Nábytok

Samoskladovanie v úložných boxoch – výhody skladovania predmetov pre domácnosť

Samoskladovacie-skladovacie boxy-čo-obchod-nábytok

Podľa štatistík [1] nemá každá piata domácnosť v Nemecku dostatok úložného priestoru na položky do domácnosti. Obmedzený životný priestor vo veľkých mestách a skutočnosť, že nie všetci nájomníci majú prístup do suterénu alebo garáže, situáciu ešte viac komplikuje. Inovatívny systém automatického ukladania ponúka ďalší úložný priestor podľa osobných potrieb – flexibilné doby prenájmu a rôzne veľkosti úložných boxov robia ponuku atraktívnou. Bezpečnému skladovaniu nábytku a domácich potrieb teda nič nestojí v ceste.

Samoskladovanie v úložných boxoch – čo sa vlastne za týmto pojmom skrýva?

Vlastné úložné boxy-boxy-nábytok-obchod-nápady

Termín self-storage pochádza z angličtiny a doslova znamená „uložte sa“. V zásade možno rozlišovať dva typy úložísk. Prvým variantom sú takzvané balíkové služby – veci do domácnosti si nájomca sám zabalí do sťahovacích boxov a pošle ich operátorovi kuriérom. Voliteľne môže dopravu po dohode prevziať operátor. Veci pre domácnosť sa potom uložia na určité obdobie do haly a v dohodnutý dátum ich odošlú späť kuriérom. Výhodou tohto variantu je, že operátor preberá organizáciu, nevýhoda – nájomca nemá počas skladovania prístup k svojmu majetku.

Druhým variantom sú takzvané vnútorné držiaky skladov / stále známe ako prenajímateľné boxy, samoskladné strediská alebo požičovne skladovacích priestorov /. Tieto ponúkajú jednotlivé skladovacie miestnosti v rôznych veľkostiach, ktoré sú voľne prístupné 24/7. Vysoko kvalitné systémy sú uzamknuté, monitorované kamerami a vybavené postrekovacími systémami. Výhoda – nájomca má vždy prístup k svojmu majetku a môže ho kedykoľvek naložiť a vyložiť. Nevýhoda – dopravu si musí zabezpečiť nájomca sám.

27 skvelých tipov na úložný priestor a úložisko vo vašej domácnosti

Mini apartmán: 18 m2 v Londýne ponúka množstvo možností úložného priestoru

Využite priestor pod schodiskom rozumne: Príklady s pôdorysom a ďalšími nápadmi

Samostatné skladovanie v úložných boxoch – čo je možné uložiť do úložného boxu?

Self-storage-storage-boxy-rent-Bochum-nápady

Úložný box ponúka krátkodobý alebo dlhodobý flexibilný úložný priestor pre nábytok, záhradné náradie a športové potreby. Pokiaľ sa napríklad chystáte sťahovať alebo renovovať, môžu byť obzvlášť nápomocné prenajaté jednotky. Aj v prípade, že je výlet naplánovaný na dlhší čas alebo sa náhle objavia dedičstvá, je možné prenajať si ďalší úložný priestor.

Ale ako v bežných úložných priestoroch, aj pri vlastnom úložisku – úložisku, ktoré musí dodržiavať každý nájomník, existujú určité pravidlá. Zvieratá, rastliny, potraviny, horľavé látky a zbrane nie sú povolené v samo skladovacích jednotkách. Zariadenia je možné skladovať iba v požičovniach s prázdnou a dobre vysušenou nádržou. Ostatné domáce potreby / knihy, časopisy, nábytok a spol. / Sa dajú v zásade ubytovať bez problémov. Väčšina poskytovateľov integrovala na svoje stránky vesmírneho poradcu, aby si každý mohol sám vypočítať požadovaný priestor.

Samoskladovanie v úložných boxoch – na čo si musí nájomca dávať pozor?

Samoskladovacie-úložné boxy-trezor-skladovací-nábytok-domáce potreby

Predtým, ako si nájomca uloží svoj tovar, by si mal svoju komoru určite osobne prezrieť a dôkladne skontrolovať. Aby sa predišlo škodám na majetku, nájomná jednotka by mala byť suchá, čistá a mrazuvzdorná a neskôr by sa malo dať ľahko vložiť a vyložiť. Prospešné je aj monitorovanie kamerami a poistenie tovaru.

  [1] Prieskum spoločnosti Stockworld.de v roku 2010