Nápady na vianočné dekorácie

Ručné práce s vianočnými guľami – 6 skvelých nápadov na domáce vianočné ozdoby

Ručné práce s nápadmi na vianočné gule-venček na dvere-modro-červeno-strieborný

Vianočné gule sú stredobodom každej vianočnej dekorácie, ale nemusia nevyhnutne patriť na vianočný stromček. S loptičkami dokážete oveľa viac! Dnes sme dali dohromady niekoľko nápadov na šperky, ktoré si môžete rýchlo vyrobiť sami pomocou lacných materiálov. Zabudnite na šantenie s vianočnými guľami!

Drotársky vianočný veniec s vianočnými guľami

Poháranie s vianočnými guľami nápady-dvere-veniec-vešiaky-drôt-návod-urob si sám-návod

Prvým remeselným nápadom je tento elegantný veniec na dvere. Potrebujete drôtený vešiak na šaty alebo jednoduchý železný drôt (hrubý asi 2 mm a dlhý 1 m), horúcu lepiacu pištoľ a vianočné gule podľa vlastného výberu (najmenej 60 – 70 kusov alebo podľa o tom, aký veľký by mal byť váš veniec). V prvom rade musíte pomocou horúcej lepiacej pištole vystužiť držiak sklenených vianočných ozdôb. Jednoducho odstráňte uzáver, naneste kvapku horúceho lepidla, rýchlo ho nasaďte na vrch a nechajte uschnúť. Pri plastových loptičkách to nie je potrebné, pretože sú zvyčajne už pevne prilepené.

Keď sú všetky vianočné gule pripravené, vezmite drôtený vešiak na šaty, odskrutkujte háčik hore a ohnite drôt okolo. Guličky navlečte jednotlivo a zatlačte ich tesne k sebe. Mali by byť zarovnané tak, aby úplne zakrývali drôt okolo a neboli vidieť žiadne otvory. Vešiak opäť zatvorte, konce na vrchu stočte k sebe a ozdobte, ako chcete. A hotovo! Teraz môžete veniec použiť ako dverný veniec alebo ako adventný veniec na stôl.

Vyrobte si girlandy z vianočných gúľ

Ručné práce s nápadmi na vianočné gule-girlanda-ozdoba dverí-okna

Rovnakým spôsobom môžete vyrobiť aj tieto nádherné girlandy. Na to by ste ale potrebovali viac vianočných gúľ, v rôznych farbách, veľkostiach alebo prevedení, aby výsledok vyzeral ešte zaujímavejšie. Jednofarebné alebo tlačené, matné alebo lesklé, pestrofarebné alebo klasické v zlate a striebre, vyrobené zo skla alebo plastu? na Shop-Weihnachtskugeln.de všetky vianočné gule môžete objaviť na prvý pohľad a skombinovať klasický, moderný a neobvyklý dizajn pre veľkú krásnu girlandu!

Vianočné dekorácie s hviezdičkami – vyrobte si atraktívne šperky

Vytvorte v zime vianočné ozdoby na balkóne – 16 skvelých nápadov

Moderný adventný veniec na krásnu vianočnú dekoráciu – 20 inšpirácií

Tinker mini vianočný stromček s vianočnými guľami

Pohrúženie s nápadmi na vianočné gule-zdobenie vianočného stromčeka-polystyrénu-kužeľa

Mini vianočný stromček bude určite pútačom pozornosti na vianočný stôl alebo bude jednoducho praktický, ak si chcete na Vianoce urobiť obmedzený priestor. Na výrobu mini vianočného stromčeka z vianočných guličiek potrebujete polystyrénový kužeľ (30 cm vysoký), najmenej 70 vianočných gúľ (priemer 6 cm alebo rôznych veľkostí), korálkový girlandu a horúcu lepiacu pištoľ.

Odstráňte viečka z vianočných gúľ a zastrčte prvý rad do polystyrénového kužeľa, kým nebude základňa kužeľa zakrytá. Potom vyberte vianočné gule a zafixujte ich horúcim lepidlom. Pracujte zdola nahor, až kým nebude celý kužeľ zlepený. Potom do medzier prilepte perličkový veniec.

Poznámka: Ak máte vianočné stromčeky v rôznych veľkostiach, začnite s väčšími, aby ste vytvorili stabilný základ pre svoj vianočný stromček.

Vyrobte si držiaky na karty s vianočnými guľami

Ručné práce s vianočnými loptičkami, nápadmi, miestenkami, ozdobami na stôl

Slávnostný stôl je na Vianoce absolútnou nevyhnutnosťou! Aby vianočné gule dobre stáli, nemusia byť nutne v spodnej časti ploché. Vďaka niekoľkým trikom je stabilita loptičiek dokonalá!

Ručné práce s vianočnými guľami-nápady-horúce lepidlo-nohy-stabilné miesto

Prvou možnosťou je prilepiť malý krúžok z dreva alebo plastu na spodok gule. Druhá – na voskovaný papier urobte malé kvapky horúceho lepidla, nechajte ich uschnúť a prilepte v kruhu na spodok gule. Alternatívne môžete gule jednoducho vložiť do malých misiek alebo tanierov, aby ste zabránili prevrhnutiu.

Vyrobte si mini vázy s vianočnými guľami

Ručné práce s nápadmi na vianočné gule-mini-vázy-dekorácia stola-podložka

Ak odstránite suspenziu z loptičiek, môžete do otvoru umiestniť kvetinu alebo malú kyticu. Tieto plnené gule, či už jednotlivo alebo v skupine, sú očarujúcim pútačom pozornosti pre každý vianočný stôl. Ak sú guličky nalepené na malých zrkadlách, ich nádherný lesk sa dá tiež zdvojnásobiť.

umelá zimná kytica z vianočných gúľ

Ručné práce s nápadmi na vianočné gule-váza-dekorácia-drôtená kytica

Ak nemáte vianočný stromček, môžete zvážiť túto zaujímavú alternatívu. Na naplnenie budete potrebovať vázu s tenkým hrdlom, soľ, lievik, železný drôt, nožnice na drôt, kliešte s ihlou a samozrejme vianočné gule.

Naplňte vázu soľou pomocou lievika. Odrežte drôt na požadovanú dĺžku. Všimnite si, že pod hmotnosťou loptičiek bude visieť dole. Pomocou klieští s ihlou ohnite drôt a vytvorte háčik. Vložte drôty do vázy a zaveste vianočné gule.