Obklady stien

Nástenný dizajn technikou špachtle pre krásne efekty v interiéri

Nástenný dizajn technikou špachtle obývačka-stena-tmavý-tón-svetlé-zariadenie-moderné

Špachtľová technika je metóda kreatívneho dizajnu stien, ktorá vznikla v Taliansku v 15. storočí. Steny sú hladké a lesklé, čo zaisťuje krásne odrazy svetla v miestnosti. the Nástenný dizajn technikou špachtle vytvára najlepšie napodobeniny mramoru, vďaka čomu sú steny atraktívne a pútavé. V tomto článku nájdete podrobné informácie o technike špachtle a tiež niekoľko príkladov a užitočných tipov pre dizajn steny v tomto elegantnom vzhľade..

Nástenný dizajn technikou stierky a ako funguje

Stenový dizajn stierkovou technikou stena-strop-betónový vzhľad-jedáleň-elegantný

Špachtľové techniky môžu zjemniť akýkoľvek povrch a vytvoriť v miestnosti vynikajúci efekt. Technológia je založená na zmesi haseného vápna a mramorového prášku, ktoré vyrábajú špeciálne plnivo. Potom sa nanesie na stenu v niekoľkých vrstvách pomocou nehrdzavejúcej stierky a nakoniec vyleští. Konečným výsledkom je povrch, ktorý vyzerá štruktúrovane, ale v skutočnosti je hladký a lesklý.

Náklady na dizajn steny špachtľovou technikou

Nástenný dizajn s technológiou špachtle obývacia izba-krb-stena-kreatívny-moderný dizajn

Špachtľová technika na báze vápna je komplexný proces, ktorý má tiež zodpovedajúcu cenu. Ak si na prácu najmete maliara, počítajte s približne 150 až 200 dolármi za meter štvorcový, čo nie je lacná cena. Profesionáli pracujú so špeciálnym materiálom a nástrojmi, preto vyžadujú aj vysokú cenu. Ak však chcete urobiť návrh steny sami technikou špachtle, potrebujete veľa trpezlivosti, než sa pustíte do práce. V tomto prípade môžete použiť aj lacnejšie materiály, ako napríklad efektovú špachtľu, ktorá vytvorí podobný efekt.

Vyrobte si techniku ​​špachtle sami

Nástenný dizajn technikou špachtle farebne-zelené-schody-stena-kreatívne-dizajn

Na trhu nájdete hotové vyrovnávacie hmoty, ktoré sú lacnejšie ako vápenné, ľahko sa spracovávajú a sú vhodné pre domácich majstrov. Každý, kto sa rozhodol pre návrh steny stierkovou technikou, by mal dbať na to, aby bol povrch hladký a čistý. Malo by byť aj naďalej natierané jednotným odtieňom, aby nevznikli nežiaduce farebné efekty. Veľkú úlohu hrá aj použitie špeciálnej špachtle.

Čo potrebujete na návrh steny stierkovou technikou?

Naučte sa pripraviť-podlahovú krytinu-podlahové pásy-ochranné steny pomocou špachtľovej techniky

Najdôležitejším nástrojom techniky špachtle je správna špachtľa. Najvhodnejšie sú takzvané japonské špachtle, ploché lopatky alebo perové špachtle, ktoré majú zaoblené hrany, sú pružné, a preto nepoškodzujú povrch steny. Tiež by ste mali pokryť podlahu a nábytok fóliou a soklové lišty, aby boli chránené.

Pripravte a očistite povrch

stena-dizajn-stierka-technika-návod-odstrániť-stará-textúrovaná-tapeta-špachtľa

Stenový dizajn technikou špachtle vyžaduje hladký povrch. Preto by ste mali odstrániť textúrované tapety zo steny, ktorá má byť navrhnutá, ak existujú. Ak je povrch stále porézny, mal by byť ošetrený hlbokým základným náterom, kým nebude rovnomerný a hladký. V prípade potreby by mala byť stena tiež natretá jednotnou farbou a nakoniec vyčistená.

Pokyny – naneste základný náter

stenový dizajn-špachtľa-technika-urob si sám-základné-plnivo-škvrna-návod na použitie

V prvom rade sa takzvané základné plnivo nanáša na celý povrch steny v malých miestach, ktoré sa neprekrývajú. To sa robí špeciálnou nehrdzavejúcou špachtľou. Všimnite si toho, že povrch by mal vždy zostať hladký a rovný. Po zaschnutí „škvŕn“ sa výsledné medzery v druhom kroku opäť vyplnia základnou špachtľou, kým už nebudú žiadne voľné plochy. Po zaschnutí každej vrstvy by ste mali povrch obrúsiť brúsnym papierom (zrnitosť 180).

Naneste efektovú stierku a zotrite povrch

stenový dizajn-stierka-technika-učenie-návod-efekt-stierka-aplikácia-stierka

Ďalej sa efektové plnivo opäť nanesie na škvrny po celej stene. Nechajte znova zaschnúť a medzery úplne vyplňte prekrývajúcimi sa ťahmi špachtle. Ako posledný krok potrite vysušenú stenu tmelom a držte ju naplocho, kým nie je povrch vyleštený. Lesklý efekt je možné vylepšiť špeciálnym voskom alebo mydlom.

Výhody a nevýhody návrhu steny pomocou špachtľovej techniky

stenový dizajn-špachtľa technológia-predel miestnosti-obývačka-krb-čierna

Technika špachtle vyžaduje veľa práce a zvyčajne zaberie veľa času. V najlepšom prípade by mala každá vrstva pred nanesením ďalšej vrstvy schnúť najmenej 5 hodín. Na druhej strane možno ako výhodu spomenúť neobvyklý vizuálny efekt tohto typu dizajnu steny. Steny pôsobia draho a vznešene a vytvárajú nádherné efekty v každej miestnosti.

Skombinujte techniku ​​špachtle s rôznymi technikami maľovania

stena-dizajn-stierka-technika-kombinovať-rôzne-techniky-maľovania-kreatívna-spálňa

Špachtľová technika ponúka pekné kombinácie s inými technikami maľovania. Steny je možné napríklad opticky rozdeliť pomocou zodpovedajúceho okraja a každá časť môže byť navrhnutá inou technikou. Stenový dizajn technikou stierky sa krásne kombinuje napríklad s technikou stierania, zabaľovania, špongie alebo glazúry.

Alternatívy k stenovému dizajnu špachtľovou technikou

stenový dizajn-špachtľová technika-alternatíva-tapeta-vliesová tapeta-béžová-sedačka-stojacia lampa

Ak chcete ušetriť náklady na dizajn steny, nemali by ste nevyhnutne robiť bez techniky špachtle. Lacnou alternatívou by bolo zmiešať lacnú farbu na stenu podľa vlastného výberu s omietkou a farebným pigmentom a použiť ju na návrh steny. Ďalšou možnosťou rýchlejšieho návrhu steny s lesklým štruktúrovaným vzhľadom sú napríklad vliesové tapety.

Užitočné tipy pre techniku ​​špachtle

stenový dizajn-špachtľová technológia-obývačka-sivé-tóny-betón-optika-moderný-byt

Ak chcete urobiť návrh steny sami technikou špachtle, mali by ste zvážiť dostatok času, pretože uponáhľaná práca neprinesie taký dobrý efekt. Špeciálnu špachtľu by ste mali tiež dôkladne vyčistiť vodou po každom použití. Vždy by ste mali mať na pamäti, že dekoračné práce s efektovou špachtľou takmer nikdy nevyzerajú rovnako na každej stene, čo sa v skutočnosti touto technikou dosahuje..

Technika farebných špachtlí do spálne

stena-design-stierka-technika-farebna-stena-spalna-zlto-orientálna

Ušľachtilo vyzerajúca technika špachtle je ponúkaná v mnohých farbách a môže byť navrhnutá aj ako kombinácia niekoľkých farieb. Napríklad so žltým plnivom môžete dať spálni alebo obývačke orientálny nádych.

Nástenný dizajn technikou špachtle v kúpeľni

stenový dizajn-benátska-stierka-technológia-kúpeľňa-betón-vzhľad-vysoká kvalita

Namiesto dlaždíc alebo drahého pravého mramoru môžete steny v kúpeľni navrhnúť špachtľovou technológiou. So špeciálnymi výplňami môžu byť steny dokonca vodotesné, čo je pre povrchy v kúpeľni to najdôležitejšie. Špachtľová technika v kúpeľni si však vyžaduje veľa práce a nákladov, ale konečný výsledok stojí za to.

Navrhnite strop pomocou špachtle

lustr-stena-stierka-technika-strop-leštený-mramorový efekt-luster

Strop v obývačke alebo v kúpeľni je možné tiež doladiť stierkovou technikou. Výsledný lesk spôsobuje v miestnosti krásne odrazy svetla a dá sa ešte viac zvýrazniť vhodným priamym alebo nepriamym osvetlením.