Pánsky svet, starostlivosť

Správna starostlivosť o bradu – jednoduché tipy a triky pre bradáčov

tipy na úpravu fúzov triky úprava brady bradatí muži

Ako sa môžete správne starať o svoje fúzy? To je otázka, ktorú si kladie mnoho bradatých mužov, ktorí chcú mať trendovú a upravenú bradu bez námahy. V tejto príručke sa budeme venovať tejto téme, aby sme vám pomohli. Ak ste teda moderný bradatý muž, ktorý miluje svoje fúzy a dbá na to, aby boli upravené, potom ste na správnom mieste. Pre tých, ktorí sa zle starajú o chlpaté kríky na tvárach: nakloňte sa a urobte si poznámky. Povieme vám, ako sa môžete o svoju bradu správne starať bez veľkého úsilia.

Správna starostlivosť o bradu – tipy a triky

vousy správne upravovať tipy triky vousy upravovať bradatí muži plné fúzy

Ak ste milovníčkou dlhých vlasov, zrejme už tušíte, že cesta k vášmu dokonalému vzhľadu môže byť občas poriadne nervózna. Preto sme pre vás zhromaždili iba najlepšie a najužitočnejšie rady od odborníkov.

Starostlivosť o bradu tipy triky Starostlivosť o bradu bradatí muži návod na štýl

Ale skôr, ako sa začnete upravovať, je tu malý detail, ktorý by si mali začiatočníci najskôr zapamätať: Aby ste mohli používať tieto praktické tipy a triky, potrebujete minimálnu dĺžku fúzy, aby ste si mohli byť istí, že výsledky budú spokojné.

Rozhodnite sa pre jednotnú dĺžku

tipy na úpravu fúzov triky úprava vlasov fúzy bradatí muži návod

Prvým krokom k správnej starostlivosti o moderne vyzerajúcu bradu je pravidelné osvieženie. Inými slovami, je potrebné ho strihať aspoň raz týždenne, aby ste získali konzistentnú dĺžku a čistý vzhľad. Preto majú muži, ktorí si vážia bradu, malý drevený hrebeň, nožnice a elektrický zastrihávač fúzov alebo zastrihávač vlasov. Pred použitím však najskôr umyte fúzy.

tipy na starostlivosť o fúzy triky Starostlivosť o bradu bradatí muži pokyny hrebeň na drevo

Akonáhle sú fúzy dostatočne suché, pokračujte v čistení. Na tento účel odporúčame vyhnúť sa plastovým hrebeňom, pretože tieto fúzy napučiavajú iba pri korienkoch. Potom, čo ste úplne vyriešili túto úlohu, môžete začať rezať pomocou zariadenia.

tipy na správnu úpravu fúzov triky úprava fúzov bradáčov zastrihávač vlasov

Zastrihávač vlasov alebo zastrihávač fúzov je základným prvkom, ak sa chcete o svoju bradu správne starať a zlepšiť svoj vzhľad. Tieto doplnky sú skutočne nevyhnutné pre bradatých mužov, ktorí sú zvyknutí pravidelne meniť svoj štýl. Vďaka malému elektrickému pomocníkovi môžete definovať aj kontúry vašich fúzov. Vlasy na krku, lícach, hrdle a línii čeľuste musia byť dobre tvarované, aby ste si mohli správne upravovať a upravovať fúzy.

Správna starostlivosť o krásnu a hydratovanú bradu

tipy na starostlivosť o bradu tipy triky Starostlivosť o bradu Olej pre bradatých mužov

Rovnako ako vaše dlhé vlasy, aj vaše fúzy si zaslúžia pravidelnú hydratáciu. Preto by ste mali do svojej každodennej tváre začleniť primeranú starostlivosť o fúzy. Po dotyku vašej suchej brady sa v konečnom dôsledku žiadna žena nechce cítiť nepríjemne.

Starostlivosť o bradu tipy triky Starostlivosť o bradu bradoví muži návod na organický olej

Suchosť môže navyše spôsobiť podráždenie pokožky. Neváhajte si preto zaobstarať zvlhčujúci organický olej. Ak chcete, môžete si bez problémov pripraviť aj vlastný domáci ošetrujúci olej. To môže zmeniť vaše fúzy na neposlušné a pevné.

tipy na správnu starostlivosť o bradu triky Starostlivosť o bradu bradatí muži návod na domácu starostlivosť

Keďže vlasy na fúzy sú väčšinou dosť tvrdé, u bradatých mužov sa pod citlivou pokožkou tváre často objavuje svrbenie, odlupovanie alebo dokonca skrútenie vlasov. Plná brada tiež sťažuje prístup na pokožku, takže kožné problémy, ako je akné alebo zápaly, sa môžu častejšie zhoršovať. Každodenné používanie ošetrujúceho oleja, po ktorom nasleduje česanie, uhladzuje fúzy a prispieva k rovnomernému rastu.

tipy na správnu úpravu brady triky starostlivosť o bradu bradatí muži hydratačný balzam na vlasy

Dobrou alternatívou k oleju môže byť upokojujúci balzam na fúzy. Zložky, ktoré obsahuje, ako napríklad včelí vosk, vám poskytnú pevnú textúru, ktorú môžete použiť na správnu starostlivosť o svoje fúzy. Tieto kozmetické výrobky sú skvelé pre bradatých mužov, ale na konci dňa záleží na vašom osobnom vkusu a preferenciách.

Upravená brada závisí od zdravého stravovania

tipy na správnu úpravu brady triky úprava brady bradatí muži úplné rady o fúzoch

Ako si môžete správne a ľahko udržiavať zdravú a krásnu bradu? Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, dobre vyzerajúce vlasy a fúzy majú veľa do činenia s tým, ako žijeme. Potom, čo ste využili značnú časť kozmetickej starostlivosti, môžeme hovoriť aj o vnútornej starostlivosti, ktorú by ste nemali zanedbávať. Ak zistíte, že vaša pokožka a vlasy sú suchšie a zdravšie ako obvykle, pravdepodobne vám chýbajú bielkoviny a omega 3. Aby ste si urobili lepšiu predstavu, viac o zdravom stravovaní si môžete prečítať v inom článku na našom webe.

 Ako správne udržiavať čistú a peknú bradu

fúzy správne upravovať tipy triky upravovať fúzy bradatí muži zastrihnuté fúzy

V neposlednom rade je čistenie tela správnymi výrobkami rovnako dôležité aj pre vašu bradu. Ako už možno viete, oblasti tela spolu úzko súvisia, pokiaľ ide o vlasy. Preto vždy potrebujú pravidelnú hygienu. Preto hrá výber správnych kozmetických prípravkov zásadnú úlohu. Vlasy na temene hlavy a vousy sú odlišné a dajú sa čistiť individuálne vybranou kozmetikou. Z tohto dôvodu nemôže šampón, ktorý je prispôsobený vašim vlasom na temene hlavy, mať rovnaký vplyv na vlasy na tvári.

tipy na úpravu fúzov triky úprava brady bradatí muži umývajú

Pokiaľ ide o rôzne textúry fúzov, pri umývaní platí jednoduché pravidlo: ľudia s tuhými vlasmi by mali používať teplú vodu, zatiaľ čo studená voda je lepšou voľbou pre tých z vás, ktorí majú kučeravé fúzy..