Nápady na tetovanie

Moth Tattoo – význam predmetu a niektorých z najkrajších druhov mole

tetovanie motýľa můra rameno žena

V dávnych dobách bol všetok hmyz priradený k mýtickým tvorom a bol považovaný za sprostredkovateľa medzi svetom ľudí a duchov. Verilo sa, že hmyz má nadprirodzené schopnosti a sú poslami vyšších síl. Mole nie sú výnimkou. Na celom svete existuje viac ako 160 000 druhov motýľov. A hoci niektoré mole nie sú práve pekné, iné exempláre zapôsobia veľmi pestrofarebnými, často naozaj veľkými krídlami. Motýle žijú cez deň a mory žijú v noci. Ako noční obyvatelia symbolizujú silu mesiaca a majú mystické kúzlo. Symbolika motýľa je veľmi komplikovaná a krásna, a preto si čoraz viac ľudí dáva tetovanie z mol.

Mole majú tiež krásne krídla

Mory boli v Mexiku symbolom neobmedzenej hviezdnej oblohy a plameňa a tiež pripomínali pominuteľnosť ľudskej existencie. Na východe (Čína a Japonsko) mole predstavovali harmóniu v rodine a eleganciu. Nie nadarmo boli japonské princezné porovnávané s týmto hmyzom pre také vlastnosti, ako je milosť, ľahkosť a krása. Podľa keltských legiend Walesania verili, že odchádzajúca duša sa niekedy vráti v podobe mola, aby sa rozlúčila s milovanou osobou. V Nemecku sú mory všeobecne považované za symbol znovuzrodenia.

tetovanie motýľa mesiac žena znamená dotwork lopatka

Mora si vždy nájde cestu k mesačnému svetlu. Jeho vytrvalosť nasledovať svetlo, dôverovať jeho inštinktom a ignorovať alebo vzdorovať nebezpečenstvu ho robí spontánnym a odhodlaným, pretože je zároveň zraniteľný. Niečo, čo nám pripomína našu potrebu načúvať vnútornému hlasu a riadiť sa svojou intuíciou. Mora symbolizuje aj rozvoj dôvery vo vlastnú intuíciu.

tetovací motýľ znamenajúci vývoj znovuzrodenia chrbtica žena

Mory sú rovnako ako motýle starodávnymi symbolmi zmeny, transformácie a nových smerov. S molom sa niekedy spája aj určitá ješitnosť – tanec okolo plameňa, potreba svetla. Mora má krehkú zraniteľnosť.

Moth Tattoo Arm Man Orange Accents Jewel

Túžba po sebazdokonaľovaní je neoddeliteľnou súčasťou psychologickej kultúry jednotlivca. Z tohto dôvodu sú tetovanie molí medzi mužmi a ženami stále obľúbenejšie ako symbol nových začiatkov a krásy sebapremeny. Mnohí sa cítia viac ako mory ako motýle. Mory sú drsne krásne a chýba im zmysel pre dokonalosť, ktorý motýle prenášajú.

Kaley Cuoco

kaley cuoco krycia tetovanie späť mol

Kaley Cucco, herečka, ktorá hrá Penny v populárnom televíznom seriáli „Teória veľkého tresku“, si v roku 2016 dala vytetovať motýľa medzi lopatky. Dalo by sa povedať, že to symbolizovalo zmenu a nový smer v jej živote, pretože to bolo zakrytie rímskych číslic jej dátumu svadby s jej bývalým manželom Ryanom Sweetingom.

kaley cuoco tetovanie mol späť

Tetovanie motýľa Mlčanie jahniat – Der Totenkopfschwärmer

mole ticho jahniat lebky sov

Veľmi obľúbeným motívom tetovania je Acherontia atropos, známejší ako jastrab lebky. Názov odkazuje na jeden z troch typov molí, z ktorých každý má na hrudnom koši ľahko rozpoznateľnú ľudskú lebku. Tento neobvyklý vzor fascinoval aj vydesil ľudí. Jeho zlovestné označenie bolo dlho považované za zlé znamenie; Entomológ Moses Harris v roku 1840 napísal, že mol „nie je považovaný za stvorenie dobrotivej bytosti, ale za agenta zlých duchov počatého a vynájdeného v tme a žiara jeho očí má predstavovať ohnivý prvok, z ktorého prišiel cieľ. “

Mlčanie jahniat motýľa ACHERONTIA LACHESIS

Lebka a skrížené kosti sa objavujú v popkultúre. Spomína ich klasický „Dracula“ od Brama Stokera z roku 1897, v ktorom ich hlavný upír posiela svojmu sluhovi Renfieldovi. A v románe Thomasa Harrisa Mlčanie jahniat dal Buffalo Bill obetiam hmyzu kukly do krku..

tetovanie motýľa lebka geometrický dotwork

Achertontia atropos je obzvlášť obľúbeným motívom pre tetovanie molí. Aj keď sa súčasné interpretácie štýlom líšia, v centre pozornosti je vždy desivá lebka.

Ascalapha odorata – Čierna čarodejnica

Mora Ascalapha odorata Brazília

Ascalaha odorata je neobvykle krásny motýľ. Obe pohlavia fascinujú vysoko komplexným vzorom na horných stranách krídel, ktorý pozostáva z niekoľkých odtieňov hnedej s bielymi a čiernymi akcentmi. Samica má ďalšiu vlastnosť – biely pás s purpurovými akcentmi, ktorý prebieha cez vrchol predných krídel a zadných krídel.

Mora čierna čarodejnica tetovanie stehná sestra

V Mexiku je tento motýľ hovorovo známy ako „mariposa de la muerte“ („motýľ smrti“) a hovorí sa, že keď sa taký mol objaví v dome, prináša so sebou aj smrť. Na Jamajke sa tento druh nazýva „Duppy Bat“ a má symbolizovať dušu zosnulého, ktorý neprišiel odpočívať.

Motýľ kométy (Argema mittrei)

Akvarel tetovanie mol lotosový kvet teľa nohy

Motýľ kométy (Argema mittrei) je jedným z najväčších druhov páva (Saturniidae), ktorý žije iba v dažďových pralesoch na Madagaskare. Samec molice má rozpätie krídel až 20 cm. Jeho húsenice sa živia iba čerstvými listami eukalyptu. Dospelé mory žijú iba 4 až 5 dní. Sú plodné iba prvý deň po výstupe z kokonu. Tento druh je vo voľnej prírode kriticky ohrozený kvôli strate biotopov.

Motýľ kométy madagaskarský obrovský mol

Actias luna – zelený motýľ Luna ako symbol lásky

Luna můra zelená Actias luna

Motýľ luna (Actias luna) je bežný v USA, Kanade a severnom Mexiku. Priemerná dĺžka života je týždeň bez jedla. Váš životný cieľ je jednoduchý: reprodukovať. Z tohto dôvodu je tento mol považovaný za symbol lásky – jednu z najsilnejších ľudských emócií. Takéto tetovanie proti moru má svojmu nositeľovi pripomenúť dôležitosť milovania naplno a užívania si každého dňa.

Symbol zelenej ruky Luna Moth znamená Láska

Toto je len niekoľko z najkrajších mole, ktoré sú obzvlášť obľúbené ako tetovanie. Rozmanitosť krásnych molí je ešte väčšia. Môžete si teda nájsť perfektný typ motýľa a nechať si urobiť jedinečné tetovanie.

akvarel tetovanie motýľ žena zadná lebka

Moth tetovanie sa pohybuje od monochromatického po farebné. Dotwork, NeoTraditional, Watercolor a OldSchool sú obľúbené štýly tetovania. Pridanie ďalších prvkov posilňuje a zdôrazňuje symboliku tetovania. Mora je možné nádherne skombinovať s mnohými kresbami, napr. Šperkami, mandalami, fázami mesiaca atď. Pozrite sa na nižšie uvedené inšpirácie a zozbierajte nápady pre svoje vlastné tetovanie mory!

tetovanie motýľ geometrické rameno mesiac

tetovanie mol geometrické bodkované rebrá žena

tetovanie mol geometrický muž lebka hrudník

tetovanie motýľa hlava podrezať účes žena

Rameno tetovania mory Ascalapha odorata Čierna čarodejnica

tetovanie mol nohy geometrický dotwork štýl

tetovanie moth drahokam späť žena

tetovanie mol mol dotwork žena

tetovanie molica geometrická ruka slnečný polmesiac

tetovanie mol mesiac brucho žena červený prízvuk

tetovanie moľa mesiac bodkované stehno

tetovanie moľa mesiac mandala stehná hviezdy

tetovanie molica motýľ lapač snov

tetovanie moth lebka noha biele bodky

Retiazka na tetovanie stehennej mory hamsa

tetovanie motýľa lebky s významom zadné oko

Akvarelové škvrny na tetovanie lebky

tetovanie mory tetovanie malým prstom stredný prst

mol tetovanie žena s malým krkom

https://goo.gl/NeUXdr

Old Scool Tattoo Moth Green Eye Star Arm

Moth tetovanie späť fialová karma

Tetovanie moľa zo starej školy s príslovím

Motív tetovania motýľa mesačná ruža dotwork voštinový vzor

Mora s lakťom na tetovanie ramena

Moth mol tetovanie brucha juwaves

Tetovanie motýľa bolo duplikované na ženskej hrudi

Moth tetovanie muž noha pod kolenom

Motýlie rameno tetovanie motýľa vo vnútri

Tetovanie mory topenkopf teľa

Tetovanie motýľ lebka hrudník žena rímske číslice

Motívy tetovania motýľov rôznych typov

Náčrt motýľa tetovanie fázy mesiaca

můra tetovanie skica dotwork polmesiac