Návrh a údržba záhrady

20 nápadov na vodné hry do záhrady – harmonizujte dušu a myseľ

vodné prvky pre záhradnú fontánu nápad na klasickú výzdobu romantický

the Vodné hry do záhrady alebo terasy nie sú len krásne a trendové, ale aj užitočné. Sú dôležitým záhradným prvkom, ktorý zaisťuje dobrú náladu a pohodu, a to nielen v teplých letných dňoch. Upokojujúce striekanie vody má terapeutický účinok na ľudské zdravie.

Vodné prvky na záhrade alebo na terase – pútajú pozornosť

vodné prvky pre záhradné huby nápad kovová imitácia dažďa

Vďaka novým technológiám bude dnes Vodné hry do záhrady a terasa v každom predstaviteľnom tvare a veľkosti, vyrobené z vysokokvalitných špičkových alebo klasických materiálov. Môžete si byť istí, že záhradná fontána sa čoskoro stane obľúbeným miestom vašej rodiny. Voda má pre ľudí vždy silnú, takmer neopísateľnú príťažlivosť.

Moderné alebo klasické vodné prvky do záhrady?

vodné prvky pre záhradné figúrky z rýb pre vtáčie kúpele

Môžete si vybrať z rôznych prevedení. Moderné záhradné vodné funkcie nevyžadujú pripojenie na vodu, ale majú tiché a nastaviteľné čerpadlá so zaručenou životnosťou. Väčšina je dodávaná ako kompletné vodné systémy.

Kúpte si záhradnú fontánu alebo si ju postavte sami?

vodné prvky pre záhradné misy hlinený vodopád moderný

Fontány z nehrdzavejúcej ocele sú moderné a elegantné a vážia oveľa menej ako vodné prvky z prírodného kameňa. Terakotové fontány alebo keramické fontány sú robustné a klasické – ideálne na palubu alebo na terasu. Osoba bez špeciálnych technických znalostí a bez špeciálnych nástrojov môže také fontány postaviť sama pomocou keramického kvetináča. Dizajnová fontána s vodným kolesom dodáva záhrade jedinečný nádych. Môžete si ho postaviť zo starých alebo nových brúsnych kotúčov.

Vodné prvky – jednoduchá montáž

vodné prvky pre záhradnú zenovú misku vodné kamene kamienky

Vodný prvok sa ľahko inštaluje – nie je potrebné zamestnávať remeselníka. Pred stavbou alebo inštaláciou by ste sa však mali informovať o špecifických vlastnostiach zvoleného materiálu. Záhradné fontány, ktoré nemusia byť zapustené v zemi, sú vhodné aj ako vnútorné alebo terasové fontány.

Rybník – moderný variant pre vodu v záhrade

Rybník vytvára v záhradníctve krásne kvety

Namiesto návrhov vodných prvkov, záhrady a terasy by mohlo vzniknúť jazierko. Nepotrebujete na to toľko litrov vody. Ešte lepšie by to mohlo vyzerať, keby ste vysádzali odolné lekná. Kvitnú od jari do jesene všetkými farbami okrem modrej a fialovej. Zimné lekná môžu byť vo vode ponechané vo vode. Mini záhrada s malým jazierkom je dobrým nápadom pre domácnosti s obmedzeným vonkajším priestorom.

Krásna záhradná fontána, ako si vyrobiť

Dekorácie vedra na vodnú fontánu záhradnej stavby

Fontány a ďalšie vodné prvky si môžete tiež ľahko a jednotlivo vyrobiť sami. Na to môžete stavať rôzne konštrukcie z kameňa alebo betónu, alebo môžete použiť existujúce hotové položky, ako sú vedrá vyššie. Pomocou pumpy môžete vytvoriť krásny vodopád. Ozdobte kamienkami, sklenenými ozdobami alebo čímkoľvek, čo vás napadne.

Kmeň stromu – vodný prvok

Rustikálna voda ponúka záhradu s nápaditým dizajnom

S Holtom sa tiež rýchlo a ľahko pracuje. Zdá sa nám veľmi pekný tento nápad, v ktorom boli zo starých kmeňov stromov urobené trblietavé vodopády. Polená boli naukladané jedna na druhú, pričom voda padala z jedného kmeňa do druhého. Odtiaľ je voda čerpaná späť do horného kmeňa stromu.

Vodné prvky z nehrdzavejúcej ocele – elegantný dizajn

Moderná fontána na vodnú fontánu z nehrdzavejúcej ocele

Tieto dekorácie, na ktoré sa používa aj voda, pôsobia veľmi moderne. Nevlní sa, ale je vizuálne príjemným pútačom pozornosti, pretože sa kĺže nadol po lopte a podperách a vytvára zaujímavé vlny a vzory. Takáto ozdoba môže byť vyrobená aj z betónu.

Zaujímavé vodné prvky s kanvicami a kvetmi

Moderné záhradné vedrá kvetináče záhradná fontána

Aj pre túto myšlienku boli staré predmety recyklované. Okrem vedier sú to kanvy, všetky boli vysadené peknými kvetmi. Ak máte podobné objekty, ktoré už nie sú použiteľné, zvážte ich pre vodný prvok tohto typu.

Vodná fontána na terasu

Vodná záhrada nápady fontána dizajn drevený plot

Vonkajšie vodné steny

Záhradná fontána s vnútornou vodnou stenou

Nápady na krásnu vodnú záhradu

Záhradná voda z fontány z prírodného kameňa

Integrovaná studňa na vodu

Zapustený dizajn kamennej steny fontány

Záhradná fontána – moderný dizajn 

Voda ponúka nápady na dizajn podsvietenia fontány, záhrada

Neobvyklý dizajn štvorcovej záhradnej fontány

Fontána z prírodného kameňa je usporiadaná na 3 úrovniach

Klasické nápady na záhradné práce s vodnými funkciami

Vodná záhrada moderná vodná fontána čierny štvorec

Vodné hry, nápady na záhradné terasy, vodná záhrada