Návrh bazénu

Prenosné bazény – fantastický nápad na leto

veľký-prenosný-bazén-dvor

Leto je už tu, ale vy ste ďaleko od mora a pláže? Alternatívou je bazén. Nebojte sa, že by ste si nemohli dovoliť veľký luxusný bazén. Populárnou alternatívou k trvalému bazénu sú  prenosné bazény. V súčasnosti sa používa takmer milión z nich.

 prenosné bazény – detský bazén vo dvore

farebné-bazén-nádvorie

Prenosné bazény nevyžadujú hĺbenie, sú oveľa nižšie ako trvalé a dajú sa ľahko zostaviť a rozobrať. Z týchto dôvodov si ich vážia predovšetkým rodiny, ktoré nechcú investovať veľké peniaze do kúpania, a ľudia, ktorí žijú v nájomných bytoch.

Prenosné bazény sú nafukovacie alebo skladacie, majú rôzne farby, veľkosti a tvary – okrúhle, oválne, obdĺžnikové. Môžu byť inštalované kdekoľvek: v miestnosti, na streche, vo dvore.

Prenosné bazény  – Bazén s pirátskou tematikou v záhrade

pirátska záhrada pri bazéne

Stavebné materiály pozostávajú zo samonosných stien z pozinkovanej ocele alebo hliníka s vinylovou vložkou na vnútornej strane. Dno leží na rovnom piesočnom lôžku. Vonkajšie panely sú často atraktívne zafarbené a zdobené.

Prenosný vonkajší bazén

vonkajší prenosný bazén

Môžete si vybrať zastrešenie bazéna. Dostatočne veľký na posedenie na jednej strane alebo na priestor obklopujúci celý bazén a dostatočne široký na záhradný nábytok.

Ak ste na vysokej úrovni prenosný bazén rozhodnite sa, že keď idete do práce, nezabudnite odstrániť rebrík. To efektívne bráni malým deťom vstúpiť do bazéna.

zábavný prenosný bazén

zábavný-prenosný-bazén

Filtračné jednotky sú navrhnuté špeciálne na použitie v týchto bazénoch. Skimmer je zvyčajne stavaný, ale môže plávať na hladine. Nosný systém vrátane filtra, čerpadla, skimmeru, ventilov a potrubí sa obvykle dodáva ako balík k bazénu.

Inštalácia prenosného bazéna z zabalenej súpravy môže byť obohacujúcim zážitkom. Alebo ak chcete, môžete si nechať nainštalovať prenosný bazén. Prenosný bazéns možno ľahko demontovať a premiestniť alebo zabaliť na zimu. A pretože sú prenosné, za tieto bazény ako nehnuteľnosť neplatíte dane.

prenosný bazén v záhrade

prenosný bazén

Dom s bazénom ponúka úchvatný výhľad

Zaujímavé nápady na vybavenie nového domu s bazénom od SAOTA