Nábytok

Stôl z masívu z kmeňa stromu – interiér od Zorziho

stôl z masívu zrubový design-jedálenský stôl-krb-predné okno

Otvorené obytné priestory sú veľmi moderné. Vďaka nim budú menšie miestnosti pôsobiť priestrannejšie bez narušenia intímnej atmosféry. Otvorené priestory sú však nielen veľmi vhodné vo vnútri. Ak sa chcete vo svojej záhrade cítiť slobodne a zároveň sa cítiť blízko k prírode, môžete si pre ňu vybrať aj otvorený dizajn. Ako to môžeš robiť? Jednoducho vynechaním múrov a plotov. To sa tiež stalo v nasledujúcom príklade. Jedná sa o dom s moderným zariadením, vrátane jedného Stôl z masívu z guľatiny nachádzajúcej sa v Yallingup, Austrália. Dizajn vyvinul Adrian Zorzi.

Stôl z masívu a moderné stoličky

stôl-masívne drevo-jedálenský kút-otvorený-interiér-podlahy-nápad-teplé-prostredie

Vďaka nedostatku oplotenia máte z interiéru domu jedinečný výhľad na lúku, rybník a mólo so stolom z masívneho dreva vyrobeným z kmeňa stromu. Prispieva k tomu aj veľké predné okno v obývacej izbe, ktoré je dlhé 10 metrov.

Stôl z masívu v jedálni

stôl-masív drevo-kameň-krb-farba slonoviny-moderné-stoličky-dizajn

V tomto interiéri zaujme nielen stôl z masívu. Jeho mierne rustikálny vzhľad je nádherne kombinovaný s moderným dizajnom stoličiek. K dispozícii je tiež atraktívna laminátová podlaha so svetlým vzhľadom.

Obývacia izba so stolom na kmeň stromu

stôl-masívne drevo-Austrália-interiérový dizajn-obývačka-sedačka-čierna-koža

Odkladací stolík v obývačke taktiež upúta pozornosť. Stôl z masívu stojí hneď vedľa efektnej sedacej súpravy z hnedej kože, ktorá si v svetlom prostredí príde na svoje.

Drevená terasa

stôl-masívne drevo-terasa-dizajn-strešná krytina-sedenie

Dosky možno tiež nazvať masívne drevo. Keďže masív sa zdá byť tiež dôležitou súčasťou interiérového dizajnu tohto domu, bol použitý aj na terase. Vonkajšia kuchyňa, šesťuholníkový masívny stôl a záhradné stoličky stoja na tmavej drevenej podlahe, ktorá je zase chránená pred vetrom a slnkom strechou.

Dlaždice s kamenným vzhľadom

stolík z masívu-adrian-zorzi-kúpeľňa-kameň-vzhľad-obkladačky-béžová-umývadlo

Dizajn kúpeľne je rovnako pozoruhodný ako stôl z masívu. Nielen okno v sprchovacom kúte vytvára svetlú atmosféru. Kombinácia bielych dlaždíc a béžovej kamennej optiky tiež prispieva k jedinečnému interiéru.

Veranda domu na úrovni podlahy

masiv-stolno-zahradny design-postele-kamene-terasa

A aby veľkú charizmu stolu z masívu bolo možné nájsť aj vonku, bola lavica z masívneho dreva jednoducho postavená. Odtiaľto sa môžete pozrieť na atraktívnu záhradu a relaxovať.

Veľký kvetináč 

stôl-masívne drevo-štrk-podlahové-trámy-čierno-kamenná záhrada-inšpirácia-obývací priestor

Stôl z masívu vyrobený z kmeňa stromu – Na úpravu záhrady na malom nádvorí sa používajú nielen veľké kamene, ktoré tvoria peknú skalku. Veľké, moderné kvetináče v čiernej farbe tiež slúžia ako pútadlo pre oči a skvele sa hodia k barom.

Stredomorská atmosféra

stôl-masív-drevo-yallingup-pergola-trám-drevo-tmavý

Nielen drevo, a teda aj stôl z masívu vyrobený z kmeňa stromu, dodáva rustikálny alebo stredomorský nádych. Veľký podiel na tom majú aj svetlé kamenné múry, ktoré zdobia interiér i exteriér.

Strešná terasa

masív-stôl-strecha-terasa-kameň-stena-prírodné-materiály-zábradlie

Každý, kto vlastní strešnú terasu a rád tam trávi veľa času, môže používať tieto minimalistické stoličky nielen na pitie kávy. Stredomorskú atmosféru je možné rozšíriť aj o ďalší stôl z masívneho dreva a vytvoriť tak špeciálnu oblasť na relaxáciu.

Stôl z masívneho dreva – otvorená záhradná časť

stôl-masívne drevo-terénne úpravy-kameň-trávnik-fasáda-biele-drevo

Vonkajší priestor tohto domu charakterizuje minimalistický záhradný stôl so stolom z masívneho dreva vyrobeným z kmeňa stromu. Nehnuteľnosť zdobí len trávnik a sem tam veľké kamene. Tak sa zabráni prekážkam, ktoré by mohli rušiť výhľad.

Krb

stôl-masívne drevo-okrúhla-terasa-ohnisko-kov-trávnik-otvorená záhrada

V tomto mieste na sedenie nie je miesto pre stôl z masívu, ale to nijako nebráni majiteľom prežiť príjemný večer pri ohni a pod holým nebom. Umožňuje to požiarna miska s hrdzavým vzhľadom.

Dom s výhľadom na rybník

stôl-masívne drevo-rybník-príroda-pozemok-lávka-kopec-krajina

Tu vidíte dôvod otvoreného dizajnu záhrady. Dom so stolom z masívu vyrobeným z kmeňa stromu využíva prírodný rybník, ktorý dodáva záhrade prirodzený vzhľad.

Most z masívneho dreva

stôl-masív-drevo-vonkajšie-prírodné-výsadba-rybník-architektúra

Na existujúcom móle si môžete nádherne vychutnať rybníček a počúvať kvákanie žiab. Stôl z masívneho dreva vyrobený z kmeňa stromu nie je zďaleka všetko, čo môže dom a nehnuteľnosť ponúknuť, pokiaľ ide o skvelé veci..

Dizajn od Adrian Zorzi.