Patio

Navrhnite si podlahu na terase farbami – takto maľujete vonkajší koberec!

natrite podlahu terasy farebným náterom na koberec

Kedysi to bol skôr funkčný doplnok domu – v dnešnej dobe rozširuje obývaciu časť vonku. Pohodlný nábytok vytvára salónik, kde môže rodina relaxovať vonku. Vonkajšia kuchyňa je vybavená všetkým potrebným, aby sa víkendové grilovanie stalo skutočným kulinárskym umením. Jedáleň vás pozýva na veselé večery s priateľmi. Áno, terasa má veľa čo ponúknuť – takže v lete sa dá život premiestniť von. Štýlový vonkajší priestor vyzerá ako komplet s vonkajším kobercom – koberec podčiarkuje domácky charakter dizajnu. Bohužiaľ, to, čo vyzerá pekne, nie je vždy praktické. Koberce na seba viažu prach, škvrny sa ťažko odstraňujú a akonáhle koberce zvlhnú, trvá dlho, kým vyschnú. To je pre povrch nevýhodné – ak dôjde k zamokreniu, môže sa vyvinúť hniloba a spôsobiť poškodenie. Ak sa bez toho nechcete zaobísť, môžete namiesto toho natrieť podlahu terasy a natrieť vonkajší koberec. Projekt DIY je veľmi jednoduchý a konečný výsledok úspešne simuluje vzhľad koberca.

Navrhnite podlahu terasy farbou – natrite drevenú podlahu

farebný dizajn podlahy na terasu nápady na drevené podlahy

V lete sa terasa stáva obľúbeným útočiskom a hrá hlavnú úlohu v koncepcii otvoreného bývania pre teplé obdobie. To robí podlahu ešte dôležitejšou – drevo je veľmi obľúbené kvôli príjemnému pocitu a prirodzenej farbe. Do úvahy prichádzajú najmä trvanlivé exotické dreviny. Dosky Bangkirai ľahko odolávajú teplu a mrazu a sú ideálne vhodné na použitie v záhrade. Drevo boduje aj atraktívnym vzhľadom – jeho červenohnedá farba a atraktívne zrno vytvára útulnú atmosféru. Populárne je aj pôvodné smrekovcové drevo – aj keď nie je také trvanlivé ako exotické tropické druhy dreva, v porovnaní s ním stojí o 30% menej.

podlaha terasy s farebnými dizajnovými pruhmi maľujúca modro bielo

Ako každý prírodný materiál, drevo je čiastočne vodotesné. Preto sú dosky obvykle výrobcom zapečatené alebo ošetrené špeciálnymi olejmi – tie sa potom každoročne opätovne nanášajú. Na lakovanú drevenú podlahu však nemožno naniesť žiadnu farbu. Prvým krokom je teda odstránenie špeciálneho povlaku. Najprv vyčistite terasu a potom dôkladne vyčistite podlahu. V prípade potreby je možné nečistoty odstrániť tlakovým čističom. Predovšetkým je dôležité, aby povrch nakoniec zostal úplne čistý. Potom terasu opláchnite vodou a nechajte uschnúť. Teraz sa práca môže začať.

Navrhnite podlahu terasy farbou – pripevnite vzory

Vytvorte si vlastnú podlahu na terase s farbami

Pred odstránením farby by mal byť definovaný koncept. Najprv vytvorte náčrt a označte na ňom všetok nábytok, kvetináče a bytové doplnky, ako sú vázy, sochy atď. Potom si dobre premyslite farebnú schému a určte farby. Nakoniec sa vyberú správne vzory. Na základe vybratých vzoriek je potom možné vypočítať spotrebu farby. Aké motívy budú zdobiť terasu, závisí od viacerých faktorov. V prvom rade – skúsenosti hobby záhradníka. Začiatočníci sa môžu rozhodnúť pre pruhované vzory – nanášajú sa rýchlo a ľahko. Vonkajší priestor môžu vylepšiť aj mnohé geometrické vzory. Profesionáli tu majú užitočný trik – ak sa rozhodnete pre jednoduché motívy, môžete experimentovať s farbami a vytvárať vzrušujúce kontrasty. A naopak – čím je vzor komplikovanejší, tým je farebná schéma jednoduchšia.

natrite podlahu terasy oranžovo -bielou farbou a vymaľujte podlahovú dosku

Dôležitý je aj dostupný priestor – čím je koberec menší, tým je dizajn jednoduchší. Vypracované vzory strihajú jemnú postavu vo veľkom formáte. Štýl určuje aj štýl bývania. Moderný nábytok je možné ľahko kombinovať s geometrickými motívmi, zatiaľ čo komplikované prírodné motívy (kvety, vtáky, rastliny) sa dobre hodia k vintage nábytku a dekorácii..

Správnu vodotesnú farbu ľahko nanesiete na dôkladne vyčistenú drevenú terasu. Veľké motívy (napr. Pruhy, trojuholníky atď.) Je možné na podlahu označiť lepiacou papierovou páskou. Šablóny sa spravidla vyrábajú na menšie motívy. S trochou zručnosti môže ktokoľvek vytvoriť šablónu sám; na trhu je v každom prípade k dispozícii množstvo hotových šablón..

Navrhnite podlahu terasy farbou – natrite betónové dosky

podlaha na terasu s farebným tvarom geometrický vzor betónová podlaha

Na rozdiel od dreva, kde sa najskôr odstráni farba, musí byť betón (bez ohľadu na to, či ide o pohľadový betón alebo obkladové betónové platne) najskôr utesniť. Za týmto účelom sa povrch najskôr skontroluje, či neobsahuje trhliny, a potom sa dôkladne vyčistí. Po vyčistení nechajte betón vyschnúť a potom napenetrujte. Na suchú betónovú podlahu naneste tesniacu vrstvu a nechajte ju najmenej týždeň vytvrdnúť. Na trhu sú dostupné špeciálne betónové glazúry – tie vydržia veľmi dlho a dajú sa rýchlo naniesť. V nižšie uvedenej fotogalérii nájdete podlahové krytiny s rôznymi vzormi na inšpiráciu.

Navrhnite farebnú terasu

terasy s nápadmi na geometrický vzor vo farebnom prevedení

Časy jednoduchých, jednofarebných návrhov terás sú preč. Eklektická zmes na fotografii vyššie je oveľa vzrušujúcejšia – ozdobné vankúše sú bohato zdobené indickými motívmi. Spolu s tmavým mahagónovým drevom záhradnej pergoly tvoria atraktívny celok. Nízka pohovka a drevený vyrezávaný konferenčný stolík prinášajú do záhrady nádych orientu. Vintage kus nábytku v strede – malý zelený konferenčný stolík s prírodnými motívmi dotvára. Aby betónová podlaha nepôsobila nudne, bola opatrená geometrickými vzormi. Konečný výsledok – očarujúca terasa s vlastným charakterom.

Malé, ale pekné – navrhnite boho elegantnú terasu

podlaha na terase s farebným dizajnom boho chic nábytku

Rozhodne dôkaz, že nielen priestranné terasy môžu ponúknuť dostatok priestoru na dekoráciu. Sochy, sochárske bočné stolíky a kvetináče na kamennom podstavci vytvárajú štýlové usporiadanie na malej terase. Aj v obmedzenej oblasti by krb samozrejme nemal chýbať – aj keď je v malom formáte. Veselé farby, prírodné motívy, zvieracie vzory a samozrejme veľa exotických rastlín dodávajú vonkajšiemu priestoru šmrnc. Terasu v boho vzhľade dotvára jednofarebná podlaha. Čiernobiele pruhy kontrastujú s farebnými motívmi na dekoratívnych vankúšoch a ponúkajú určitú slobodu dizajnu. Jednoduché pruhy sa tiež harmonicky spájajú v tradičných a moderných obytných priestoroch.

Navrhnite podlahu terasy farebnou – námornou farebnou schémou

podlaha terasy s farebným prevedením čiernobiele pruhy červené akcenty

Vďaka námornej výzdobe sa nám sníva o exotických ostrovoch a vzdialených krajinách. Červená, tmavo modrá a biela farebná schéma vytvára šťastnú atmosféru pri záhradnom stole a víta hostí na palube. Skladacie stoličky z bambusu aranžmán okorenia. Obzvlášť atraktívne sú vankúše s pletenými kotevnými lismi, košík na chlieb z ratanu a sviečka v strede stola. Keďže prúžky ako hlavný motív výrazne charakterizujú vzhľad, nemali by na podlahe samozrejme chýbať. Nielenže pútajú pozornosť, ale opticky rozdeľujú terasu na dve časti – vonkajšiu jedálenskú časť a konferenčný stolík hneď vedľa..

Navrhnite klasickú terasu v monochromatickom vzhľade

podlaha terasy s farebným tvarom kresliacim monochromatické trojuholníky

Čiernobiela farebná schéma dodáva terase klasický vzhľad. Aby vonkajší priestor vyzeral štýlovo, nemusíte investovať do drahého vintage nábytku. V tomto prípade skupina sedadiel vykročí do pozadia a prenesie pódium na podlahovú krytinu. Geometrické vzory je možné pripevniť na pohľadový betón pomocou šablóny trojuholníka. Terasu jednoducho najskôr vymaľujte na bielo, nechajte uschnúť a potom namaľujte čierne motívy. Ak si neveríte navrhnúť celú podlahu terasy farbami, môžete namiesto toho ozdobiť iba okraj motívmi.

Okoreňte minimalistickú terasu

podlaha terasy s farebným tvarom pergola s modrým vzorom

Jednoduché tvary, jasné línie, jemná farebná schéma – v minimalistickom štýle bývania platí zlaté pravidlo: „Menej je viac“. V určitom okamihu však teakový nábytok, odhalená betónová podlaha a drevená pergola začnú pôsobiť nudne. Maurské vzory na podlahe uvoľňujú prísny celkový obraz a dodávajú dizajnu sviežu poznámku a bleskovo dodávajú charakteru vonkajšej oblasti..

farebný dizajn podlahy podlahy terasy orientálny vzor

Mimochodom, jednoduchšie vzory je možné pripevniť pečiatkou – vytvára to vzrušujúci patchworkový vzor v bielej a modrej farbe. Jednoducho sa hodí k bazénu alebo na terasu vedľa záhradného jazierka.

farba podláh na terasy námorné nápady

Nábytok vyrobený z bambusu, vonných rastlín a samozrejme bielej a modrej farebnej schémy prináša pocit pláže do vašej vlastnej záhrady. Pásy na podlahu je možné okamžite pripevniť. Náš tip – minimálna šírka 30 cm terasu opticky zväčší a bude pôsobiť priestrannejšie. Navyše veľký nábytok aj drobné príslušenstvo je možné lepšie prezentovať na veľkých pásoch.

Navrhnite podlahu svojej terasy farbami – vintage nádych v záhrade

farebný dizajn podlahy na terase nápady na výzdobu vintage nábytku

Drevený nábytok so štiepanou farbou, nástenné dekorácie z naplaveného dreva, kanvica namiesto kvetináčov – vintage terasa zobrazuje nájdené predmety z blšieho trhu. Vďaka jemnej farebnej schéme sa do popredia dostávajú textúry, textílie a materiály. Vonkajšie sedadlo môže byť také útulné. Samozrejme, betónová podlaha akosi nezapadá do konceptu – aspoň nie s neupraveným povrchom. Ale ak je vybavený štýlovými vzormi, úspešne predstiera vzhľad koberca.

farebný dizajn podlahy na terase orientálna dlažba

V obývacej izbe svietia retro motívy bielo -modro. Obzvlášť v prevedeniach s nábytkom v jednoduchých farbách majú vzory veľký vstup. Na projekt zobrazený vyššie budete potrebovať aspoň víkend – predovšetkým je potrebná trpezlivosť. Pretože prefabrikovaná šablóna úlohu veľmi uľahčuje. Rozdeľte územie – aby sa na projekte mohla zúčastniť celá rodina. Náš tip – na začiatku si na skúšku vymaľujte iba časť terasy – týmto spôsobom dokážete správne posúdiť, či je zvolený dizajn skutočne vhodný.

Navrhnite si podlahu na terasu farebne – shabby chic

farebný dizajn podlahy na terasu vintage deco nábytok

Aj keď sa farba časom odlupuje, „koberec“ na ošarpanej elegantnej terase stále krája jemnú postavu. Aby farba dlho vydržala, mali by ste ju podľa toho zvoliť aj vonku. Je tiež vhodné prispôsobiť jeho rozmery dostupnému voľnému priestoru. Stoličky, stoličky a malé príručné stolíky sa vždy presúvajú tam a späť a podlaha je poškriabaná. V každom prípade, v príklade uvedenom vyššie, je vzhľad dokonca požadovaný. Pretože na rozdiel od vintage štýlu, kde je nábytok a dekorácie skutočne staré, je ošumelý elegantný nábytok sériovou výrobou. Patina je napodobňovaná špeciálnymi strojmi. Konečný výsledok je mätúco podobný originálu – nábytok je takmer nerozoznateľný od starožitností.

terasa podlaha farebný dizajn čierna a biela farba drevená podlaha

Terasa v monochromatickom vzhľade ponúka množstvo možností dizajnu – neutrálna farebná schéma tvorí perfektné pozadie pre atraktívne dekorácie. Akcenty sú vybavené obrusmi, kvetmi a lampášmi. Týmto spôsobom môže byť vonkajšia jedáleň znova a znova prepracovaná – táto myšlienka je ideálna pre nezadaných, ktorí radi pozvú priateľov na večeru. Zakaždým prekvapíte svojich hostí novým usporiadaním. A čiernobiele pruhy na drevenej podlahe skrývajú už vyblednutú farbu dreva a nechávajú terasu zažiariť v novej nádhere. Navyše, o maľovanú podlahovú krytinu sa dá veľmi ľahko starať – obzvlášť praktická, pretože kto má v skutočnosti chuť po dlhom dni v práci poriadne vyčistiť a naolejovať terasu..

Navrhnite podlahu terasy farbami – marockými vzormi 

farebné prevedenie podlahy podlahy orientálne motívy drevené sedenie

Štýlové marocké vzory prinášajú do záhrady pocit dovolenky – ale aby dlho fascinovali svojim exotickým šarmom, správna jarná starostlivosť hrá rozhodujúcu úlohu. Keď už budú betónové platne ozdobené prepracovanými motívmi, otázka čistenia vyvstane najneskôr na jar budúceho roka. Chemické činidlá sú možné len za určitých okolností – s tým sa však musíte rozhodne poradiť, pretože niektoré môžu farbu odstrániť. Vysokotlakové čističe môžu napadnúť citlivý povrch odhalených betónových panelov. V nasledujúcej zime sa vytvoria malé praskliny, ktoré je možné opraviť len veľmi ťažko. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je vyčistiť betónový povrch mydlom – musíte počítať s určitým úsilím.

Navrhnite podlahu svojej terasy farbami a náležite ju udržujte

terasa podlaha farebný dizajn dlažobné kocky pokrývajúce zdobiť

Či už hladké alebo s ozdobami – ak chcete podlahu terasy navrhnúť farebne, máte na výber z mnohých možností dizajnu. Dôležitý je povrch vyčistiť a pripraviť – lak sa zbrúsi na drevo, naopak na betónové platne – nanesie sa glazúra. Až potom môžu byť vzory pripevnené k podlahe pomocou šablóny. Predovšetkým je dôležité, aby ste boli trpezliví a potom chránili terasu pred dažďom a nečistotami, kým schne. Ďalšia starostlivosť závisí od podlahovej krytiny – drevo spravidla nevyžaduje žiadnu ďalšiu starostlivosť, betón treba raz za rok dôkladne očistiť mydlom.

farba podlahy podlahy terasy tmavo modrá biela čierna

terasa farba podlahy tvar palmy exotický deň záhon záhrada

farba podlahy terasa tvar kruh farba pruhy zelená

terasa podlaha farebný dizajn vchod do domu vyzdobiť ratanovú záhradnú lavičku

farba podlahy farba terasy farba pruhov zimnej záhrady

farebný dizajn podlahy terasy s kresbou prírodných motívov