Nápady na tetovanie

Phoenix Tattoo – ohromujúce tetovanie a symbolické významy

fénix tetovanie vzory tetovanie oheň vták mytológia čierna grafika pánske hrudník popol vzkriesiť

Telové tetovanie sa stalo skvelým spôsobom, ako vyjadriť osobnosť človeka bez toho, aby bol príliš rušivý. Jeden z najvyhľadávanejších tetovacích návrhov s celosvetovou popularitou je tetovanie fénix. Takéto tetovanie môže zahŕňať napríklad rôzne predmety, ako sú kvety, perie, šípy, náboženské symboly, ako aj slová s rôznym významom. Ako všetci vieme, fénix je mýtický vták, ktorý povstáva z vlastného popola a stáva sa tak predmetom úžasu a fascinácie. Okrem estetickej hodnoty tohto dizajnu mnoho náročných tetovacích umelcov z tohto dôvodu miluje tetovanie fénixa na svojom tele. Ak teda hľadáte niečo majestátne na doplnenie tela, môžete sa inšpirovať návrhmi v tomto príspevku.

Phoenix Tattoo – Vták moci a vzkriesenia

tetovanie fénixa tetovanie-ohnivá vtáčia mytológia oranžovo červená purpurová umiestnenie ramena

Historicky má pôvod Fénixa rôzne príbehy v závislosti od časti sveta, z ktorého tieto legendy pochádzajú. Fénix je mytologický vták, ktorý sa zvyčajne spája s ohňom a slnkom. Fénix je v podstate nesmrteľné stvorenie, ktoré po poslednom výdychu ide do plameňov a vstáva z popola. Ak sledujete filmovú adaptáciu filmu "Harry Potter a Tajomná komnata" túto magickú udalosť si môžete ľahko predstaviť.

fénix tetovanie vzory tetovanie oheň vták japonská mytológia kvety červená žltá zelená čierna paža umiestnenie rukávu

Aj keď je fénix obvykle spojený s gréckou mytológiou, rôzne kultúry majú podľa toho rôzne verzie. Tradičná reprezentácia symbolizuje znovuzrodenie a robí z fénixa perfektný dizajn tetovania pre každého, kto v živote prežil ťažké časy. Fénixovo tetovanie môže tiež predstavovať nový začiatok života, ako je zmena kariéry, zbavenie sa zlých návykov alebo presťahovanie sa na iné miesto.

tetovanie fénixa tetovanie ohnivá vtáčia mytológia čierna a biela žena umiestnenie zadného krku

V čínskej mytológii existuje fénix "Fenghuang" zavolal. Táto verzia symbolizuje cnosť, milosť a prosperitu. Tento symbol sa používa aj na označenie začiatku novej éry. Japonci nazývajú fénixa „Hou-ou“ a symbolizujú tak aj novú éru. Vták je navyše symbolom spravodlivosti, vernosti a poslušnosti. Rôzne mytológie tiež maľujú fénixa v rôznych podobách, pričom Fenghuang je pravdepodobne najfarebnejší.

Phoenix Tattoo – významy

fénix tetovanie návrhy tetovanie oheň vtáčia mytológia čierna a biela jemný minimalistický kmeňový muž umiestnenie chrbta

Symbolizujú znovuzrodenie aj vzkriesenie. Fénix je ohnivý vták, ktorý pochádza z gréckych, egyptských a fenických mytológií. Pôvodní nositelia týchto tetovaní boli starovekí Japonci. Tieto tetovania nielen gravírovali, aby vyzerali jedinečne a nádherne. Chcú niečo oznámiť ľuďom okolo seba.

fénix tetovanie vzory tetovanie ohnivý vták mytológia čierne zlato kombinácia farieb motýľ

Inými slovami, tieto tetovania majú svoj vlastný význam v závislosti od nakreslených motívov. Tieto mali niečo do činenia s duchovnými aspektmi týchto ľudí. Dokonca boli používané na ochranu, ale pre niektorých Japoncov bolo toto tetovanie spôsobom trestu. Rimania postupovali podobne, tetovali svojich väzňov kvôli závažným zločinom.

Vyberte správnu verziu

fénix tetovanie vzory tetovanie oheň vták mytológia čierna grafika umiestnenie predlaktia

Farebné tetovanie fénixa má zvyčajne ako dominantné farby červenú, oranžovú a žltú. Ak naozaj chcete mať fantasticky vyzerajúce tetovanie fénixa, môžete ísť do veľkej varianty. Môžete si ho dať vytetovať na chrbát, hrudný kôš, nohy alebo hruď, pričom krídla vám siahajú až po ramená. Najzložitejšou oblasťou tetovania fénixa sú dlhé a vypracované chvosty alebo presnejšie chvosty, pretože fénixi sú zvyčajne zobrazovaní s niekoľkými ozdobnými chvostmi..

fénix, tetovanie, tetovanie, oheň, vták, japonská mytológia, kvety, červená, žltá, čierna, umiestnenie paže na rukáve

Buďte však pripravení minúť značné množstvo peňazí na tetovanie fénixa. Jedná sa o veľmi podrobný návrh tetovania, ktorý si od tatéra vyžaduje veľa práce. Ale všetka bolesť a peniaze budú stáť za to, akonáhle uvidíte konečný produkt. Je to jeden z návrhov, ktoré nikdy nebudete ľutovať.

fénix, tetovanie, tetovanie, oheň, vtáčia mytológia, oranžová, červená, umiestnenie chrbta

Aby ste lepšie porozumeli týmto druhom tetovania, zhrnuli sme niektoré z najlepších na internete. Okamžite si všimnete, že žiadne dva návrhy nevyzerajú úplne rovnako. Fénix je iba vymyslené stvorenie, takže neexistuje žiadny základ, ako by mal v skutočnosti vyzerať.

Umiestnenie tetovania fénixa

fénix tetovanie vzory tetovanie oheň vták japonská mytológia kvety červená žltá čierna umiestnenie nadlaktia

Rovnako ako ostatné druhy tetovania, aj tetovanie fénixa môžete v skutočnosti umiestniť kdekoľvek chcete. Napriek tomu existujú časti vášho tela, ku ktorým je ťažké sa dostať, aby ste sa dali tetovať. V tomto prípade môže mať profesionálny tetovací umelec, ktorého si najmete, ťažké časy s tetovaním vášho obľúbeného tetovacieho dizajnu fénixa. Tiež môže dôjsť k oneskoreniu tetovania. Ak chcete, aby to bolo jednoduchšie, tu je niekoľko bežných častí tela, ktoré sú ideálne na umiestnenie tetovania fénixa.

fénix tetovanie vzory tetovanie oheň vtáčia mytológia farebné pestré nuansy žena zadné umiestnenie

Chrbát je samozrejme široká časť tela. Majte na pamäti, že väčšina tetovaní fénixa zaberie na vašom tele viac miesta. Preto by bolo skvelé, keby ste mali tetovanie na chrbte alebo dokonca na spodnej časti chrbta. Hrudník je ďalšou časťou tela, ktorá stojí za zmienku, najmä u mužov, kde môžete toto tetovanie dokonale umiestniť.

fénix tetovanie vzory tetovanie oheň vtáčia mytológia čierna a biela žena zadné umiestnenie

Pre ženy, ktoré nemôžu dosiahnuť plný a nádherný vzhľad s veľkým dizajnom na hrudi, by bola hrudník ideálnou alternatívou. V tejto oblasti sa samozrejme môžu zorientovať aj muži. Vaše nohy majú tiež dostatok miesta na tetovanie. Z tohto dôvodu sú to tiež vynikajúce oblasti tela pre skvelé tetovanie fénixa.

Populárne vzory tetovania fénixa

fénix nápady na tetovanie návrhy tetovanie oheň vtáčia mytológia oheň červená žltá čierna umiestnenie ramena

Fénix na tele je umelecké dielo, ktoré sa môže objaviť v živých a jasných farbách, odtieňoch ohňa, červenej, oranžovej, žltej a fialových odtieňoch. Väčšinu verzií je preto možné vidieť v týchto odtieňoch. Tetovanie čínskeho fénixa používa 5 základných farieb – bielu, čiernu, červenú, žltú a zelenú. Na druhej strane, kombinácia farieb používaných v gréckom fénixi je šarlátová a zlatá. Ďalšou možnosťou je čiernobiely fénix, ale nie je uprednostňovaný, pretože tieto farby nezdôrazňujú estetickú krásu tohto umenia. Okrem jedinečného dizajnu je možné pridať aj ďalšie prvky, ktoré vytvoria niečo mimoriadne a lákavé.

fénix tetovanie návrhy tetovanie oheň mytológia vták čiernobiely muž umiestnenie chrbta

Väčšina návrhov je pripravená s čínskymi symbolmi, ohňom a plameňmi, slnkom, drakmi a kmeňovými vzormi. Na zdôraznenie symbolického významu tetovania je možné tiež pridať nejaký text, iniciály, mená alebo slová. Zahrnutie týchto prvkov do výtvarných návrhov fénixa môže vyriešiť účel tetovania na tele, ktoré je odrazom jeho presvedčenia a správania. Tetovanie je zároveň vyrobené tak, aby jemným spôsobom niečo prezentovalo a povedalo bez toho, aby niekoho zastrašovalo.