúť.

Mimochodom: Moderné kolekcie majú zvyčajne praktickú vhodnosť pre podlahové vykurovanie, ktorá vám umožňuje kombinovať koberce s podlahovým vykurovaním na báze teplej vody. Celoplošné vykurovanie zospodu zaisťuje príjemnú klímu v miestnosti a ešte viac sťažuje pohyb nepríjemného domáceho prachu.

Kobercová slučka hromada béžová

Rozmanité využitie v celom dome

Pokládka textilného koberca sa neobmedzuje iba na vašu obývačku alebo spálňu, kde je obzvlášť obľúbená mäkká využiteľná plocha, ale v závislosti od modelu je možné ju použiť aj vo všetkých sušiarňach domu. Zvlášť vo viacpodlažných domoch alebo bytoch je koberec absorbujúci zvuk z koberca ideálnou voľbou do škôlky starších detí alebo do vašej súkromnej pracovne. Obvykle je tam veľa pohybu, čo je v dolných miestnostiach ľahko počuť bez akýchkoľvek izolačných opatrení. Prachový vzduch a pokojná atmosféra tam pomáhajú sústrediť sa. Herne malých detí by mali byť vybavené iba špeciálne určenými kobercami, pretože tieto majú tendenciu trhať vrstvu vlasu a prilepovať vlákna do úst, čo zvyšuje riziko zadusenia. Navyše môžete trvanlivejšie zbierky dokonca položiť na schody alebo do vstupnej časti a pokryť tak všestranným materiálom takmer každú oblasť svojho domova.

Koberec béžová velúrová podlaha do obývačky

Velúrová, slučková alebo chlpatá, jemné farby alebo pestrofarebné tóny – s kobercom máte na výber

Optimálna podlahová krytina ponúka nielen množstvo technických výhod, ale musí aj dobre vyzerať, aby ste sa doma cítili úplne pohodlne. Najmä pri kobercoch existuje obrovský výber farieb a rôznych povrchových štruktúr, ktoré môžete získať v najrozmanitejších kombináciách a kompozíciách..

Povrch sa zvyčajne rozlišuje medzi slučkovou tkaninou a početnými variantmi velúrovej podlahy. V dnešnej dobe sa oba varianty vyrábajú v zásade takzvaným všívaním, pri ktorom sa materiál priadze zospodu prepichne nosnou vrstvou. Na povrchu sa tak vytvorí slučka, ktorá pomenuje tkaninu slučky. Ak sú slučky v bode obratu prerezané, získa sa takzvaný velúr, ktorý je ešte jemnejší a príjemnejší na dotyk. Je to v neposlednom rade spôsobené skutočnosťou, že na dosiahnutie vyššej hustoty sa na velúrovú podlahu zvyčajne používa viac materiálu.

Koberec Velours podlahová sivá obývacia izba modré kreslo Stojacia lampa

Sieťovinová tkanina sa odporúča najmä v oblastiach, ktoré sú spravidla intenzívnejšie používané, napríklad vo vašom vstupnom priestore. Velúr je naopak obzvlášť obľúbený v spálni alebo obývačke, kde mäkký použiteľný povrch poskytuje ešte väčšiu relaxáciu. Velúr je rozdelený na krátku a dlhú hromadu. Najbežnejšie formy dlhých hromádok sú známe predovšetkým zvlnenému velúru alebo takzvanému frisé, ktoré svojim luxusným vzhľadom jednoducho zvýraznia každý obytný priestor. Ďalšou formou velúru s dlhými vlasmi je takzvaný huňatý alebo huňatý vlas, ktorý je obzvlášť obľúbený vo forme kobercov na veľkých plochách. Koberce je to však menej časté.

Akoby to nestačilo, textilné vlákna je možné skvele zafarbiť, takže väčšina kolekcií je ponúkaná vo všetkých farbách dúhy. Tu nájdete vážne šedé a antracitové tóny a útulné krémové farby, ako je béžová alebo biela. Ak je to všetko pre vás príliš bezfarebné, často máte tiež možnosť nastaviť v obývacej izbe jedinečné akcenty intenzívnymi červenými, modrými, zelenými, žltými alebo purpurovými tónmi, ktoré je potom možné doplniť vhodnými farbami interiéru alebo steny..

Koberec od Vorwerk – vaša inovatívna podlahová krytina zo srdca Nemecka

Kobercová podlaha pred spálňou zaprášená ružová

Známy pre vysoko kvalitné výrobky, ako sú spoľahlivé vysávače alebo Thermomix, veľmi málo ľudí vie, že Vorwerk ponúka aj komplexný sortiment kobercov. Spoločnosť nedávno zrevidovala svoje produktové portfólio, aby bolo pre vás teraz ešte jednoduchšie nájsť vysnívanú podlahu. Rozdelený do kolekcií Passion, Essential, Superior a Exclusive nájdete množstvo rôznych produktových radov, z ktorých každý má v popredí iný aspekt. Farba každej kategórie navyše vychádza z konkrétneho štýlového sveta, ktorý bol inšpirovaný klasickou až prírodnou krajinou alebo vzrušujúcimi umeleckými dielami, pomocou ktorých môžete individuálne realizovať svoj sen o očarujúcom byte..

Vorwerk Essential – Všetko, čo musí mať koberec

Séria Vorwerk Essential sa prejavuje svojim minimalistickým tvrdením, ktoré napriek tomu sľubuje mimoriadnu kvalitu produktu Vorwerk. Vďaka mnohým dekorom v slučkovej optike je táto podlaha stelesnením predovšetkým praktického aspektu textilných kobercov a bola navrhnutá predovšetkým pre zmluvný sektor, napríklad pre kancelárie. Vďaka tomu je väčšina produktov Vorwerk Essential prvotriednou voľbou vo vašej súkromnej pracovni alebo na vybavení vašich schodísk. Vďaka tomu, že väčšina podláh je vhodná pre kolieska, nemusíte sa báť, že by ste ich kancelárskymi stoličkami dlhodobo poškodili. Pokiaľ ide o farbu, Essential ponúka predovšetkým neutrálnejšie tóny, ale má aj niekoľko variantov v modrej, žltej, zelenej alebo rôznych odtieňoch červenej farby..

Vynikajúca kvalita a ešte väčší výber s Vorwerk Superior

Oproti tomu je Vorwerk Superior predstavený s veľkým výberom rôznych velúrových povrchov. Či už je to velúr, velúrová slučka, huňatý alebo dokonca ušľachtilý stočený velúr, doma tu nájdete takmer všetko pre obývaciu izbu. Aj keď sa nemusíte zaobísť bez praktických funkcií, akými sú kolieska stoličiek alebo schodisko, tento variant ponúka výrazne viac luxusu a pohodlia pre obývaciu časť. Okrem klasických farieb bola Superior doplnená aj o kolekciu v štýle Nature Design, takže tu nájdete oveľa väčší výber vzrušujúcich odtieňov. Či už chcete vyzdobiť svoj byt v tmavej lesnej zeleni, upokojujúcej morskej modrej alebo južnej terakote – tu máte všetky možnosti otvorené!

Vorwerk Exclusive – keď to najlepšie nie je dosť dobré

Ako naznačuje názov, Vorwerk Exclusive je všetko, čo by ste na koberci mohli chcieť. Kolekcia predstavuje komplexnú kombináciu trvanlivých výrobkov pre zmluvný sektor, ale ponúka vám tiež veľký výber luxusných velúrových podláh triedy 5, ktoré už nie je možné prekonať, pokiaľ ide o mäkkosť. Vhodnosť pojazdových koliesok a schodísk sa tu dokonca vzťahuje aj na zmluvný sektor, takže zvládnuť vaše domáce schody je hračka. Obzvlášť pozoruhodný je aj obrovský výber farieb, ktorý jednoducho nenecháva nič na prianie. Či už béžová, hnedá, antracitová, modrá, žltá, zelená, terakotová, ružová, červená alebo dokonca fialová, svoju obľúbenú farbu si tu zaručene nájdete!

Spálňa s kobercom v antracitovej manželskej posteli s nástennými závesnými svetlami

Vorwerk Passion – domácky dizajn z vášne

V neposlednom rade spoločnosť Vorwerk teraz ponúka takzvaný výrobok s bielym štítkom pod názvom Passion. Tu nájdete komplexný výber textilných podlahových krytín so širokou škálou špecifikácií. Aj keď v materiáli priadze, farebnom zložení ani spracovaní nešetrilo, tu získate optimálny koberec do obývačky! Pretože rad Vorwerk Passion Line je charakterizovaný všetkými typickými vlastnosťami produktu Vorwerk, ale nenesie jeho meno, čo sa prejavuje predovšetkým v cene.

Už sa tak nemusíte zaobísť bez dizajnu svojho obytného priestoru s neuveriteľne rozmanitým Koberce od Vorwerk! Objavte širokú škálu zdanlivo neobmedzených možností!

ADVERTORIAL