Podlahy a dlažba

Robotické 3D tlačiarne vytvárajú moderné teracové podlahy v mnohých vzoroch

Terrazzo podlahová červeno biela moderná inovácia §D ​​tlačiareň

Holandská spoločnosť vyvinula technológiu na výrobu teracových podláh pomocou procesu 3D tlače. Počas Dutch Design Week 2017, ktorý sa konal v Eindhovene 21.-29. októbra 2017, tím Aectual predstavil svoju 3D tlačenú podlahu. Rôznorodosť farieb a vzorov je pôsobivá.

Robotická 3D podlaha s geometrickým vzorom pre tlačiareň

Výrobca Aectual používa obrovské robotické 3D tlačiarne na vytvorenie rámca pre svoje udržateľné podlahové krytiny, ktoré je potom naplnené hmotou spojiva a štrku. Výsledkom je, že tieto podlahy je možné prispôsobiť miestnostiam akéhokoľvek tvaru a veľkosti a vyrobiť ich vo všetkých druhoch prevedení – od tradičných vzorov až po jednotlivé motívy..

Vzor terrazzo antracitová sivá biela stupnica

„Umožňujeme navrhovať teracové podlahy podľa vašich vlastných prianí a vytvárať jedinečný dizajn, napríklad v hotelovej hale alebo pre maloobchodnú značku,“ povedal Hans Vermeulen, generálny riaditeľ spoločnosti Aectual. „To dáva návrhárom úplnú slobodu dizajnu.“

Terrazzo sivá biela moderný vzor geometrický

Vermeulen a jeho spoluzakladatelia Hedwig Heinsman a Martine de Wit sú známejší ako partneri DUS Architects – architektonickej firmy, ktorá pracuje na vytvorení domu s 3D kanálom v holandskom hlavnom meste Amsterdam. Trio založilo Aectual ako komerčnú spin-off spoločnosť špecializujúcu sa na 3D tlačené stavebné výrobky.

V spolupráci s inžinierskou kanceláriou Arup vytvorili vlani svoju prvú podlahovú krytinu pomocou procesu 3D tlače v obchodnom dome „Loft“ v Tokiu. Aktuálne pracujú na podlahovej krytine 600 metrov štvorcových pre amsterdamské letisko Shiphol.

moderné teracové podlahy vyrobené robotmi

Proces pozostáva z vytlačenia požadovaného vzoru pomocou robota so šiestimi stupňami voľnosti – to znamená, že sa môže pohybovať dopredu a dozadu, hore a dole a doľava a doprava otáčaním medzi osami X, Y a Z. Materiál použitý na tlač je bioplast vyrobený z rastlín, ktorý je plne recyklovateľný.

Terrazzo podlahová 3D tlačiareň vyrobená vlnovým vzorom

Akonáhle je proces tlače dokončený, rámec sa prenesie do konečného cieľa. Rám, ktorý má hrúbku iba niekoľko centimetrov, sa potom naplní terazzom vyrobeným z recyklovanej žuly alebo mramorovej drviny a spojivom na biologickej báze. Po vytvrdnutí zmesi je podlaha terazza leštená.

Vzor stupnice teraca v bielej sivej farbe

Podľa Aectual sú tarrazzo podlahy vysoko kvalitné a odolné voči opotrebovaniu. Vďaka použitiu recyklovaných a ekologicky nezávadných materiálov by podlahy mali tiež vytvárať malý alebo žiadny odpad.

„Naše materiály sú na biologickom základe alebo recyklované a náš výrobný proces je bez odpadu a čistý,“ uvádza sa na webovej stránke spoločnosti. „Naše riešenia podláh ponúkajú spoločnostiam skvelú príležitosť preukázať svoju zodpovednosť za ochranu životného prostredia.“

Teracová podlaha moderná čiernobiela lavička pri okne

Terrazzo podlahy s moderným čiernobielym vzorom

Izbová rastlina s geometrickým vzorom terrazzo

Terrazzo podlaha moderná čierna sivobiela

Terrazzo sivá moderná inovatívna robustná

Terrazzo podlaha moderný čiernobiely geometrický vzor

Podlaha terazza biela červená nuansy geometrických čiar

Terrazzo podlahová červenošedá moderný geometrický vzor

Terrazzo podlahy betónové schody moderné

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach výrobcu: Aectual.com