Podlahy a dlažba

Parketové trendy 2016: trendy štýly bývania a ladiace tóny dreva

Parkety Trends 2016 blond-drevo-jaseň-podlaha-podlaha-moderný-nábytok do obývačky

Škandinávsky, vintage, pop art, vidiecky dom, priemyselný, minimalizmus … rozmanitosť štýlov je dnes skutočne veľká. A keďže sa každý z týchto trendových štýlov bývania vyznačuje inými charakteristikami, predajcovia nábytku a obchody s nábytkom sa orientujú na spotrebiteľské správanie a predstavujú stále vhodnejšie návrhy a aranžmány. Trh s podlahami má pre tieto moderné štýly nábytku pripravené aj atraktívne podlahové krytiny. V dnešnom článku o trendoch parkiet 2016 vám povieme, ktoré štýly bývania a tóny dreva sú v popredí.

Parketové trendy 2016 – prirodzené a jednoduché v severskom štýle

Parquet Trends 2016 luster s bielym olejom-jedálenský-nábytok-svetlé-drevo

Škandinávsky štýl bývania sa v posledných rokoch teší veľkej obľube a vyznačujú sa svetlými farbami, jasnými tvarmi a jednoduchým dizajnom. Prírodný materiál drevo je ústredným prvkom tohto útulného štýlu zariaďovania a dodáva obývacej izbe individuálny podpis. Napríklad parkety v bielej a sivej farbe vytvárajú skutočnú severskú atmosféru a tmavšie miestnosti pôsobia vzdušne a priestranne. Svetlý štýl bývania je doplnený ďalšími prírodnými materiálmi, ako je ľan alebo bavlna, neošetrený nábytok z masívu, vyšívané vankúše atď…

Parkety Trends 2016 tóny dreva-sivý-povrch-drevo

Biele parkety sú vyrobené z rôznych druhov svetlého dreva, ako je javor a jaseň, ale dub je už roky nesporným číslom 1. Na zosvetlenie dreva sa zvyčajne používa belavý olej, ktorý však presvitá. V závislosti od povrchovej úpravy (matnej alebo lesklej) alebo farebných odtieňov, ako je starožitná biela alebo perleťovo šedá, je možné vytvárať rôzne optické efekty. Ak ty Objednajte si parkety online , je vhodné virtuálne preskúmať vplyv bieleného dreva na obraz miestnosti. S online konfigurátorom napríklad rýchlo získate prvý dojem, či vám biela parketová podlaha pristane vôbec do bytu alebo vám neškodí..

Parketové trendy 2016 – vzhľad drsného dreva v továrenskom štýle

Parketové trendy 2016 tmavo-priemyselno-dizajnový-obytný priestor

Aj keď v priemyselnom dizajne prevládajú materiály ako oceľ, betón a kameň, parkety sa tiež dokonale hodia k tomuto štýlu zariaďovania, pretože vyžarujú teplo a útulnosť a príjemne kontrastujú s jeho chladným efektom. Tmavá parketa vyzerá perfektne v miestnosti s podkrovím, v kombinácii s hrubými tehlovými alebo betónovými stenami, priemyselnými lampami a nábytkom s továrenským vzhľadom. Populárnymi druhmi dreva na tmavé parkety sú údený dub, orech, jaseň a jantár.

Vintage štýl interiéru

Parketové trendy 2016-vidiecky štýl-rustikálne-tmavé-parkety-obývačka

Vintage je v móde už niekoľko rokov. Nábytok so stopami použitia vo vyblednutých farbách v kombinácii so starožitne vyzerajúcimi predmetmi, akými sú svietniky, hodiny a vyšívané vankúše, dodajú vašim štyrom stenám nostalgický komfort. V štýle vintage a shabby chic sa uprednostňujú svetlé alebo stredné tóny dreva. Malé nerovnosti a uzlové dierky na parketovej podlahe podporujú použitý vzhľad.

Vidiecky štýl s doskami

Parketové trendy 2016 Podlahové dosky pre vidiecky dom-sivá-olejovaná-moderný-vidiecky dom-vkusná obývačka

Široké dosky sú u nemeckých spotrebiteľov veľmi obľúbené, pretože ešte viac vyzdvihujú prírodné kúzlo dreva. Kontrastné časti beľového dreva a prasklín rozprávajú pravdivé príbehy o každom spracovanom polienku a vyjadrujú určitú individualitu. Vidiecky parket je harmonicky kombinovaný s rustikálnym nábytkom, doplnkami s kvetinovými vzormi, porcelánom a prírodnými materiálmi, ako je ratan a hlina.

Parkety-trendy-2016-sivá-obývačka