Patio

Postavte si obrazovky na ochranu osobných údajov sami – tipy na plánovanie a navrhovanie v záhrade

Záhrada je vyhľadávaným miestom, ktoré väčšina ľudí používa aj ako súkromný priestor, a ak si chcete sami postaviť obrazovku na ochranu osobných údajov, je to pre vás to pravé miesto. Tento článok vám môže pomôcť vyhnúť sa veľkým nástrahám a nákladným chybám pri plánovaní a inštalácii. Takýmto spôsobom nájdete lacné riešenie pre ochranu vášho súkromia. Ukážeme vám praktické triky a techniky, ktoré môžu profesionáli použiť na to, aby si krásny plot pre súkromie postavili sami. Môžete to samozrejme prispôsobiť svojim potrebám a svojej krajine. Ak si sami vyrobíte takéto nápady na ochranu záhrady na ochranu súkromia, ušetríte veľa času, nervov a peňazí. Je to tiež skvelý spôsob, ako zaistiť, aby sa váš kutilský projekt podarilo urobiť hneď na prvýkrát.

Vybudujte si lacno vlastnú optimálnu obrazovku ochrany osobných údajov

Používajte palety Zostavte si svoju vlastnú kreatívnu obrazovku na ochranu súkromia Kvetináče visia v záhrade

V prvom rade sa uistite, že skutočne nájdete správnu oblasť, ktorá vám poskytne požadované súkromie. Uistite sa, že ste v správnej výške, a premýšľajte o tom, ako vysoko si chcete vlastnú obrazovku ochrany osobných údajov postaviť. Mohlo by sa stať, že po stavbe prídete na to, že vás vaši susedia od vedľa môžu stále vidieť. Navyše, z estetického hľadiska by ste si mali dávať pozor aj na to, aby ste nemrhali materiálom, peniazmi a časom na stavbu plotu, ktorý sa nehodí do vašej záhrady.

výber materiálov Slamené rolety si postavte vlastnú terasu

Aby ste napríklad zistili, či staviate obrazovku na ochranu súkromia na terasu, mali by ste zvážiť proporcie vašej záhrady. Ako vysoko teda musí byť vaša súkromná oblasť a ďalšie nápady na ploty na ochranu osobných údajov sú prvými dôležitými faktormi. V tomto prípade je tiež dobré nájsť si pomocníka s vysokým kusom dreva alebo kartónu. Kus môžete vopred odstrihnúť do výšky navrhovaného plotu, aby obvod mohol bežať. V sede a v stoji sledujte pohľad nad boxom, ako sa pohybuje. Takýmto spôsobom môžete určiť, koľko súkromia váš plot v skutočnosti ponúka, napríklad ak si sami postavíte drevo pre obrazovku ochrany osobných údajov.

Dvorkový dvor navrhnite trávnaté stromy a postavte si obrazovky na ochranu osobných údajov sami

Môžete sa teda rýchlo rozhodnúť, ako vysoký váš plot musí byť, alebo či je vôbec nepraktické ho postaviť. Mal by byť dostatočne vysoký, aby chránil vašu záhradu. Potom môžete zvážiť alternatívy, ako sú rýchlo rastúce husté stromy alebo kríky, na ktoré sa nevzťahujú rovnaké výškové obmedzenia ako na ploty. Napríklad, ak si postavíte obrazovku na ochranu osobných údajov pred vlastnou terasou alebo máte záhradný prístrešok, ktorý chcete oddeliť, môžete stavať priamo v okolí tejto oblasti..

Umiestnite stĺpiky na diaľku

moderný dizajn do záhrady s ochranou osobných údajov lacné riešenie

Získajte správne rozstupy a udržujte stĺpiky plotu od seba maximálne 3 metre, aby ste predišli previsnutiu obrazovky ochrany súkromia pri plánovaní stavby. Menej postov vám ušetrí kopanie, ale z dlhodobého hľadiska to nebude výnosné kvôli vetru a gravitácii. Čím viac príspevkov máte, tým silnejší bude váš vonkajší plot na ochranu súkromia. Vzdialenosť 3 metre je teda dobrým pravidlom. To dáva plotu dostatok sily, aby odolal vetru.

Kovové zásteny na ochranu súkromia v škandinávskom štýle stavajú svoj vlastný vlnitý plech

Napríklad, ak sami staviate kovovú ochrannú clonu, môžete rozložiť stĺpiky a určiť, ako postaviť plot. Ide o to, oddeliť to kolíkmi, aby ste poznačili polohy otvorov presne na vzdialenosť 3 metre. Hrúbka stĺpikov vám poskytne viac palcov pre väčšiu voľnosť. Potrebujete to, ak zvažujete niekoľko variácií. Kreatívnu obrazovku ochrany osobných údajov si môžete postaviť sami, ak umiestnite panely medzi stĺpiky. Tiež naplánujte najmenej tri horizontálne podpery, ktoré unesú hmotnosť každého panelu.

Postavte si obrazovky ochrany osobných údajov sami a dodržujte požiadavky

Zmerajte vzdialenosť Drevené stĺpiky Obrazovka ochrany súkromia postavte sa lacno

Ak už viete, ako si vytvoriť vlastnú obrazovku ochrany osobných údajov, musíte poznať svoje miestne kódy, predpisy a stavebné predpisy, než začnete. V opačnom prípade riskujete, že budete musieť plot znova rozobrať. Existuje teda viac ako jeden dôvod na získanie takéhoto stavebného povolenia. Ak postavíte plot na zlom mieste alebo príliš vysoko, budete možno nútení ho zbúrať. Keď však požiadate o povolenie, dostanete kópiu pravidiel, ktoré sa vzťahujú na ploty vo vašej oblasti. To zahŕňa požadované prekážky na pozemkoch, chodníkoch a cestách, ako aj prípustné výšky, ktoré sa zvyčajne líšia od predného po zadný dvor..

nádvorie okruhliaky strom priemysel ochrana osobných údajov obrazovka vyrobená z dreva

Ak žijete v osade, ktorá má svoje vlastné súkromné ​​predpisy, môžete sa obrátiť aj na asociáciu alebo plánovací výbor. Jeho pravidlá môžu byť ešte prísnejšie ako pravidlá mesta alebo obce. Niektoré predpisy dokonca obsahujú výber farieb alebo materiálov. Ak chcete drevený plot na dvore, možno budete musieť poskytnúť náčrt na schválenie návrhu. Pred vytvorením obrazovky súkromia pre domácich majstrov si teda určte hranice svojho majetku určením holdingov. Začnite pozemkom, ktorý vám pomôže stavať na pozemku. Takto by ste mali označiť rohy vášho dvora. Spravidla môžete požiadať o fotokópiu svojho plánu nehnuteľností, ak ho ešte nemáte. Nepredpokladajte však, že váš majetok je dokonale štvorcový alebo obdĺžnikový. Mnohé môžu mať klinový alebo neobvyklý tvar.

Pridajte plotové dvere

Postavte si vlastné plotové dvere na ochranu súkromia

Ak je to možné, naplánujte pri stavbe najmenej dve plotové dvere a urobte ich čo najširšie. Žili ste niekedy v dome, kde boli brány príliš malé alebo na zlom mieste? Potom viete, aké únavné je prechádzať sa okolo polovice majetku, aby ste sa dostali na dvor cez príliš malý plot. Myslite teda aj na prístup do svojej záhrady. Ak máte suseda, ktorého by ste chceli navštíviť, chcete mať prístup na dvor z oboch strán domu alebo si chcete uľahčiť prístup do parku za domom, potom by ste mali zvážiť takýto plán.

Postavte si obrazovky na ochranu osobných údajov sami – dizajn a konštrukcia

štýlový záhradný stôl útulný s plotom z drevených lamiel a svetiel

Pozrite sa na rôzne konštrukcie plotov a zmeňte dizajn nápadov na plot pre súkromie podľa svojich potrieb. Pevný vysoký plot môže vypnúť zvedavé oči, ale môže vás aj zamurovať. Taký nudný, monolitický a na materiál náročný dizajn nemusí byť najlepším riešením. Vaša obrazovka ochrany osobných údajov nemusí pozostávať výlučne z dizajnu, výšky alebo materiálu. Napríklad, ak je váš dvor v blízkosti zalesnenej oblasti, prácu urobí lacný nízky reťazový plot. Psa tak môžete nechať v záhrade a zároveň si užívať výhľad na les. Na oboch stranách domu otočených do ulice môže byť potrebná pekne navrhnutá, pekná obrazovka na ochranu osobných údajov s pozývajúcou bránou. Na stranu dvora, ktorá je obrátená k susedovi, sa potom zmestí vyšší plot. V tomto prípade by bol vysoko odporúčaný vysoký, lacný a funkčný bezpečnostný plot.

biela plot kombinácia babus ochrana súkromia záhrada postavte si sami

Zmena štýlu alebo konfigurácie tak, aby vyhovovala rôznym častiam vášho dvora, môže byť úspešnou stratégiou na zníženie nákladov na materiál a zníženie pracovného zaťaženia. Dokonca môže byť dvor zaujímavejší. Naplánujte si vyššie ploty na ochranu súkromia a nižšie ploty na zníženie ceny a zlepšenie výhľadu. Na plánovanie plotu nepotrebujete nástroje, ale na jeho inštaláciu potrebujete nástroje. Z tohto dôvodu sa vyhnite nákupom na poslednú chvíľu tým, že budete mať včas pripravený všetok materiál na stavbu takéhoto projektu.

Výber materiálov a vlastných potrieb

rustikálny štýl-vlnitý plech-súkromná-obrazovka-záhradná-nápady-urobte si sami

Keďže je na výber toľko štýlov plotov, je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Uvedomte si svoje vlastné schopnosti a dostupné nástroje. Aj obyčajný drevený plot môže byť funkčný a krásny, ale ak máte know-how a správne vybavenie, sú možné aj komplikovanejšie projekty so zložitými uhlovými rezmi alebo recyklovanými architektonickými prvkami. Mali by ste tiež zvážiť svoje podnebie a okolie.

Postavte si tieň, súkromie, plot, plot okolo stromu

V niektorých oblastiach môže drevený plot rýchlo zvetrávať a kovový plot alebo zrubový múr môžu byť lepšou voľbou. Niektoré krajské stavebné predpisy môžu tiež určovať, aký typ plotu môžete postaviť. Koniec koncov, váš výber projektu môže závisieť od toho, koľko metrov potrebujete a od ceny materiálu. Ak je váš rozpočet obmedzený, bezplatné položky, ako sú palety, je možné recyklovať na atraktívny drevený plot.

Doma vyrobený bambusový plot na nádvorí s garážou a bielym stolom v lete

Ak teda máte deti alebo domáce zvieratá, ktoré chcete držať doma alebo vonku, alebo len chcete mať súkromie od susedov, obrazovky na ochranu súkromia vyrobené vlastnými rukami sú skvelým spôsobom, ako ušetriť peniaze na terénnych úpravách. Predtým, ako začnete kopať, vždy zavolajte svoju miestnu spoločnosť poskytujúcu služby a nechajte ju označiť efektívne. Nič nemôže vydržať DIY projekt viac ako zásah do inžinierskej siete. Nehovoriac o tom, že vám môžu škodu účtovať. Tiež sa uistite, že ste ochotní byť flexibilný so spotrebným materiálom. Niektoré stavebné pokyny napríklad navrhujú druhy dreva, ktoré sú v danej časti krajiny bežné, ale vo vašej krajine môžu byť drahšie. Najlepšie je požiadať svoje železiarstvo o návrhy. Plot nemusí byť len funkčný, ale musí sa stať aj atraktívnou súčasťou vašej krajiny. Pri používaní elektrického náradia myslite aj na bezpečnosť.