Pánsky svet, cestovanie a dovolenka

Zabaľte sa bez vrások – jednoduché kroky a tipy na úhľadné balenie kufrov a batožiny

Zabaľte oblek do kufra bez záhybov a skombinujte ho s inými predmetmi, ako sú topánky a slnečné okuliare

Ak si máte na ďalšiu cestu pobaliť oblečenie bez záhybov, tentokrát sme pre vás zostavili niekoľko praktických tipov. Je to trápne dostať sa do cieľa a zistiť, že z vášho starostlivo zabaleného oblečenia sa stal pokrčený neporiadok. Na služobné cesty alebo svadbu väčšinou potrebujeme mať pripravený čistý a nemačkaný outfit. Ak vyzeráte, že ste pri takýchto príležitostiach spali 30 hodín v obleku, neurobili by ste dobrý dojem. Tieto ľahko sledovateľné kroky vám teda môžu pomôcť, keď si chcete zbaliť oblečenie do kufra bez vrások.

Balenie je ľahké a bez vrások

Vezmite si so sebou na cesty prenosnú žehličku, aby ste sa vyhli pokrčeniu počas služobnej cesty alebo svadby

Nie je nič nepríjemnejšie, ako sa trápiť so žehliacou doskou vo vašej hotelovej izbe, nehovoriac o riziku spálenia alebo zafarbenia oblečenia pri žehlení. Ak teda plánujete ďalšiu dovolenku alebo cestujete služobne, existuje niekoľko užitočných trikov, pomocou ktorých sa môžete v mieste určenia dobre obliecť. Bez ohľadu na to, ako sa cítite pri žehlení, balenie odevu bez vrások môže byť skľučujúca úloha. Vyhnite sa materiálom, ktoré sa ľahko pokrčia, a namiesto toho si vezmite syntetické oblečenie, ako je lycra, nylon, polyester alebo pletené veci a tričká.

oblekové nohavice na vešiakoch a topánky v škatuli, zabaľte bez záhybov a postavte do kufra s ďalším príslušenstvom

Ak vyrazíte na výlet s kufrom plným pokrčeného oblečenia, môžete mať pocit, že ste neustále trčali na strednom sedadle v zadnej časti lietadla. Zlepšite spôsob, akým cestujete, zabalením tašky alebo kufra bez záhybov pomocou nasledujúcich metód. Navyše nemusíte mať vždy pri sebe žehličku alebo ju používať v hoteli, ale môžete si užiť čas prázdnin.

Zabaľte bez vrások odevným vreckom alebo klapkou

na bundu alebo oblek používajte mobilný tlmič a vyhnite sa pokrčeniu počas služobných ciest

Vrásky sa často objavujú, keď sa dva kusy oblečenia o seba trú, takže vaše elegantné košele pôsobia strapato. Umiestnenie vzduchu okolo oblečenia môže zabrániť treniu a tvorbe vrások. Najjednoduchším spôsobom by bolo pridať kúsok hodvábneho papiera medzi záhyby, ak chcete svoje oblečenie zabaliť tradičným spôsobom bez záhybov.

Najdôležitejšie-oblečenie-na-dovolenku-balíček-bez-záhybov-a-použitia-a-zip-taška-ako-a-oblek-taška alebo-oblek-taška

Neponáhľajte sa a počas procesu vyhladzujte vrásky pomocou tvrdého, hladkého povrchu. Tiež nepreplňujte svoju cestovnú tašku alebo kufor a dajte oblečeniu priestor na dýchanie. Čím viac vložíte, tým viac bude pokrčený obsah, ak počas prepravy dôjde k nárazu a otrasom.

Pripojte oblek k kufru vešiakom na kabáty, aby ste sa počas cesty alebo letu nepokrčili

Najľahšie tomu zabránite, napríklad ak si chcete do kufra zabaliť oblek bez vrások, je vrecko na obleky. Konkrétnejšie sa jedná o plastové vrecko na chemické čistenie, ktoré môže vytvárať mikroskopickú vrstvu vzduchu okolo oblečenia. Vložte svoje zavesené košele do jednotlivých plastových tašiek a urobte to isté pre všetky závesné odevy vrátane nohavíc a búnd, aby každá položka mala svoju ochrannú vrstvu z plastu a vzduchu. Preto žiadne trenie zvyčajne neznamená žiadne vrásky.

Zbaľte si kufor a zrolujte si oblečenie

Zrolujte si oblečenie, ako sú tričká, rifle, ležérne nohavice, a zabaľte si ležérne košele a svetre do kufra alebo cestovnej tašky bez pokrčenia

V zásade nemusíte nevyhnutne skladať tričká, tréningové oblečenie, nohavice a rifle, môžete ich naopak vyhrnúť. V prípade trička zložte zvisle tak, aby dva rukávy do seba zapadali. Zbaľte to tak, aby ste získali dlhý obdĺžnik. Zrolujte ho a vložte košeľu do kufra.

infografika a metóda šetriaca miesto na balenie kufra bez vrások

To isté platí pre džínsy: najskôr ich zložte zvisle a zviňte zospodu, aby ste vytvorili tenký valec. To vám umožní nosiť v cestovnej taške viac, bez toho, aby ste ju preplnili a pokrčili veci.

aké oblečenie si pribaliť na dovolenku alebo na cesty, zbaliť si do kufra košeľu bez vrások

Pri svetroch by ste však mali použiť inú techniku ​​skladania, pretože objemné stehy sa nerolujú rovnomerne. Za týmto účelom prekrížte ramená tak, že na každej strane krku urobíte zvislé záhyby. Potom prekrížte rukávy cez prednú časť svetra. Zložte lem hore, aby mal sveter štvorcový tvar a bol pripravený na cestu s vami. Skúste si so sebou nosiť aj najťažšie časti oblečenia, ako je kabát a topánky, namiesto toho, aby ste ich strčili do kufra.

Zbaľte si cestovnú tašku úhľadne a bez záhybov a bez problémov ju prevlečte na letisku

Malé položky, vrátane prenosných nabíjačiek a odstraňovačov škvŕn, by mali byť obvykle zabalené v priehľadných vreckách na zips. Do priehľadných vreciek na bielizeň dajte aj ponožky a spodnú bielizeň, ktoré v drogérii dostanete za malú cenu. Celá táto priehľadnosť vám pomôže zostať v bezpečí, keď je taška vybratá na kontrolu. Nikto nechce, aby sa jeho spodnej bielizne dotýkali cudzí ľudia. To vám umožní zabaliť a odložiť položky bez pokrčenia a vyhnúť sa nepríjemným škvrnám od zaseknutých kozmetických predmetov.

Uložte oblečenie do batožiny

Neprebaľujte si kufor a vezmite si so sebou najdôležitejšie oblečenie a predmety

V ďalšom kroku musíte všetky perfektne zabalené kusy oblečenia zabaliť do tašky alebo kufra bez toho, aby ste ich pokrčili. Začnite úhľadným umiestnením štvorcových skladaných odevov a potom zrolujte vyhrnuté oblečenie po stranách. Vezmite si topánky a vopred zabalené položky na otvorené priestranstvá. Mali by ste tiež pamätať na to, že topánky nemusia byť nevyhnutne vedľa seba v batožine. Hlavným cieľom je vytvoriť pevný základ, aby sa pri pohybe batožiny nepohybovali vaše položky, ktoré môžu neúmyselne rozdrviť vaše oblečenie.

Zbaľte športovú obuv do sprchovej čiapky a naaranžujte ju do kufra k ďalšiemu oblečeniu

Nakoniec položte svoje odevy zabalené v plastoch na vrch, a to buď do vrecka na odevy, alebo ho jednoducho zložte na polovicu horizontálne. Keď vybalíte kufor, ktorý prišiel k Reisezeilu, obsah bude určite bez vrások a pripravený na použitie. Ponožky, šály a ďalšie mäkké doplnky sú skvelé na zakliesnenie medzier, vreciek na zips a vnútornej obuvi. Môžete ich zabaliť do sprchovacích čiapok alebo plastových vrecúšok, aby bolo vaše oblečenie čisté. Čo sa týka topánok, môžete tam vložiť sušičku, aby všetko vo vašom kufri voňalo sviežo.

Zaveste alebo navlhčite oblečenie v kúpeľni

Zaveste tričko do kúpeľne počas horúcej sprchy a nechajte vrásky zmiznúť

Aj keď táto metóda znie trochu zvláštne, naparovanie kúpeľne môže byť veľmi užitočnou možnosťou na riešenie tvrdohlavých vrások. Najlepšie je zavesiť si oblečenie v kúpeľni počas horúcej sprchy. Potom môžete za niekoľko minút sledovať, ako sa to stane bez vrások.

Hladko vyžehlené košele a slnečné okuliare usporiadané v hotelovej izbe

Potom, čo sa osprchujete, bude váš outfit určite pôsobiť uhladene a sviežo. Ak cestujete do tropickej, vlhkej destinácie, môžete si vybaliť oblečenie hneď po registrácii. Vlhkosť môže uľahčiť žehlenie a rýchlo vyhladiť vrásky.

Naplňte svoj kufor rôznymi predmetmi a stále zabalenými blúzkami a iným oblečením bez vrások

Ďalšou možnosťou by bolo navlhčiť si oblečenie cez noc. Táto metóda DIY je podobná sprejom na vrásky a je perfektná v prípade, že sa ocitnete v núdzovej situácii. Stačí použiť rozprašovač alebo vlhkú handričku a pokrčené oblečenie položiť na rovný povrch. Potom vezmite teplý, vlhký uterák a priložte ho k oblečeniu. Potom ho pokvapkajte vodou a pred spaním ho zaveste. Keď sa zobudíte, vrásky sú dávno preč.