Návrh a údržba záhrady

Výsadba trvalky javorového listu Karasuba v záhrade – tipy na starostlivosť

Krík javorového listu karasuba v záhrade listy-červeno-zelená-farba

Stále hľadáte pekný zemný kryt na vyplnenie medzier v záhone? Radi by sme vám predstavili pekný exemplár, ktorý dodáva ďalší zaujímavý splash farieb medzi inými kvetmi a rastlinami. Je to trvalka z javorového listu Karasuba, ktorá je v mnohých ohľadoch skvelou voľbou na záhradníctvo. Radi by sme vám predstavili túto peknú rastlinu a dali by sme vám pár tipov, ako sa o ňu starať. Rýchlo sami seba presvedčíte, že Trvalka javorového listu Karasuba v záhrade je skvelá voľba.

Trvalka javorového listu Karasuba v záhrade – listy

Maple-leaf-ker-karasuba-garden-bush-idea-kyslá pôda

Latinský názov trvalky javorového listu je Mukdenia rossii. Vyznačuje sa predovšetkým listami, ktoré sú v strede zelené a zvonka sčervenajú. Majú tiež tvar vejára a predstavujú pekný prízvuk v každej posteli, takže javorová trvalka Karasuba by v záhrade nemala chýbať. Listy sa začínajú formovať na jar.

Trvalka javorového listu Karasuba v záhrade – doba kvitnutia

Maple-leaf-ker-karasuba-záhradný-záhon-starostlivosť-inšpirácia

Farby listov trvaliky javorového listu Karasuba v záhrade nie sú zďaleka všetko, čím rastlina zaujme. Akonáhle sa objavia listy, trvalka tiež tvorí jemné, biele kvety. S veľmi miernou zimou sa to môže dokonca stať v tomto ročnom období.

Zmena farby listov

javorový list-ker-karasuba-v-záhrade-zeleň-farby-pekné

Počas tohto obdobia sú listy stále zelené. A aby ste neboli smutní z konca obdobia kvitnutia, ktoré trvá niekoľko týždňov, aj listy sa hneď potom odfarbia. Začína sa na koncoch listov a šíri sa do stredu. Červenú farbu trvalky javorového listu Karasuba si budete v záhrade užívať po celé obdobie rastu.

Trvalka v záhrade

javorový list-ker-karasuba-záhradná-posteľ-hraničná-idea-kameň

Trvalka javorového listu Karasuba je obzvlášť vhodná ako pôdny kryt v lesnej záhrade. Pretože má špeciálne farby, nielenže si príde na svoje. Aj úplne zelené rastliny sú takto lepšie zvýraznené a zinscenované. Ak chcete trvalku z javorového listu Karasuba použiť ako pôdny kryt v záhrade, ponechajte medzi nimi vzdialenosť 60 až 90 centimetrov.

Trvalka javorového listu Karasuba v kvetináči

Javorový list-ker-karasuba-záhradná-črepníková-rastlina-terasa-balkón-dekorácia

Ak vám v záhrade chýba miesto alebo chcete ozdobiť svoju záhradu alebo balkón touto peknou rastlinou, môžete to ľahko urobiť tak, že ju vysadíte do kvetináča alebo kvetináča. Trvalka javorového listu Karasuba v záhrade je nepochybne skutočným pútačom pozornosti, ale ani ako črepníková rastlina nestráca svoje čaro.

Správna pôda a zavlažovanie

javor-list-ker-karasuba-záhrada-záhon-kamene-terénne úpravy

Trvalka je lesná rastlina. Ich požiadavky na prostredie sú zodpovedajúce. Pôda by napríklad mala byť v ideálnom prípade organická a vždy trochu vlhká. Za týmto účelom je potrebné po vysadení trvalky javorového listu Karasuba v záhrade pôdu pravidelne zalievať. To je dôležité, prinajmenšom v prvých týždňoch, aby trvalka vytvorila silný koreňový systém.

Kyslosť

javorový list-ker-karasuba-záhradné kvety-bielo-malé-jarné

Uprednostňujú sa kyslé pôdy. Preto sa javorová trvalka Karasuba v záhrade cíti veľmi pohodlne, keď má za susedov ihličnaté stromy. Ihly zásobujú pôdu dostatkom kyseliny, ako je to v lese. Týmto spôsobom sa môžete zaobísť bez špeciálnych hnojív na tento účel.

Stránka

Maple-leaf-ker-karasuba-in-the-garden-ground-cover-idea-blossoms

Les ponúka veľa tieňa. Z tohto dôvodu by ste sa mali vyhýbať miestu na slnku. Výhodou nie je ani neustály tieň. To môže ovplyvniť zafarbenie. Z toho vyplýva, že čiastočný tieň pre trvalku javorového listu Karasuba v záhrade je vhodným variantom.

Penumbra

javor-list-ker-karasuba-záhrada-kvetináč-freuhling-zelená-rastlina

Ale ešte lepšie je, ak má javorová trvalka Karasuba v záhrade miesto, kde slnko svieti iba do poludnia. Veľmi horúce popoludnie je veľmi odporúčaný tieň. Obzvlášť vhodná je východná alebo juhovýchodná strana domu.

Trvalka javorového listu Karasuba v záhrade

Javorový list-ker-karasuba-záhrada-moderné-graeser-kombinácia

Trvalka javorového listu Karasuba je pomerne pomaly rastúci exemplár. Je však veľmi robustný a nenáročný na starostlivosť a čakať sa rozhodne vyplatí. Trvalka javorového listu Karasuba v záhrade mu dodáva sviežosť a farbu.

jeseň

javorový list-ker-karasuba-záhrada-tipy-starostlivosť-jednoduché

Na jeseň sa javorový ker Karasuba v záhrade opäť odfarbí. Ak vás teda do tej doby omrzia farby, získate ďalšiu odrodu. Potom sa pridá žltá farba.

Zmena farby v záhrade

javor-list-ker-karasuba-záhrada-dizajn-les-penumbra

Mimochodom, je to práve tvar listov, od ktorých rastlina vďačí svojmu názvu. Silne pripomínajú tie z javora. Trvalka javorového listu Karasuba v záhrade sa stala skutočným milencom medzi záhradníkmi a stáva sa stále obľúbenejšou.

Násobenie

javor-list-ker-karasuba-záhrada-vlhká-pôda-rastliny-mix

Na rozmnoženie trvalky javorového listu máte k dispozícii dva varianty. Po prvé, na tento účel môžete použiť semená. Trvalky, ktoré sú už veľké, je možné množiť aj ich delením. Správny čas na to je buď jeseň alebo jar.

Trvalka javorového listu Karasuba v záhrade – nápady na záhradu

javorový list-ker-karasuba-záhrada-ozdobiť-rastlina-listy-vejárovitý

Trvalka javorového listu Karasuba je skvelým doplnkom záhrady, či už ako jednotlivá rastlina, v skupinách, ako pôdny kryt alebo ako výplň. S touto rastlinou si môžete vychutnať pekné farby v každom ročnom období.

Myšlienka na záhon

javor-list-ker-karasuba-záhrada-oheň-červený-javor-červená-palma

Presvedčili sme vás? Potom ihneď získajte túto rastlinu z Číny a vysaďte do záhrady trvalku javorového listu Karasubu. Vopred si premyslite, s ktorými rastlinami by ste ich chceli skombinovať, a pomocou ďalších pestrofarebných a zelených rastlín vytvorte jedinečný a farebný záhon.