Obklady stien

Kamenný obklad na stenu: svetlý vápenec zvnútra aj zvonka

Kamenný obklad na stenu vápencový záhradný trávnik moderná architektúra domu

Tento moderný dom sa nachádza na rohovom pozemku v typickej oblasti z 30. rokov minulého storočia v centre holandského Eindhovenu. Pozostáva z jednej budovy a rozprestiera sa iba na jednej obytnej úrovni, ktorá je úplne orientovaná do vnútorného dvora s priestranným trávnikom. Interiér je plánovaný otvorený a veľmi minimalistický. Jedna strana domu, ktorá je orientovaná do zelene, je kompletne zo skla. Vnútorné aj vonkajšie strany zvislých plôch pokrýva nádherný kamenný obklad steny, ktorý je vyrobený z vápenca.

kamenný obklad stena budova vápencová sklenená stena bazén trávnik záhrada

Jednopodlažný dom má minimalistickú štruktúru a je rozdelený iba na niekoľko oblastí. Väčšina z nich má aspoň jednu stenu vyrobenú výlučne zo skla. Z obývačky môžete vyjsť priamo von a vychutnať si čerstvý trávnik alebo vonkajší bazén. Vysoké živé ploty, ktoré rámujú nehnuteľnosť ako zelený plot, poskytujú optimálne súkromie.

Kamenný obklad na stenu stenový vápencový sklenený stenový vonkajší bazén

Pozoruhodný je plochý betónový strop, v ktorom malé otvory a strešné okná v interiéri skvele upútajú pozornosť. Vnútorná podlaha je tiež vyrobená zo svetlého betónu a dokonale harmonizuje s kamenným obkladom steny. Svetlý zrnitý vápenec s lešteným povrchom je stredobodom dizajnu miestnosti, ktorá je čiastočne tiež smerovaná von cez sklenené steny. Výzdoba je jednoduchá a minimalistická. Farby sú svetlé a neutrálne. Detaily, ako sú predné strany skríň a pod., Vyrobené z prírodného duba, poskytujú príjemný dotyk. Okenné parapety pôsobia úžasne ako priestranné sedenie, kde si môžete čítať materiál za denného svetla alebo sa v pokoji pozerať na svieže zelené vnútorné nádvorie..

Kamenný obklad na stenu vápencový moderný dom okná od podlahy k stropu záhrada

Klenutý zvislý sklenený povrch a strešné okná, ako aj reflexné akcenty a výklenky, ktoré esteticky dopĺňajú praktické využitie a celkový koncept, dotvárajú osobitý charakter domu. Kamenný obklad steny, ktorý pozostáva výlučne z veľkých dosiek, sprostredkuje pevný vzhľad prírodného kameňa a vyčaruje minimalistickú atmosféru, ktorá v žiadnom prípade nepôsobí sterilne alebo bez života. Prírodná štruktúra a farba prírodného kameňa naopak vytvára útulné prostredie. Nepriame osvetlenie robí pôsobivý povrch lesklým a stavia ho do centra pozornosti.

Kamenný obklad na stenu Vápencová sklenená stena vonkajší bazén ochrana osobných údajov

kamenný obklad stena budova vápencové okno oblúkové vonkajšie zrkadlo

kamenný obklad steny vápenec vonkajšie zrkadlo svetlo moderný dizajn

kamenná obkladová stena vápenec ľahké drevo prírodná betónová nástenná nástenná lampa

kamenný obklad stena vápenec jasný výskyt svetlej betónovej podlahy minimalistický

kúpeľňa moderná mozaika dlažba žirafa vzor sprchový sklenená stena

moderný dom architektúra vykreslenie plánu domu

* projekt od De bever Architects