Obklady stien

Betónová stena a ľahké drevo do interiéru a fasády domu

betónová stena kuchyňa-svetlo-drevo-okrúhly-jedálenský stôl-kuchyňa-ostrov

Betónové steny nie sú v moderných zariadeniach nijako neobvyklé. Vyžaruje z nich minimalizmus a určité priemyselné kúzlo a často sa používajú ako neutrálne pozadie v interiérovom dizajne, aby obzvlášť dobre zvýraznili farebné akcenty. Ale aj v kombinácii s neutrálnym nábytkom a dekoráciami, betónová stena vytvára dokonalú atmosféru, ktorá je nielen domáca, ale aj príjemná.

Betónová stena v interiéri

betónová stena obývačka-priečka-krb-sedenie-sivá-gauč-žlté-akcenty

Dom, ktorý by sme vám chceli predstaviť v tomto článku, používa tento typ dizajnu steny aj do interiéru. Nachádza sa v Atherton v Kalifornii a bol navrhnutý architektúrou arcanum, inc. navrhnuté. Moderný dizajn a útulnosť nájdete nielen vo vnútri, ale aj v celom vonkajšom areáli.

betónová stena obývačka-jedálenský kút-sivé-stoličky-ušľachtilé

Miestnosti, v ktorých nie sú žiadne betónové steny, majú namiesto toho nábytok v sivej farbe, ktorý má rovnako atraktívny a elegantný vzhľad. V kombinácii so svetlým dreveným nábytkom je výsledkom moderný a elegantne vyzerajúci dizajn interiéru, ktorý ponúka ten najlepší komfort a pohodu.

betón-stena-krb-spálňa-vstavaná polica-výklenok-spálňa-okno vpredu

V spálni je tiež nedostatok betónových stien, ale nie moderný dizajn. Veľké predné okná spolu so vstavaným krbom zaisťujú útulnosť a najlepší možný relax s výhľadom do záhrady. Nástenná nika bola perfektne využitá na poskytnutie úložného priestoru v podobe vstavanej skrine a políc.

skrinka na betón-stena-kúpeľňa-minimalistická-závesná-lampa-umývadlo

Na rozdiel od obývačiek bol betónový vzhľad hojne použitý na stenu v kúpeľni. Okrem moderného vzhľadu má tento typ dizajnu steny v kúpeľni ešte jednu výhodu. Moderná betónová stena šetrí na dlaždiciach. Vlhká miestnosť je priestranná a pozýva vás na relaxačný sprchovací kút, pričom malú niku je možné využiť ako úložný priestor..

predná časť betónová stena-sprchovací kút-moderná-zrkadlo-okno

Betónový vzhľad steny však zďaleka nie je všetko, čo na kúpeľňu zapôsobí. Okrem toho je tu veľká, moderná umývadlová skrinka zo svetlého dreva, ako aj relaxačná vaňa moderného tvaru. Za zmienku stoja aj veľké predné okná, ktoré sa tiež nachádzajú v tejto miestnosti a ktoré sú inak pre kúpeľne dosť netypické. Poskytujú miestnosti, ktorá by vzhľadom na akúkoľvek betónovú stenu vyzerala tmavšie, dostatok svetla. Závesné svetlá pred zrkadlom nielenže vytvoria dokonalé osvetlenie, ale predstavujú aj krásnu dekoráciu.

Vonkajší betón

betón-stena-terasa-dizajn-zastrešenie-jedálenský kút-salónik-záhradný krb

Betónový múr nájdete sem -tam aj vonku. Najprv si však ukážeme terasu so zastrešením a nosnou a deliacou stenou s komínom, na ktorú sa dostanete cez veľké posuvné okná. Skladá sa z útulného obývacieho priestoru a jedálenského priestoru s veľkým jedálenským stolom, ktorý ponúka miesto pre mnoho hostí.

plocha betónová stena-moderný dom-bazén-záhrada-trávnik

V blízkosti sa nachádza aj atraktívna časť bazéna, ktorú rámujú dlažobné kocky, betónové platne a trávnik. Aj tu je malé posedenie so stolom a stoličkami, ktoré ponúka príležitosť na rozhovor pri bazéne a na slnku. Odtiaľto budete mať tiež nádherný výhľad na dom a väčšinu záhrady.

rastliny-betón-stena-bazén-plocha-lávka-výsadba-krásne-záhradné-rastliny

Záhrada sa vyznačuje krásnym dizajnom s rôznymi rastlinami. Lávka, ktorá vedie do oblasti bazéna, pôsobí romanticky a je tiež ozdobená rôznymi druhmi trávy, ktoré sú typické pre moderný záhradný dizajn. To vytvára dojem, že sa tam nachádza rybník alebo dokonca jazero. Vo vonkajšom areáli taktiež nechýbajú stromy a kríky.

betón-stena-fasáda-stena-ochrana pred slnkom-drevené lamely

Stena s betónovým vzhľadom je vonku vo forme steny. Toto je časť nepravidelnej fasády moderného domu a je kombinovaná s povrchmi z dreva pre baldachýn a ochranou súkromia a slnka z pásov, ako aj s bielou omietkou. Semenárom sa sem tam dosiahne kontrast. Príkladom je posteľ na obrázku vpravo, ktorá sa nachádza priamo pred sivou stenou.

betón-stena-záhrada-tráva-lávka-drevo-terasa

Kontrast vytvára aj dizajn domu a záhrady všeobecne. Aj keď je dom veľmi moderný a minimalistický, záhrada bola navrhnutá tak, aby bola čo najprirodzenejšia. Jedným z dôvodov bolo to, že existujúce stromy by mali byť zachované a mali by zodpovedať celkovému vzhľadu vonkajšej plochy. Záhrada by mohla pôsobiť uvoľnenejšie?

betónová stena kalifornia moderná architektúra príjazdová cesta

Tu vidíte dom opäť spredu, t.j. na strane príjazdovej cesty. Je priestranný a jednoducho vyrobený zo sivého dlažobného kameňa, ale vyzerá veľmi príjemne, najmä v kombinácii so zeleňou. Príjemné osvetlenie vo večerných a nočných hodinách bolo tiež zaistené, aby ste si mohli vonkajší priestor užiť kedykoľvek.

Dizajn od arcanum architecture, inc.