Patio

Pokladanie tehly zo slinku vonku – nápady na lícové tehly a obklady stien vonku

klinkerové tehly mimo fasády patio trávnik predzáhradka

Ak prerábate svoj dvor so slinkovým obkladom vonku alebo s ním vyrábate vonkajší obklad, existuje niekoľko možností. Dyha z takýchto tehál predstavuje akúsi vlečku, ktorá pozostáva zo skutočných tenkých lícových tehál. Môžete tak svojmu vonkajšiemu priestoru dopriať úžasný vzhľad bez veľkého úsilia. Je to skvelá voľba, ktorá má mnoho výhod, ako sú nízke náklady a lepší proces inštalácie.

Vonkajšie slínkové tehly sa ľahko pokladajú, pretože vyžadujú iba jednoduchý základ a systém ustajnenia. Navyše sú tieto vyrobené z pevných materiálov. To znamená, že sa môžete cítiť bezpečne, pokiaľ ide o trvanlivosť a nízke nároky na údržbu. To vám tiež umožní vytvoriť štýl a vzhľad podľa vlastného vkusu, ktorý vyžaduje menej zdrojov. V tomto príspevku nájdete užitočné tipy a vhodné návrhy prúžkov zo slínkových tehál zvonku, pomocou ktorých môžete získať inšpiráciu pre svoj ďalší projekt.

Výhodný dizajn so slinkovými tehlami zvonku

namiešajte prednú garážovú strappy farbu

Vonkajšie tenkovrstvové lícové tehly, inak známe ako tehly, sú vďaka kombinácii estetiky a jednoduchosti montáže stále obľúbenejšie. Nahrádzajú tiež tradičné murivo. Tehly boli prvýkrát vyvinuté v päťdesiatych rokoch minulého storočia ako spôsob prepracovania existujúcich štruktúr. Súčasné aplikácie zahŕňajú nové aj existujúce stavby pri výstavbe obytných a komerčných budov.

čierna a biela vonkajšia fasáda vchodové priečelie

Vonkajšie klinkerové tehly, ktoré sa používajú aj ako lepené lícové tehly, sú k dispozícii v mnohých variantoch, ale dajú sa klasifikovať štyrmi. Existuje niekoľko základných spôsobov inštalácie, ktoré môžeme nazvať hrubými a tenkými sadami, modulárnymi panelovými systémami a montovanými panelmi. Pri prvých dvoch môžete pásiky zo slinkových tehál zvonku použiť buď s hrubým maltovým lôžkom na zodpovedajúco hrubú vrstvu, alebo s tenkou inštaláciou.

Plot na ochranu osobných údajov vonkajší obklad krb čierne popruhy ratanový nábytok krb trávnik

Na podporu tenkých tehál používajú modulárne jednotky medziľahlú dosku s typickou plochou asi 0,5 metra štvorcového vyrobenú z polystyrénu, kovu alebo iných materiálov. Panely môžete pripevniť na akýkoľvek povrch tenkými tehlami, ktoré sú k nim už pripevnené. Prefabrikované obklady stien zahrnujú vytvorenie väčších, konštrukčne nezávislých panelov, ktoré je možné pripevniť k budove, stene, krbu alebo iným spôsobom. Jednotky vyrobené z architektonického prefabrikátu alebo drevených stenových stien sú spravidla postavené mimo stavby, zatiaľ čo betón pre šikmé panely nahor sa zvyčajne naleje do poľa..

Vlastnosti tenkých slínkových tehál sa na vonkajšej strane kĺžu

kladenie tehly zo slinku vonku mimo vonkajšieho obkladu obklad steny vonkajšia fasáda inovatívny dizajn architektúra

Takéto vonkajšie obklady pozostávajú v zásade z rovnakých materiálov ako ostatné konvenčné tehly, ktoré sa tiež vyrábajú podobnými postupmi. Tehly sa lepšie hodia napríklad na vonkajšiu fasádu, pretože sú tenšie a vážia menej ako kameň zvonku. Tenké klinkerové tehly sú jediným prvkom medzi mnohými tehlami v systéme spájanej dyhy, ktoré ovplyvňujú jeho vlastnosti.

obklad na stenu rustikálne klasické kvety záhradný slinok tehlové šmykľavky

Výkon systému môžete presne určiť iba vtedy, ak vyhodnotíte zostavu ako celok. V porovnaní s tradičnými ľahkými obkladovými systémami ponúkajú exteriérové ​​slínky zo slínku spravidla vynikajúcu odolnosť proti hluku, zneužívaniu, teplu a vandalizmu. Požiarna odolnosť, bezpečnosť a akustický komfort sú tiež faktormi, ktoré patria k výhodám takéhoto vonkajšieho plášťa.

ktorým sa slinok tehla kĺže vonku mimo obklad obklad steny vonkajšia fasáda vzor slnečné svetlo textúra porézna

Tehly sú jedným z najstarších stavebných prvkov, pretože sú malé, modulárne, odolné, nenáročné na údržbu a sú vyrobené z miestnych materiálov. Toto je už po stáročia obľúbenou stavebnou metódou a pomocou nej dokázali architekti vytvárať rôzne typy budov. Tehla bola vždy namáhavým stavebným materiálom a ako mzdové náklady rástli, stal sa z nej prvotriedny materiál.

kombinované popruhy hliníkový dizajnér dom trend

Z tohto dôvodu stavebný priemysel začal používať slinok menej ako konštrukciu a viac ako lícovú tehlu. Výsledkom bol vývoj dyhy ako steny a úprava tehál ako dvojrozmerného dekoratívneho prvku. To dáva zmysel z dôvodu nákladov, ale vonkajšie sklzy zo slínku sa môžu vrátiť do svojej minulosti ako štrukturálne opatrenia.

Anatómia klinkerovej tehly skĺzne

vonkajšie obklady stenové obkladové pásy klinker exteriér

Takto položené tehly sú jednoduché, jednoradové lícové tehly. Na rozdiel od starších, štruktúrnych tehlových múrov, ktoré mali niekoľko hrúbok, stoja tehlové slínky zo slinku na vonkajšej strane základovej steny. Od drevenej rámovej konštrukcie ich oddeľuje aj vzdušný priestor okolo troch centimetrov. Dutina umožňuje akejkoľvek vode, ktorá prenikne do tehly, spadnúť a uniknúť cez medzery v najnižšom slinku nad zemou.

slínkový tehlový obklad fasáda z cédru

V istom zmysle tehlové lícové tehly pôsobia ako ochrana pred dažďom. Sú pórovité a existuje šanca, že si voda nájde cestu cez praskliny v maltových škárach a inde. Ako všetci vieme, voda má vlastnosti, ktoré to všetko umožňujú, a predovšetkým je dôležité, aby sa dokázala správne zbaviť kvapaliny, ktorá do nej vstúpila. Teraz, keď chápeme základy tehlovej dyhovanej steny, pozrime sa na rôzne vzory tehál, ktoré môžeme mať vonku.

kladenie klinkerovej tehly sa šmýka mimo vonkajší obklad obklad steny vonkajší spoj fasády vzor spoje steny čierna tehla

Bežná väzba je najbežnejším typom obkladu s obkladovým plášťom, ktorý môžete vidieť v mnohých prevedeniach. Ide v zásade o rady lízankových tehál zvonku, odsadených jeden nad druhým, aby sa zvislé spoje malty nezarovnávali. Tento tradičný vzor s rozloženými spojmi dodáva stene alebo inému povrchu stabilitu a pevnosť. Všetky pásy majú spravidla rovnakú textúru, veľkosť a farbu ako vzor v bežeckej väzbe.

Oblasti použitia a varianty klinkerových tehál vykĺzajú von

obytná budova súčasný slinok tehlový exteriér

Tehlové tehlové múry, ktoré môžete navrhnúť vonku, získavajú v stavebnom priemysle stále väčší podiel na trhu. Ich použitie je však možné pozorovať aj v nových obytných a komerčných budovách, pretože majú pôsobivú vizuálnu príťažlivosť a mnoho ekonomických výhod. Keďže výrobcovia ponúkajú široký sortiment produktov, je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým vytvoriť úžasné nové stavebné prvky pre váš domov alebo firmu za prijateľnú cenu..

pokládka klinkerovej tehly sa šmýka vonku mimo opláštenie obkladanie stien mimo fasádne garáže obytné budovy nová výstavba

Vonkajšie slínkové tehly môžu navyše zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti a zároveň znížiť náklady na poistenie vďaka vysokej odolnosti proti ohňu a vlhkosti. Vďaka veľkému výberu plných tehál a porcelánovej kameniny, ako aj farieb, existuje veľa možností na integráciu exteriéru slínkových tehál do vášho ďalšieho projektu.

Ako akcenty použite tehly na stenu

moderný dizajn slinku tehlová terasa varenie

Stenu, ktorá je v kontraste so zvyškom dizajnu, je možné použiť ako prízvuk na lacnú zmenu celkového vzhľadu obytného alebo vonkajšieho priestoru s nadčasovou a prirodzenou estetikou. Akcentované steny vytvárajú vizuálne zameranie alebo príťažlivú kulisu pre ďalšie jedinečné dizajnové prvky, ktoré môžete prezentovať na terase alebo v záhrade. Klzáky zo slínku navyše odolávajú nerovnostiam a škrabancom zvonku v oblastiach s hustou premávkou. S mnohými dostupnými farebnými kombináciami a štruktúrnymi variantmi zaručene nájdete perfektný prízvuk, ktorý hľadáte pre svoju vonkajšiu oblasť.

Lícová tehla klinkerová pre vonkajšie krby

vonkajšie obklady obklady stien popruhy klinker letná kuchyňa palivové drevo rustikálne cyprusové nádvorie

Navrhovanie krbu, komína alebo krbu s murovaním zvonku môže byť vynikajúcou vlastnosťou v každom otvorenom priestore alebo vo vonkajšej kuchyni. Kamenné obklady pre krby a komíny sú často ručne vyrobené tak, aby pripomínali prírodný kameň.

moderné krbové krby klinkerový obklad dizajn žltý

Ploché lícové tehly sa používajú aj v obkladoch stien s popruhmi, ktoré dodávajú miestnosti zemitý a prirodzený nádych. Vďaka svojim vysokým požiarnym a izolačným vlastnostiam je slinok tiež ideálnym stavebným materiálom pre takéto miesta požiaru.

Zadné steny sú na vonkajšej strane opatrené slinkovými tehlami

slinok tehla exteriér moderná kuchyňa prízvuk stena odsávač pár stolík kovová drevená podlaha záhrada

Použitie popruhov na zadné steny kuchyne alebo dláždených zrkadiel vo vonkajšom priestore môže vašu varnú dosku výrazne zlepšiť. Atraktívny vonkajší plášť s lízankami zo slínkových tehál skutočne vyžaduje malú údržbu. Úspešné čistenie môžete dosiahnuť tak, že zadnú stenu vonkajšej kuchyne utriete mydlom a vodou podobne ako ostatné pórovité povrchy. Nárazová odolnosť a požiarna odolnosť týchto dýh je tiež dôležitým faktorom pri inštalácii v blízkosti kuchynského riadu.

Výnimočná sloboda dizajnu

vonkajšia kuchyňa sedenie bar gril zábavný priestor TV s plochou obrazovkou krb vonkajší nábytok

Ak napríklad chcete izolovať a vylepšiť zábavný priestor alebo posedenie na dvore, vhodným riešením je obklad zo slínkových tehál vonku. Tento vonkajší plášť určite splní mnohé požiadavky na renováciu. Podľa toho môžete také murivo nanášať priamo na väčšinu povrchov stien, čo tiež skracuje dobu prípravy a stavby.

červený slínkový obklad steny mimo fasády

Dyhy tiež pomáhajú so zvukovou izoláciou a extrémnymi teplotami, čo je veľmi výhodné vo väčšine vonkajších aplikácií. Vymedzený priestor v mokradiach prúdi málo vzduchu, čo môže viesť k tvorbe plesní alebo zdrojov potravy pre škodcov. Slinky na tehly zo slínku nehnijú a sú odolné voči hmyzu a iným nechceným návštevám, ktoré môžu zamoriť vaše vonkajšie priestory.

obklady stien vonkajšia fasáda inovatívny dizajn architektúra tehlový obklad formy veľkosti farebne vertikálne horizontálne usporiadané

Na trhu je niekoľko kolekcií dekoratívnych lícových tehál v kamennej optike alebo dokonca z plastu pre fasády alebo interiéry. Takéto obklady stien ponúkajú prirodzený vzhľad s výhodami betónu. Ich modulárne veľkosti a tvary uľahčujú proces stavby. Navyše sú tieto tiež ponúkané v rôznych hrúbkach pre väčšiu univerzálnosť. Na vonkajšej strane použite slínkové tehly a navrhnite si obľúbené miesta podľa vlastného vkusu. Tieto sú špeciálne vyrobené brúsením povrchov, aby sa získala prírodná zmes kameniva.

pokládka slínku tehla kĺže vonku mimo obklad obklad stien obklad mimo fasádu biele dlaždice výsadba záhradnej cesty

Tehlové tvary sú tiež obľúbenou voľbou pre školské budovy, vládne úrady a profesionálne kancelárske zariadenia, pretože ich vysoká pevnosť ľahko odolá prípadnému zneužívaniu. Slinkové tehlové tehly síce navonok ponúkajú klasický vzhľad tradičnej tehly, ale sú ľahko dostupné a výrazne lacnejšie ako alternatívne verzie. Návrat industriálneho štýlu skladov a tovární z rovnomennej éry robí z klinkerového obkladu obľúbenú voľbu. Na tento variant sa spolieha mnoho kancelárií a domov, v ktorých dizajnéri dosiahnu drsný vzhľad.