Nápady na vianočné dekorácie

Navrhnite vianočnú dekoráciu zvončeka – nápadité nápady na dekoráciu za obyčajným sklom

dekorácia skleneného zvona s minimalistickými vianočnými guličkami, červená šiška

Vianoce nie sú len tým najkontroverznejším obdobím v zime, ale aj skvelou príležitosťou kreatívne vypustiť paru a realizovať skvelé nápady pri zdobení. Aj keď máte radi iba minimalistické dekorácie, krásne prezentovaná ozdoba nám dodá skvelú vianočnú náladu. V tomto článku vám prinášame skvelé nápady a návrhy, ako môžete Vianoce privítať pomocou dekorácie zo skleneného zvončeka a nápadito si tak vyzdobiť svoje štyri steny.

ozdobný sklenený zvonček ozdobný sobom jedle

Sklenené zvončeky sú k dispozícii v mnohých veľkostiach za málo peňazí, čo vám prakticky umožňuje dostať pod sklenený kryt všetko, čo sa vám páči a ktoré považujete za vhodné pre vianočnú výzdobu. Elegantné sklenené zvončeky sú dokonalým výrobcom výstav a robia aj ten najjednoduchší dekoratívny prvok slávnostným a veľmi špeciálnym. Slávnostné sú najmä vianočné ozdoby pod sklenenou kapotou. Táto diskrétna a slávnostná dekorácia na stôl presvedčí aj puristov a prinúti vás chcieť viac.

zlatá elegantná stužka na vianočné stromčeky

Krásnou dekoráciou zo skleneného zvona môžete vyzdobiť svoju obývačku a vyčarovať nádhernú atmosféru. Dekoratívny sklenený zvonček môžete umiestniť ako stredobod uprostred slávnostného stola. Každý pri stole teda počas slávnostnej večere dostane niečo z mágie a krásy veľkého umeleckého diela vyrobeného zo skla. Ak ozdobíte zvonček a urobíte z neho skutočný pútač očí, môžete ho použiť aj na ozdobenie parapetov alebo ich jednoducho položte na komodu alebo na konferenčný stolík.

zimná krajina sneh vianočné stromčeky remeselné nápady zima

Vstupný priestor, ktorý niekedy zostáva bez akýchkoľvek vianočných ozdôb, svieti v úplne inom svetle, keď tam postavíte výzdobu zo skleneného zvona, ktorú ste sami vytvorili. Dekoratívny sklenený zvonček je vynikajúcim riešením, aj keď nemáte miesto na vianočný stromček, pretože jedinečná vianočná ozdoba púta pozornosť všetkých a púta veľkú pozornosť. Elegantnú sklenenú dekoráciu je tiež možné ľubovoľne nastaviť a nastaviť kdekoľvek.

Sklenený zvonček na ozdobu vianočných stromčekov

Ak už premýšľate nad tým, aké predmety použijete na zostavenie tohtoročnej fascinujúcej dekorácie pod zvonček, myslite v prvom rade na krásne zimné a vianočné motívy, ktoré majú silnú symboliku. Potom získajte širokú škálu malých dekoratívnych prvkov alebo si niektoré dokonca vyrobte sami. Vianočný stromček je napríklad hlavným symbolom Vianoc. Čo si napríklad myslíte o tom, že si tentokrát vyzdobíte domácnosť alternatívnym maloformátovým vianočným stromčekom namiesto skutočného?

jedľová zelená ozdoba stolu na drevený kotúč

Pod zvonovú nádobu umiestnite napríklad jednu alebo viac dekoratívnych jedlí. Na vytvorenie jednotnej a efektívnej zimnej krajiny, ktorá do vašej obývačky vnesie nádhernú, bielu zimu, môžete dostatočne veľký drevený kotúč použiť ako pódium ako základ pre svoje umelecké dielo. Táto podložka vám zaručí očarujúcu a prirodzene vyzerajúcu dekoráciu, ktorá vo vašich štyroch stenách vytvorí dotyk prírody. Teraz pripevnite malé vianočné stromčeky na drevený kotúč a posypte umelým snehom všetko naokolo.

ozdoba zvončeka na Vianoce nápady drotársky drevený kotúč

Dózu so zvončekom si môžete, samozrejme, ozdobiť do sýtosti. Nechajte svojej kreativite voľný priebeh a podľa želania rozšírte magicky krásnu zimnú krajinu pod sklom. Vedľa stromov môžete postaviť malý ozdobný domček a lesné zvieratká. Dekorácia skleneného zvona vyzerá veľmi očarujúco, keď pod sklo umiestnite veľkú zúženú sviečku a okolo nej umiestnite jedle. Niekoľko malých vianočných guličiek k tomu pridaných rozvinie vašu krásu pod sviečkami.

jedľová vetva sneh kvetináč sklenená kupola deco

Na obrázku vyššie vidíte ďalší skvelý nápad, ako ozdobiť zvonček na Vianoce. Tí, ktorí uprednostňujú skutočnú jedľovú zeleň, môžu túto myšlienku ľahko realizovať doma. Na skvelú zimnú dekoráciu potrebujete jedľové konáre, rovnaké množstvo mini kvetináčov a modelovaciu hmotu, do ktorej vetvy zapichnete. Hneď ako malé jedle vstanú, môžete ich postriekať bielou farbou v spreji a napodobniť nadýchaný biely sneh trochou vaty. Tento ozdobný sklenený zvonček môže ozdobiť aj záhradný stôl alebo lavičku.

osvetlené drevené ozdoby krajina zdobia zvonček

Pokiaľ vaša vianočná krabička ukrýva také krásne dekoratívne prvky z dreva, môžete ich tento rok postaviť na výslnie pod sklenený zvon. Ozdobnejší sklenený zvonček bude pôsobiť ešte slávnostnejšie, ak za drevené figúrky umiestnite LED čajovú sviečku. Ste vítaní doplniť vianočnú výzdobu šperkami mimo zvončeka. Šišky a jedľová zeleň sú vždy skvelým nápadom na vašu zimnú dekoráciu.

dekorácia sklenený zvonček dom perník

Navyše na slávnostnú výzdobu nemusíte nevyhnutne kupovať sklenený zvonček. Rovnako dobre vám môže poslúžiť aj kuchynský zvonček. Ak ho nemáte, v kuchynskej skrini môžete nájsť sklenenú bonboniéru s vekom. Tieto ušľachtilé kontajnery plnia rovnakú funkciu a elegantne predstavujú vaše ručne vyrobené majstrovské diela.

dekorácia stola slávnostný stredobod perníkového skleneného zvona s nožičkou

Či už si vyberiete zvonček s podstavcom, kuchynský zvonček alebo inú nádobu, môžete v ňom predvádzať aj svoje lahodne voňavé vianočné sušienky. Či už poukladáte škoricové hviezdičky, postavíte vedľa seba vtipných perníčkov alebo dokonca postavíte perníkovú chalúpku alebo vianočný stromček, vianočné pečivo sa vďaka jedinečnej prezentácii zmení na skutočné pútadlo.

knihy rozprávkové svetlá pod zvončekom na vianočné dekorácie

Ak chcete dekorácii dodať moderný akcent a navodiť nápaditú atmosféru, môžete pod zvončekom vykúzliť iskrivé kúzlo. Na tento fascinujúci nápad na dekoráciu skutočne potrebujete iba jeden alebo viac sklenených zvonov a zodpovedajúci počet LED rozprávkových svetiel. Vložte rozprávkové svetlá do sklenených zvonov, zapnite svetlo a užite si čarovný svetelný zážitok počas adventu alebo Vianoc.

sklenené zvončeky so svetelnou reťazou LED zdobia Vianoce

Egel, či už ním ozdobíte obývačku, vstupnú časť alebo krbovú rímsu, nič vám nestojí v ceste v krásnej, slávnostnej a očarujúcej atmosfére. Filigránske rozprávkové svetlá môžete pokojne používať na drôte pod skleneným zvončekom, pretože neprodukujú žiadne teplo a sú tak flexibilné, že s nimi vytvoríte nádherné kompozície.

ozdoba okenného parapetu dekorácia tvaru malého skleneného zvona

Ďalším skvelým spôsobom, ako osvetliť figúrky zimnej výzdoby, by bolo použitie LED čajových sviečok. Dekorácia sklenenej gule vyzerá obzvlášť očarujúco, keď sa pod sklenenými zvonmi v rôznych veľkostiach opakujú motívy. Táto elegantná a harmonická dekorácia, prevažne v bielej farbe, vyzerá veľmi slávnostne vďaka skvelej hre svetla a tieňa.

sviatočné dekorácie na stôl darčeky domáce čajové sviečky

Veľmi roztomilo pôsobia aj dva alebo viac ozdobných sklenených zvončekov rovnakej veľkosti, ktoré zobrazujú podobné malé ozdobné prvky. Je len na vás, či sa rozhodnete pre svietiace domčeky alebo pre malé vianočné stromčeky s ozdobami. Vďaka menšiemu formátu zvončeka pôsobia šperky decentne a vznešene. Ak chcete, môžete pripojiť mašľu z darčekovej stuhy a napodobniť skutočný zvon. Dóza na zvonček vyzerá roztomilo, keď ju ozdobíte šnúrou a príveskom s vianočným textom.

ručné práce v zime prírodné materiály mach borovicové šišky trblietky

Vďaka dekorácii zo skleneného zvona môžete do domu priniesť aj prírodu na rozjímavú oslavu. Ručné práce s prírodnými materiálmi sú vždy vynikajúcou príležitosťou na využitie pokladov prírody a vytvorenie jedinečných dekorácií, ktoré nič nestoja a vytvoria v miestnosti veľmi zvláštny pocit. Pokladnička prírody poskytuje dostatok hodnotného ručného materiálu aj v chladnom období, ktorý môžete použiť na svoje kreatívne zimné ručné práce. Mach, šišky, vetvičky, žalude, listy a orechy sú obzvlášť vhodné ako vianočné ozdoby a zvyčajne ich nájdete priamo na prahu..

prírodné materiály zimné drotárske zvončeky

Ak chcete v teplej obývačke vyčarovať nádhernú zasneženú krajinu na okennom parapete, môžete nazbierané a vysušené prírodné materiály nastriekať sprejovou farbou vo vianočnom zlatom, striebornom alebo bielom prevedení a urobiť svoju dekoráciu noblesnou a štýlovou. Ako vidíte, šišky si prídu na svoje v dekorácii zo skleneného zvona a žiaria v úplne inom lesku. Pri zdobení zvončeka môžete vytvoriť príjemný kontrast tým, že remeselný materiál z prírody ponecháte v jednej z dekorácií zvončeka tak, ako je, a tým umožníte cítiť nefalšovanú krásu prírody..

zvonček dekorácia umelý sneh gule vianočný stromček biele striebro

Rýchly a nekomplikovaný nápad na vianočné ozdoby je naplniť ozdobnú sklenenú guľu guličkami vianočného stromčeka. Podľa toho, kam chcete dekoráciu skleneného zvona umiestniť, si možno môžete vybrať guličky vo farbách, ktoré nájdete aj v interiéri. Jednoduchý dizajn zvončeka a harmonické farebné gule robia výzdobu jedinečnou. Kolekcia rôznych farieb má určite svoje čaro. Ak nemáte dostatok času na zdobenie, neváhajte a urobte zo svojho skleneného zvona pútavú vec.

ružový stredový stôl kvety jedľa malý sklenený zvonček s nožičkou

V prílohe môžete vidieť, ako harmonická a jemná môže byť domáca dekorácia skleneného zvona. Niekoľko dekoratívnych predmetov svieti v sladkej ružovej farbe na podnose. Bomboniéra so základňou a stropom je naplnená guľami stromov, zatiaľ čo malý sklenený zvonček vedľa nej vytvára iba jednu malú ozdobu stromčeka. Krásny kontrast nájdete aj na dvoch jedliach. Mini vianočný stromček zostal bez dekorácie, zatiaľ čo veľký bol ozdobený mnohými malými ružovými ozdobnými loptičkami. Kytica ruží v rovnakej farbe dotvára jednomyseľný celkový obraz a dodáva výzdobe sviežosť.

zvonček ozdobí vianočné ozdoby imelo šišky

Tieto príklady jasne ukazujú, aký rozmanitý a vždy krásny je ozdobný sklenený zvon. Pri navrhovaní je dovolené všetko, čo sa vám páči. Či už dáte prvok do centra pozornosti, skombinujete niekoľko navzájom alebo si trúfnete na divokú kombináciu farieb a tvarov, je len na vás. Konečný výsledok bude vrcholom vianočnej výzdoby a nepochybne spôsobí úžas a nadšené pohľady. Zdobenie zvončeka je tak jednoduché a pritom jedinečné.