Nápady na vianočné dekorácie

Nápady na dekoráciu jedľových konárov: Tieto vianočné aranžmány šíria šťastnú náladu!

Keď sú už prvé vianočné koláčiky na pultoch pekární, potom je načase vyzdobiť si domov sviatočnou atmosférou. Pretože čo by to bol za festival všetkých vianočných sviatkov bez vianočnej výzdoby. Farebné girlandy, rozprávkové svetlá a vianočné ozdoby sú veľmi krásne, ale prírodné materiály sú tým, čo robí vianočné aranžmány tak atraktívnymi. Ukážeme vám 22 nápadov na jedľové konáre, ktoré šíria šťastnú náladu, ako aj početné kombinácie s šiškami, pomarančmi a kvetmi.

Návrhy dekorácií jedľových vetiev pre váš dom

Ozdobte jedľové vetvy na Vianoce zavesené na vešiaku

Už ste si kúpili vianočný stromček, ale museli ste pri jeho zakladaní odrezať jedľové konáre a nechcete ich vyhodiť? Alebo ste vyrobili krásny dverný veniec, ale zostalo niekoľko vetiev cyprusu? Prvá myšlienka remesla je veľmi jednoduchá a môže byť vyrobená zo zvyškov prírodného materiálu. Potrebujete háčik na vešiaky na kabáty, vetvu stromu, špagát, vintage pohľadnice, rodinné fotografie a prírodný materiál podľa vášho výberu. Vo vetve vyvŕtajte otvor a vložte do neho háčik. Na „vešiak na kabáty“ striedavo vešajte vetvy cyprusu a jedle. Prilepte niekoľko šišiek, zaveste rodinné fotografie malými sponkami a ozdobte podivnú girlandu z prírodných materiálov vianočnými ozdobami podľa vlastného výberu..

Ozdobte vianočný jedálenský stôl jedľovými ratolesťami

Tinker jedľové vetvy s vatou v miske

Ďalší nápad na dekoráciu je puristický a fascinuje efektnou kombináciou prírodných materiálov. Na exkurzii do prírody pozbierajte jedľové konáre a nechajte ich cez noc odpočívať v nevykurovanej miestnosti. Nasledujúce ráno môžete jedľové vetvy dať do drevenej misky alebo na ratanový podnos. Nalejte vlažnú vodu do striekacej fľaše a postriekajte ňou jedľové konáre. Potom ho posypte bavlnenými kvetmi. Táto puristická vianočná ozdoba vyniká obzvlášť dobrou postavou na gauči a jedálenskom stole. Ľahko sa kombinuje s ozdobnými figúrkami v zlatej farbe, so sklenenými alebo krištáľovými vázami a s bronzovými svietnikmi. Ak však chcete, aby to bolo jednoduché, môžete sa spoľahnúť na drevo, látky v prírodných farbách a ratan. Starožitné strieborné príbory dodávajú súboru slávnostný nádych.

Nápady na dekoráciu jedľových konárov: Zimná krajina v akrylových loptičkách

Dekorácia jedľových konárov zvonku s priehľadnými guličkami

V remeselných predajniach nájdete deliteľné akrylové gule. Sú skvelé na plnenie prírodnými materiálmi a sú chladnou ozdobou zvonku aj zvnútra. Naplňte polovicu gule umelým snehom, nakrájajte jedľové vetvy a vložte ich dovnútra. Akrylovými loptičkami môžete okoreniť vstupný priestor, chodbu alebo jedálenský kút. Môžete ich tiež zavesiť na okno.

Vianočné ozdoby v miske

Jedľové vetvy a šípky a šípky v hviezdnej miske

Máte bielu porcelánovú misku v tvare hviezdy? Potom ich naplňte šípkami a do stredu pripnite červenú ružu. Okolo ruže môžete naaranžovať päť 10 cm dlhých jedľových vetiev. Vianočná dekorácia na jedálenský stôl, krbovú rímsu alebo parapet je pripravená. Táto myšlienka dekorácie má dve dôležité výhody: keď ružový kvet zvädne, môžete ho nahradiť novým a dekorácia je veľmi rýchlo pripravená. Je vhodný aj pre úplných začiatočníkov.

Vyrobte si vianočné ozdoby v pohári sami

Vianočné dekorácie jedľových konárov v pohári s vtáčikmi a hniezdom a guličkami vianočného stromčeka

Máte veľkonočné dekorácie v suteréne? Potom ich môžete použiť pri ďalšej myšlienke zdobenia. Potrebujete tieto materiály: vtáčie hniezdo, dve ozdobné perá s klipmi, jedľové konáre, 3 vianočné gule v rôznych farbách a veľkostiach, umelý sneh, veľký pohár. Sklenené dno prikryte umelým snehom, položte naň vtáčie hniezdo a dovnútra položte tri vianočné gule. Okolo hniezda rozmiestnite niekoľko vetiev jedle a pripevnite k nim vtáky.

Puristický nápad na dekoráciu s prírodnými materiálmi

Usporiadajte jedle a imelo do váz

Na ďalšie usporiadanie budete potrebovať poháre, fľaše a banky. Zaistite, aby boli všetky nádoby priehľadné alebo aby patrili do skupiny farieb. Do každej fľaše / vázy dajte vetvičku a zarovnajte ich po dĺžke krbovej rímsy. Prírodná dekorácia je pripravená!

Vianočná dekorácia s jedľovými ratolesťami von

Dekorácia jedľových konárov zvonku plní topánky prírodnými materiálmi

Nevyhadzujte staré čižmy, budete ich potrebovať pre svoj ďalší remeselný nápad. Naplňte čižmy vetvičkami stromu a jedle, uviažte bielu alebo červenú mašličku a pomocou jedľových konárov ste vytvorili efektnú a veľmi trvácnu dekoráciu. Jedľové vetvy sú veľmi citlivé na teplo, mimochodom, vonku vydržia oveľa dlhšie ako doma.

Dekorácia stola z prírodných materiálov

Vianočné dekorácie jedľových konárov na stole

Žiadne veľké a ťažké aranžmány vo vázach, ktoré zaberajú veľa miesta – ďalší nápad na výzdobu dodá vianočnému stolu prirodzený nádych a jedálenský stôl nie je preplnený lampášmi, svietnikmi a sochami. Jednoducho naneste na ľahký, jednofarebný obrus alebo behúň na stôl rôzne prírodné materiály podľa vlastného výberu: jedľové vetvy, šípky, borovicové konáre a šišky. Na riad, príbory a poháre nechajte dostatok voľného miesta. úplné!

Ozdobte vankúše jedľovými vetvami

Ozdobte slávnostné vankúše do obývačky jedľovými ratolesťami

Ozdobte vankúš bielou saténovou stuhou a borovicovými vetvami. Krásne zabalený ako vianočný darček a štýlovo vystavený spolu s útulným bielym prehozom na pohovke alebo obľúbenom kresle zaručene upúta pozornosť každého a účinne dotvorí vianočnú výzdobu obývačky.

Plávajúce ružové kvety a jedľové konáre vo vysokej váze

Ruže a jedľové konáre a imelo vo váze

Okvetné lístky ruží zvyčajne plávajú samy, ak podľa toho najskôr skrátite stonku. Pre istotu môžete z bublinkovej fólie vystrihnúť kruh, v strede kruhu urobiť dieru a cez otvor prilepiť stonku kvetu. Vložte vetvy jedle do vázy a naplňte ju studenou vodou. Môžete tiež uviazať veniec z imela a do stredu položiť vázu.

Tinker jedle vetvy na Vianoce: Voňavé aranžmán

Na advent ozdobte jedľové vetvy a pomaranče a perníky a lampáš

Vianočná dekorácia, ktorá nielen dobre vyzerá, ale aj príjemne vonia. Do veľkej misy naaranžujte jedľové vetvy, pomaranče alebo mandarínky a korenie podľa vlastného výberu. Do stredu umiestnite lampáš s veľkou stĺpovou sviečkou. Perfektný súbor do kuchyne, ktorý šíri vianočnú náladu a vzbudzuje chuť do jedla.

Dekorácia jedľových vetiev pre zábradlie

Nápady na ozdobu zábradlí jedľovými vetvami

Na Vianoce je slávnostne vyzdobená nielen obývacia izba a vchod, ale aj chodba je ozdobená slávnostnou príležitosťou. Najmä v domoch môže byť schodište okorenené girlandou. Chladná alternatíva k girlande: ozdobte zábradlie čerstvými vetvami jedle. Priviažte k nemu šípkové vetvy a vianočné gule. Saténová stuha, tón v tóne s guličkami vianočného stromčeka, doplní súbor.

Vianočná dekorácia s jedľovými vetvami na vedľajšom stole

Dekorácia jedľových konárov pre príručný stolík v obývačke

Super krásna a veľmi efektívna myšlienka dekorácie pre malý stôl do obývačky. Premeňte porcelánové držiaky na vajíčka na vázy a umiestnite do nich čerstvé jedľové konáre. Na strieborný podnos navlečte šnúru svetiel a naaranžujte tri takéto minivázy (ďalšie dve je možné naplniť inou zeleňou alebo sypkými kvetmi). úplné!

Zabaľte darčeky a ozdobte jedľovými ratolesťami

Návrhy dekorácií jedľových konárov na darčeky

Láskyplne zabalené darčeky prinášajú veľa radosti a navodia šťastnú atmosféru. Časy lesklých obalov sú preč, v posledných rokoch bol kladený veľký dôraz na prírodné materiály a puristický vzhľad. Jedľové konáre, šišky a dokonca aj kvety zdobia darčeky.

veniec

Dekorácie jedľových vetiev si sami vyrobíte veniec so snehovými vločkami a ozdobnou stužkou z organzy

Ak chcete urobiť skvelú vianočnú dekoráciu vonku, príde ďalší nápad na kutilstvo. Budete potrebovať asi 10 veľkých jedľových konárov, 5 borovicových konárov, dlhú vetvu, snehové vločky so sponami, bielu organzovú stuhu, viazací drôt a záhradnícke nožnice. Zaviažte jedľové vetvy k vetve, vyplňte medzery borovicovými vetvami, pripevnite snehové vločky a voľne obviažte organzovú stuhu okolo girlandy z prírodných materiálov..

Vyrobte si okenné dekorácie z jedľových konárov sami

Vianočné dekorácie na okno vyrobené z dreva a cyprusových konárov

Vytvorte štýlovú okennú dekoráciu z jedľových vetiev pre kuchynské okno. Prilepte rôzne veľké drevené gule a jedľové konáre na kovový krúžok a krásna vianočná dekorácia je pripravená. Môžete ho použiť aj ako puristický venček na dvere, napríklad na dvere do bytu.

Tinker jedľové vetvy: ozdobte jedálenský kút

Tinker jedľové vetvy na stôl na Vianoce

Privítajte svojich hostí štýlovou dekoráciou na stôl. Škoricová tyčinka a borovicová ratolesť na tanieri navodia príjemnú atmosféru a pozvú. Puristické duo dodáva stolu škandinávsky nádych, verný heslu „menej je viac“. Rodina sa tak môže sústrediť na to najdôležitejšie – stretnutie a samozrejme jedlo.

Mini vianočný stromček slávnostne ozdobte

Ozdobte nápady jedľovými vetvami a vetvami Cypru

Ak vo svojej malej obývačke nemáte priestor na veľký stromček alebo by ste sa radšej zaobišli bez rezaného vianočného stromčeka, môžete sa spoľahnúť na mini vianočné stromčeky v kvetináčoch. Vonku môžu ľahko prežiť zimu, ale na jar musia byť vysadené v záhrade. Jedle budú v nasledujúcich rokoch ozdobou vonkajšieho priestoru a vždy budete mať niekoľko jedľových konárov, ktorými si môžete počas adventu skrášliť dom..

Jedľové konáre a šišky vo vázach na stole

Môžete vytvoriť slávnostný súbor s jedľovými vetvami, šiškami a bielymi sviečkami. Skombinujte vázy rôznych výšok, svietniky, stojany na koláče a podnosy. Obídete sa bez obrusu a namiesto podložiek pod okuliare použijete hudobný papier a kotúče stromov. Ročník svietnikov v starom striebre doplní komplet. Ideálne pre malý jedálenský stôl!

Na jedálenský stôl vyrobte veniec z jedľových konárov a ozdobte lampiónmi

Vyrobte si girlandu z jedľových konárov a šišiek a oblepte ju sklenenými a kovovými lampášmi bielymi stĺpikovými sviečkami. Ideálne na dlhý jedálenský stôl alebo dokonca na záhradný stôl.

Jedľové konáre a vianočné gule na podnose - nápad na vinobranie

Nikto nekombinuje staré a nové tak efektívne ako severské krajiny. Vintage podnos, niekoľko ležérne položených jedľových konárov a niekoľko trblietavých vianočných ozdôb tvorí kúzlo ďalšieho súboru. Lesklé odlesky guličiek vianočného stromčeka vytvárajú obzvlášť príjemnú a domácu atmosféru.

Dekorácia jedľových konárov ako ozdoba slávnostného stolu

Ozdobte vázou jedľových konárov s šípkami

Jedľové vetvy vytvárajú nielen štýlové pozadie, ale môžu byť použité aj ako sólisti. Jedľové vetvy sa dajú perfektne spárovať s šípkami a usporiadať vo vysokých vázach.

Vyrobte si jedľové ratolesti sami na Vianoce vonku

Zvlášť na Vianoce domáca dekorácia jedľovej vetvy dodá slávnostnému stolu alebo zvyšku dekorácie puristický, prírodný a klasický nádych. Či už sú zavesené ako girlanda, ležérne umiestnené ako jednotlivé voľné vetvičky na okne alebo v kombinácii s inými ozdobami: možnosti sú jednoducho nekonečné.