obývačka

Umiestnenie televízie v obývačke – tipy a nápady na úsporu miesta

Pre väčšinu ľudí je televízia v obývacej izbe nevyhnutnou súčasťou nábytku. Integrácia takejto technológie do obytného priestoru sa však často môže ukázať ako skutočná výzva. To platí najmä vtedy, ak nechcete kompromitovať svoj moderný dizajn interiéru alebo usporiadanie nábytku. Z tohto dôvodu sme pre vás zhrnuli niekoľko užitočných tipov, ktoré by vám s tým mohli pomôcť.

Nájdite priestor pre televízor v obývačke

štýlovo zariadená obývačka s veľkým TV a dvoma kreslami

Najprv nájdite najbližší zdroj napájania, ku ktorému môžete pripojiť televízor. K dispozícii by mal byť aj dostatok zásuviek pre ďalšie zariadenia, ako napríklad zvukový systém. Najprv zvážte, v akej výške bude zariadenie. Logicky je vždy najlepšie umiestniť televízor do obývačky na úroveň očí. Môžete to dosiahnuť bez veľkého úsilia, napríklad pomocou a praktický a priestorovo úsporný držiak na TV inštalácia, ktorá vám môže poskytnúť veľkú flexibilitu.

montážna nástenná konzola so zásuvkami pre televízory v obývacej izbe

Správna poloha televízora je dôležitým faktorom, aby ste si v sede alebo v ľahu nenamáhali krk ani oči. V ideálnom prípade je vzdialenosť medzi podlahou a televízorom 120 cm. Potom môžete vynásobiť uhlopriečku obrazovky tromi, aby ste našli najlepšiu pozorovaciu vzdialenosť. To však závisí aj od veľkosti miestnosti. Ak chcete, aby bol váš televízor ústredným prvkom v obývacej izbe, môžete ho umiestniť oproti stredu priestoru na sedenie.

obývacia izba zariadená v čiernej a bielej farbe s TV stenou

Ak máte televíznu stenu alebo chcete zariadenie nejakým spôsobom skryť, môžete to urobiť pomocou televíznej skrinky vybavenej príslušnými dverami. Najprv sa však presvedčte, či sú na zadnej strane otvory pre káble, aby ste predišli neporiadku v kábloch. Aby bol televízor súčasťou vášho dizajnu, môžete zariadenie umiestniť aj na vhodnú policu a obklopiť ho knihami, fotografiami alebo inými predmetmi. Vhodné sú aj rodinné fotografie, fototapety alebo iné umelecké diela.

Televízory zaveste do rohu alebo ich umiestnite k oknám

pár sedí na pohovke a zapína televízor s plochou obrazovkou na stene

Pri montáži na stenu rovnobežne s inými kusmi nábytku môže byť ideálnym riešením plochá obrazovka v rohu. Rozšírte pozorovací uhol otočením televízora v obývačke doľava alebo doprava pomocou nástenného držiaka. Obytný priestor s množstvom prirodzeného svetla je peknou možnosťou, ale veľké množstvo okien môže komplikovať umiestnenie jednotky. Skúste teda nájsť na stene optimálnu oblasť, kde môžete televízor namontovať medzi okná. Vďaka tomu je možné prispôsobiť inštaláciu televízora dostupnému pôdorysu.

Možnosti otvoreného priestoru

veľká obývacia izba s oddeleným TV priestorom a deliacou stenou

Umiestnenie televízora v otvorenom obývacom priestore je skutočne náročná úloha. V tomto prípade ponúkajú riaditeľné držiaky na TV flexibilné a praktické riešenie. Týmto spôsobom sa zariadenie môže pohybovať tam a späť medzi kuchyňou, jedálenským kútom a posedením.

minimalistický dizajn s fotografickými tapetami a televízorom na bielej tehlovej stene

Malé aj veľké obývačky majú pri umiestnení televízie prekážky. V izbách je tiež zariadenie a prvky, ktoré si vyžadujú ďalšie zváženie. Z tohto dôvodu môže byť niekedy ťažké nájsť funkčný priestor pre tento obľúbený kus technológie bez toho, aby ste ohrozili usporiadanie alebo štýl vašej obývačky..