Obklady stien

Odvaha pred vzormi: Nové trendy v tapetách a nápady na dizajn

Nové trendy v tapetách vzor-trblietka-strieborná-ružová-kvetinový-vzor-spálne

Niekedy sú in, inokedy sa na nich mračí, niekedy sú jemné, často efektné: tapety sú tu s nami už celé stáročia. V tejto krajine panuje do značnej miery zhoda v tom, že tapety z drevotriesky, ktoré boli v časoch Bauhausu v dvadsiatych rokoch minulého storočia skutočne posledným výstrelkom, už dnes nie sú v móde. Preto sa nové tapety stávajú veľmi módnymi – a to drsným spôsobom: silné štruktúry s dotykovým efektom by mali miestnostiam dodať teplý a príjemný charakter, aby vytvorili silný kontrast k chladným a hladkým povrchom nábytku, ktoré sú v súčasnej dobe veľmi obľúbené. populárne stavať.

Nové tapety 2016 – teplé tóny alebo svetlé pastelové tóny?

nové vzory tapiet-trendy-pastelové modro-biele-spádové spálne

Farbám dominujú teplé tóny, ako sú pieskové a béžové tóny, alebo svetlé, dievčenské pastelové tóny, ktoré dokážu vyčarovať veľmi pokojnú náladu.. Ďalšie trendy v tapetách: elegantné, trblietavé zlaté a bronzové tóny, trblietavé efekty aj v sivých a modrých tónoch Metalické a meniace sa farby pre ten veľmi zvláštny pocit luxusu na vlastných štyroch stenách.

Nové vzory tapiet – jemné a filigránske

nové-trendy-tapety-vzor-trendy-kvetinové-filigránové-vetvičky-listy-dizajn

Nie luxusné, ale jemné a ženské: kvetinové motívy, ktoré pochádzajú priamo zo záhrady; jemné úponky a jemné kvety v pastelových farbách vyčarujú do miestnosti prívetivosť. A zároveň tak rezervované a diskrétne, ako keby maliar akvarelom starostlivo namaľoval stenu priamo.

Použitý vzhľad je in

nový vzor tapety-trendy-použitý-vzhľad-drevené dosky-obývačka

Každý, kto má rád použitý vzhľad, môže tento rok dúfať v veľa návrhov: Damaškové vzory v použitom vzhľade simulujú opotrebovanie a pôsobia, ako keby už stáročia visia na stene..

Bohaté a sofistikované

new-wallpaper-pattern-trends-opulent-damask-pattern-fuchsia-silver

Každý, kto preferuje niečo silné a opulentné, si aj tento rok príde na svoje. Dizajnéri tapiet čerpali z bohatstva zdrojov: Svieže textilné vzory sú zasadené do výrazných farieb, ako je tyrkysová, smaragdová modrá alebo fialová. Ozdoby sú veľmi odlišné. Existujú lineárne, grafické tvary, ako aj zložité, hravé vzory.

Veľmi nápadné sú aj nové tapety, ktoré bodujú optickými klammi a naznačujú, že stojíte pred stenami z prírodného dreva alebo stenami z krehkých tehál. Štruktúry sa dokonca majú uchopiť. Keď už o tom hovoríme: nástenné dekorácie na prírodnej báze, ako je sušená tráva a kvety, sa cítite skutočné a cítite tak – zmyselný zážitok!

Nežné magnólie

nové-tapety-vzory-trendy-kvety-pastelové-farby-magnólie-konáre