Obklady stien

Kamenný obklad steny – nápady na dizajn s prírodnými farbami pre váš obývací priestor

temný-gestain-v-interiéri-štýlový-a-moderný-integrovať-a-kombinovať-s-dizajnérskym nábytkom

Kameň je prírodný materiál, ktorý dodá vášmu interiéru teplo, keď ho použijete ako ozdobu alebo dekoráciu. Kamenný obklad stien má prírodné kúzlo a predstavuje spojenie prírody a zeme. Atraktívne kamenné múry sú pekným nápadom na dekoráciu stien v obývacej izbe, pretože môžu úplne zmeniť obytný priestor. Klasickú a štýlovú atmosféru vytvára aj kamenná stena v obývačke. To všetko sa dá dosiahnuť pridaním krbu na boku, ktorý dodá miestnosti a celému prostrediu teplo. Ďalšou myšlienkou je ohnisko obklopiť iba kamennými doskami. Na dokončenie kamenného obkladu stien nie je nevyhnutné búrať existujúce steny. Namiesto toho tie existujúce zasypte kameňom. Hlavným účelom tohto príspevku je hlavne preskúmať farby vzorov a niektoré z hlavných charakteristík kameňov, ktoré sa bežne používajú vo výzdobe interiérov.

Prirodzene vyzerajúci kamenný obklad steny

čierne skamenené drevo ako obklad steny v modernom interiéri so sedačkou a krbom

Kamene majú mnoho rôznych tvarov, farieb a veľkostí. Môžete ich použiť na ozdobu domova alebo kancelárie. Prírodný kameň môže doplniť akýkoľvek dekor. Keďže ide o prírodný materiál, nikdy neexistujú dva kamene rovnakého druhu a kombinácií je neúrekom, takže obklad kamenných stien ponúka viac možností na výzdobu interiéru. Stena z prírodného kameňa v obývacej izbe tvorí prirodzené ústredné miesto a môže slúžiť ako pozadie pre nábytok. Hladké kamenné múry zo žuly alebo mramoru dodávajú vášmu priestoru elegantný a moderný vzhľad.

Prečo by ste pri zariaďovaní interiéru mali používať prírodný kameň??

tmavosivý kamenný obklad steny v kombinácii so stolovou doskou z mramoru a dizajnových prvkov golfovej farby

Prírodný kameň je stavebný materiál, ktorý je vhodný pre váš interiérový dizajn. Prinesie teplo a šarm do vášho domova. Napríklad žula je jedným z najtvrdších a najhustších prírodných kameňov, ktorý pomáha udržiavať jej lesk a odolávať nečistotám dlhšie ako ostatné materiály..

farebné akcenty farieb na kamenných stenách v kombinácii s modrými stoličkami v obývačke

Interiéroví dizajnéri tiež uprednostňujú zelené a prírodné materiály. Nadčasová výzdoba je kľúčová, ak chcete, aby váš interiér vydržal. Udržateľné výrobky, ako je prírodný kameň, majú tendenciu byť na prvom mieste v zozname večných štýlov. Prvým krokom je výber materiálu, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu osobnému štýlu. Ak chcete klasický a výrazný vzhľad, zvoľte pre svoj dizajn mramor alebo travertín. Keď zistíte, ktorý materiál vám bude najviac vyhovovať, začnite premýšľať, ako ho do priestoru začleniť.

Dobrý nápad na obklady stien z tmavého kameňa

sivé kamenné dosky na obklady stien s integrovaným krbom a modernými dizajnovými koženými kreslami

Každá kamenná doska môže mať iný vzor, ​​v závislosti od oblasti a lomu, z ktorého bol kameň extrahovaný. Môžete prevziať variant povrchu pieskovcovej podlahy a integrovať ho do svojho interiéru ako akcentovú farbu. Prírodný kameň je pekným nápadom na dekoráciu steny v obývacej izbe a vytvára pocit pohodlia.

priestranná obývačka so zeleným kamenným obložením z panelov a mramorovou zadnou stenou

Ak sa napríklad vnútorný priestor otvára záhrade, môžete použiť ten istý kameň vo vnútri aj vonku, aby ste vytvorili nekonečne očarujúci vzhľad. Tento dizajn tiež vytvára pocit priestrannosti priťahovaním oka von cez interiér.

moderné asymetrické stenové panely z tmavého kameňa pre dizajn obývačky

Voľba tmavšieho kameňa zvýrazní interiér. Bridlica je v tomto ohľade obľúbenou voľbou pre kuchynské podlahy, pretože tmavé odtiene vyzerajú skvele v každej domácnosti. Veľká rozmanitosť farieb od šedej a čiernej po zelenú a hnedú robí z tohto kameňa tiež univerzálny materiál.

kamenný obklad steny s mramorom pre zaujímavé vzory v interiéri obývačky s krbom

Použitie obnoviteľných materiálov, ako je prírodný kameň, vo vašom interiérovom dizajne prospieva životnému prostrediu. Rastliny, zem, drevo, voda, oheň – to sú veci, ktoré kameň obklopuje v jeho prirodzenom prostredí. Prečo si túto nádheru neprinesiete domov? Ak ho dokážete skrotiť, určite s ním urobíte fantasticky odvážne prevedenie.

Najlepšie kamenné obklady stien do interiéru

štýlovo ozdobte hrubé steny kamennými akcentmi v obývačke alebo spálni

Kameň vo vnútri sa síce ľahko používa, ale rozhodne je to zaujímavý a originálny materiál. Toto je možné využiť v súkromných aj verejných priestoroch. Najdôležitejšie pri práci s kameňom je však uistiť sa, že jeho vlastnosti zodpovedajú vašim potrebám.

tmavý kamenný obklad steny pre kúpeľňový dizajn s kamennými doskami

Niektoré kamene absorbujú vodu (takže nie sú vhodné do kúpeľne), niektoré sú veľmi krehké (takže by ste z nich nemali robiť stolovú dosku), iné nemožno leštiť ani rozrezávať na kúsky. Okrem toho existujú tri hlavné typy kameňov alebo hornín v závislosti od ich pôvodu:

mramorový obklad steny v obývacej izbe pre ušľachtilý interiér a dizajn a dekoráciu

  1. Sediment – vápenec, pieskovec, travertín
  2. Metamorfovaná hornina – mramor, bridlica
  3. Sopečná hornina – žula atď..

Travertín

terazzo kuchynský ostrovček a zadná stena kuchyne obložená mramorovým vzhľadom v šedej farbe s bielymi kuchynskými skrinkami

Travertín je jedným z povrchov, ktoré je možné použiť na nespočetné množstvo oblastí vo vašom interiéri a vyzerá krásne bez ohľadu na použitie. Od stien v kúpeľni a kuchynských liniek až po zastrešenie vonkajšieho bazéna budete prekvapení, ako môžu travertínové dlaždice skrášliť váš domov. Jednou z výhod tohto krásneho kameňa sú jeho rozmanité farby a vzory. Jednou nevýhodou však je, že sa ľahko nosí a poškriaba.

kamenná stena ako akcent v interiérovom dizajne spální s nástenným osvetlením

V závislosti od povahy povrchu môže vysoko leštený travertín odolávať vonkajším vplyvom lepšie ako matný povrch. Travertín môže byť tiež porézny a nemal by sa používať, ak do neho môže preniknúť olej a iné kvapaliny a poškvrniť jeho krásu..

žula

Nástenné akcenty z čiernej žuly v bielej obývacej izbe

Pri použití veľmi pestrofarebného kameňa by ste mali byť veľmi opatrní, najmä ak má veľa textúry. Nebezpečenstvo spočíva v tom, že tento kameň môže miestnosť vizuálne zahltiť. Z tohto dôvodu použite v interiéri jasné monochromatické farby, aby sa drahokam ukázal v najlepšom svetle. Kameň sa tak stane stredobodom pozornosti a to by výrazne zvýšilo jeho hodnotu. Impozantným prvkom miestnosti sa môže stať napríklad zelená žulová stena obklopená neutrálnymi stenami. Pevnosť zelenému žulovému pozadiu môže dodať aj čalúnený nábytok rôznych farieb.

kamenné popruhy v šedej farbe s krbom v obývacej izbe navrhnuté sivým čalúneným nábytkom

Ďalším spôsobom, ako nechať vyniknúť svoju žulu, je použiť nábytok podobných farieb. Nábytok tak na seba nebude strhávať veľkú pozornosť, ale zvýrazní krásnu textúru žuly. Farba a textúra žuly sa môže líšiť v závislosti od kamennej dosky. Pri výbere dosky do interiéru je veľmi dôležité vybrať ju pred kúpou, aby ste presne vedeli, aký kameň kupujete. V opačnom prípade nemusí kameň zodpovedať vašej farebnej schéme alebo vás jeho vzor môže sklamať. Tu je niekoľko krásnych žulových farieb a textúr, ktoré nájdete na trhu.

Onyx pre luxusné obklady stien z kameňa

kamenný obklad steny s ónyxom v béžovej a hnedej farebnej kombinácii a ušľachtilým vzhľadom v luxusnej obývačke

Onyx je známy svojim bohatým sfarbením. Je veľmi odolný voči vysokým teplotám a odolný voči porezaniu. Onyx je možné použiť aj na stôl. Výber je obrovský a také kamene môžu vyzerať ako mraky, dúhy, piesočné púšte atď. Onyx je tiež veľmi dobrý v prenose svetla.

Kamenné drevo

skamenené drevo ako obklad steny s kontrastným žltým nábytkom a krbom

Je to veľmi odolný materiál. Niektoré kúsky môžu mať vzor, ​​ktorý pripomína achát. Skamenené drevo má čierne a hnedé odtiene a vyzerá skvele v moderných interiéroch. Vzhľadom na obmedzenú farebnú schému však tento materiál nie je taký obľúbený na dekoráciu stien.

achát

Využite dizajn interiéru a obklady stien z agátu na moderný interiérový dizajn

Polodrahokam. Aj keď sa používa väčšinou na šperky, interiéroví dizajnéri ho milujú aj kvôli svojmu vzoru. Prepúšťa svetlo veľmi dobre a vďaka svojim tmavým okrajom vyzerá veľmi mohutne. Achát je veľmi výrazný a vyzerá rovnako dobre ako stolová doska.