Obklady stien

Kovový dizajn steny pre luxusné prostredie s efektom glam

Kovový dizajn steny-medené-panely-nástenné-dekorácie-svetlá-reštaurácia

Farby stien očarujú náš domov a dodajú mu úplne nový vzhľad. Intenzívne, vzrušujúce nuansy je možné nádherne realizovať ako prízvuk v byte štýlovým a moderným spôsobom. Účinky nástennej maľby poskytujú elegantnú, exotickú poznámku a pútajú pozornosť. Jeden kovový dizajn steny premieňa steny na trblietavé drahokamy. Ak hľadáte inšpiratívne nápady s extra dávkou glam v interiérovom dizajne, v článku určite nájdete to, čo hľadáte.

Kovový dizajn steny – nápady a tipy na efektívny dizajn miestnosti

Kovový stenový dizajn zlaté panely-čierna obývačka-kýčovitý-chesterfield

Vďaka moderným postupom je možné dizajn kovových stien dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Nástenné panely, ktoré sú buď čalúnené pôsobivou poťahovou tkaninou, alebo sú vyrobené z dekoratívneho materiálu, pôsobia mimoriadne efektívne. Ďalšie dekoratívne akcenty dopĺňajú elegantný celkový obraz a naznačujú veľkú osmičku do detailu. Pri takom expresívnom vzhľade je vhodné dbať na väčšiu rovnováhu v dizajne miestnosti, aby nepôsobil ako gýč..

Kovový dizajn steny pre wow efekt v miestnosti

Metalický stenový dizajn-efekty-zlaté-nástenné-efekty-moderné-šik

Akcentovaná stena s nápadným kovovým leskom je možno „zlatou strednou cestou“ pre neobvyklý dizajn stien. V závislosti od požadovaného efektu je možné na monochromatické pozadie použiť metalickú farbu steny, napríklad zlatú, špongiou, tampónom alebo utierkou, ale aj ďalšie, ktoré vytvárajú farebné efekty. Základná farba slúži ako spojovací prvok so zvyškom interiéru a jedinečné odtlačky pútajú pozornosť.

Kovový dizajn steny so zlatou farbou na stenu

Metalický stenový dizajn-farba steny-zlatá-deko-šik-baroková

Ďalšou možnosťou by bolo maľovanie kovových stien. Celú stenu alebo, ak je to žiaduce, niekoľko v miestnosti, je možné namaľovať rovnomerne a potom ich možno vyzdobiť tak, aby zodpovedali štýlu bývania. Medzi metalické trendové farby patrí zlato, striebro, meď a najnovšie aj ružové zlato. Zlatá farba steny vyzerá viac než impozantne a ladí s ňou aj zariadenie a dekorácia v barokovom štýle.

Kovový dizajn steny v starom zlate – farba steny v elegantnej kúpeľni 

metalíza-dizajn-steny-farba-zlatá-kúpeľňa-baroko-vinobranie

V zásade neutrálne, tlmené farby alebo tóny z teplej farebnej palety, ako je béžová, krémová, terakotová, hnedá alebo pastelovo žltá, ladia s kovovým dizajnom steny. Obvykle je však zlato kombinované s čiernou a bielou ako nadčasová farebná kombinácia, ktorá bola po stáročia obzvlášť úspešná. Kovový vzhľad je nápadný a tiež vyzerá veľmi vzrušujúco, čo je potrebné vziať do úvahy pri navrhovaní miestnosti. Pre malé miestnosti je vhodné použiť jeden alebo dva odtiene z rovnakej farebnej rodiny alebo kombinovať zlato s bielou.

Dosiahnite kovový dizajn stien v kúpeľni mozaikovými dlaždicami – luxus v zlatej farbe

Metalický stenový dizajn -zlatá-kúpeľňa-mozaika-obkladačky-šik-luxus

Zlato sa najčastejšie javí ako dizajn steny v kúpeľniach a dosahuje sa malými mozaikovými dlaždicami. Tie vytvárajú luxusnú atmosféru, ktorá trochu pripomína grécku kultúru kúpania. Podľa tohto hesla kúpanie podporuje pohodu a zdravie, a preto sa oplatí mokrú oblasť navrhnúť luxusne ako skutočnú wellness oázu. Kúpeľňa s pozlátenými lesklými stenami je splneným snom mnohých, ktorí sa usilujú o luxus.

Kovový dizajn steny v spálni – čalúnené obklady stien

kovový-nástenný-dekor-zlatý-panely-spálňa-čalúnený-obklad na stenu

Stenový dizajn v metalickej farbe, napríklad v zlatej, slúži ako pútač očí a je štýlovým variantom, ako nastaviť optické centrum v miestnosti. Stenu je možné nielen omietnuť a natrieť, ale aj pokryť. Nástenné panely sú flexibilné a ľahko sa montujú, čo je určite lepšia voľba pre nájomné byty. Môžu byť voľne navrhnuté a pokrývať iba určité oblasti – napríklad oblasť hlavy postele v spálni.

Flitre vytvárajú kovový dizajn steny – skutočne dievčenský v zlate

metal-wall-design-gold-glitter-sequin-decor-wall

Stena môže byť tiež čalúnená vybraným materiálom. Mohlo by ísť o pevnú poťahovú tkaninu s metalickými efektmi alebo trblietavú flitrovú tkaninu, ktorá je k dispozícii v mnohých metroch. Na pripevnenie textílie je však potrebný stabilný povrch.

Kovový dizajn steny s jemným leskom – strieborná farba steny

metalíza-dizajn-steny-farba-strieborná-trblietavé efekty-obývačka

Strieborná optika sa väčšinou dodáva vo forme pridržiavacích kovových prvkov, ktoré sú robustné a trvanlivé, ale väčšinou sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Sivý lesk sa všeobecne označuje ako striebro, ale na povrchu nie je potiahnutý. Vzhľad kovu je spravidla dosiahnutý jemnými časticami, napríklad z hliníka alebo železa, ktoré odrážajú svetlo. Skutočný efekt kovového dizajnu líc preto do značnej miery závisí od zarovnania, ale aj od osvetlenia.

Kovový dizajn steny v modernom podkrovnom byte – farba steny biela a strieborná

metalíza-dizajn-steny-strieborná-moderný-byt-loft-bielo-sivá

Pre konečný efekt je rozhodujúca aj technika nanášania špeciálnej farby na stenu. Farba nanesená rovnakým nástrojom v skutočnosti vyzerá inak, keď je smerový smer odlišný. So špeciálnou plastovou stierkou alebo ozdobným stieračom sa pri zmene smeru vytvoria živé povrchy.

Efektívny kovový dizajn steny – omietky a maľovanie stien

metalíza-dizajn-steny-strieborná-farba-steny-šik-elegantný-neobarokový

V závislosti od uhla pohľadu sa vzhľad líši a vytvára niečo oveľa viac, než len lesklý efekt. Pigmenty sa rôzne odrážajú a vytvárajú priesvitný vizuálny efekt, ktorý často sťažuje určenie presného farebného odtieňa. Farbu, ako aj intenzitu a silu farby je možné presne definovať iba na mieste. Je možné otestovať niekoľko farieb stien na povrchu vzorky priamo na stavbe a vybrať tú správnu pre zodpovedajúcu situáciu v miestnosti.

Kovový dizajn steny v striebornej farbe do elegantnej spálne

metalíza-dizajn-steny-strieborná-stena-farebné efekty-spálňa-tyrkysová

V závislosti od požadovaného účinku sa metalický lak nanáša niekoľkokrát alebo iba raz. V prvom prípade je zameraná nepriehľadná farba na stenu. Rovnomernosť po dobe schnutia závisí predovšetkým od typu pigmentu. Väčšinou nie je možné dosiahnuť dokonalý povrch kvôli odlišnej orientácii odrazových častíc vo farbe. Ak nie je požadovaná nepriehľadná farba na stenu s kovovým efektom, použije sa základná farba a potom farba kovu.

Kovový dizajn steny v jemných strieborných odtieňoch pre detskú izbu – nástenné panely

metalíza-dizajn-steny-strieborné-panely-detská izba-šik-biela

Kovový dizajn steny je vhodný pre každú oblasť domu, ak je štýlovo prispôsobený zvyšku interiéru. Inak extravagantnú kovovú farbu je však možné pridať iba ako elegantný doplnok do miestnosti a pôsobiť skôr ako esencia, ako dominovať. Intenzita farby a efektívne navrhnutá plocha by mali byť v zodpovedajúcom interiéri dobre vyvážené. Dobrým príkladom je použitie nástenných panelov v striebornej kombinácii s ostatnými vo svetlo šedej, sivomodrej a krémovej farbe.

Elegantná, moderná kuchyňa v bielej farbe s kovovým dizajnom kuchynskej steny z mozaikových dlaždíc

metalíza-stena-dizajn-strieborná-kuchyňa-biela-mozaiková dlažba-kuchynská stena

Dosiahnite kovový dizajn steny pomocou tapety alebo samolepiacej fólie

metalíza-stena-dizajn-tapeta-fólie-strieborné-motívy-ozdoby

Namiesto maľovania je možné metalický dizajn steny dosiahnuť tapetou alebo alternatívne samolepiacou fóliou. Výhodou tu je, že konečný efekt je okamžite viditeľný a nehrozí, že by ste vynechali požadovanú metalickú farbu steny.

Vkusné predstavenie metalických efektov – chrómovaný nábytok

metalicky-stena-design-nabytok-kov-chróm-efektívna-stena-farba-sivá

Moderný kovový dizajn steny v medenej farbe

metalíza-dizajn-steny-medená-ružová-zlatá-moderná-kuchyňa-čierna

Efektívne zinscenujte farbu na stenu medi – exotické ozdoby

metalicky-stena-design-medene-ornamenty-farba na stenu-cerveny vzor

Dizajn steny inšpirovaný metalickými farbami – pastelovými tónmi

metalíza-stena-dizajn-meď-inšpirovaný-pastelové farby-obývačka-svetlá

Moderná dekorácia v metalických farbách – meď

metalicky-stena-design-medena-stena-farba-pastelova-farba-deco-moderna

Kovový dizajn steny s efektmi hrdze

metalíza-stena-dizajn-meď-hrdza-efekty-nástenná farba-kuchyňa

Kovový dizajn steny v obývacej izbe – dlažba s patinou -Eperfektný

metalicky-stena-design-stena-farebny efekt-patina-strieborna-antracit

Kovový dizajn steny s trblietkami

metal-wall-design-glitter-shimmer-blink-blink-wall-paint