Nábytok

Relaxujte ako hviezdy: ležadlo v obývačke sľubuje najvyššiu úroveň pohodlia

ležadlo v obývacej izbe moderné nápady bieleho nábytku monochromatická sedačka modulárna bb taliansko

Bez ohľadu na to, či je obývacia izba malá alebo veľká – ležadlo v obývacej izbe je pre celebrity ako Emma Stone, Rosie Huntington a Kim Kardashian absolútnou nevyhnutnosťou. A skutočne – pútač očí ponúka pohodlie pohovky s polohovateľným operadlom a zároveň zaberie dvakrát menej miesta. Ideálne do malého bytu, do bytov pre jednotlivcov alebo jednoducho ako doplnok do čitateľského kútika. Od klasiky dizajnu po nálezy blšieho trhu až po moderné minimalistické kusy nábytku – prinášame vám prehľad a ukážeme vám, ako môžete efektívne predvádzať všestranný talent v rôznych interiéroch. Odpočívajte ako hviezdy vo vlastných štyroch stenách a nechajte sa inšpirovať nápadmi na zariadenie!

Ležadlo v obývačke spája pohodlie sedačky s dizajnom stoličky

ležadlo v obývacej izbe moderné nápady na zariadenie sochy

Ležadlo je kus nábytku, ktorý má rám stoličky, ale ponúka pohodlie pohovky. Jeho domovskou krajinou je Francúzsko, kde pod pojmom „ležadlo“ – dlhá stolička – bola pôvodne predstavená denná posteľ. V tom čase ležadlá vyzerali ako čalúnené kreslá so vstavanou stoličkou a operadlom. Spoznajú ich bohato zdobené drevené nohy a čalúnenie z hodvábu alebo zamatu. Väčšinou strihajú jemnú postavu v spálňach priamo za oknom.

ležanie v obývačke malé posedenie moderný balkón

V šesťdesiatych rokoch minulého storočia sa kus dizajnéra inšpiroval nábytkom a dal mu moderný vzhľad. Relaxačné ležadlo Le Corbusier sa stalo obzvlášť obľúbeným – v dnešnej dobe je považované za absolútnu klasiku a stále je veľmi obľúbené. Kovový rám nahradil drevené nohy, nastaviteľné operadlo s integrovaným vankúšom a mierne zakrivený ergonomický tvar zaisťovali optimálne pohodlie pri sedení a ležaní. Polohovacie kreslo namiesto prepracovaných ozdôb púta pozornosť výberom materiálov. Rúrkový oceľový nábytok zdobí koža, ľan alebo hovädzia koža. Je ťažké uveriť, že sa dizajnér pôvodne inšpiroval holičskou stoličkou.

ležadlo v obývacej izbe potiahnuté cassinou z hovädzej kože

Moderné lehátko sa hladko prispôsobí každému tvaru tela a má anatomicky tvarované línie. Na obrázku vyššie – dizajnová klasika renomovanej talianskej značky Cassina – model LC4. Zhrnuli sme pre vás najdôležitejšie funkcie relaxačného kresla:

  • Ležadlo spravidla ponúka iba sedenie pre jednu osobu. Výnimkou sú veľkoformátové ležadlá, ktoré ponúkajú dostatok priestoru pre dve osoby.
  • Je nízka, ležíte alebo sedíte hlboko.
  • Operadlo je výškovo nastaviteľné.
  • Optimálny komfort pri čítaní zaisťuje vankúš.
  • Od podrúčok sa zvyčajne upúšťa v prospech elegantného, ​​moderného vzhľadu.

Postavte ležadlo do obývačky – kútik na čítanie v priestrannom obývacom priestore

gauč v obývačke biely moderný vidiecky dom v štýle bb italia

V dnešnej dobe sa ležadlo v obývačke harmonicky začleňuje do interiéru – v závislosti od dostupného obytného priestoru a ostatného nábytku v miestnosti je možné ho inscenovať rôznymi spôsobmi. V otvorenom obývacom priestore, kde rôzne zóny plnia rôzne funkcie, slúži ako vizuálne prepojenie čitateľského kútika s posedením. Vyššie uvedený model BB Italia boduje nadčasovo elegantným dizajnom a vysoko kvalitným spracovaním.

Ležadlo ako prízvuk v obývacej izbe

gauč v obývačke farba slonoviny moderná sitia

V stredne veľkej obývačke ponúka ďalšie sedenie a zároveň so svojim sochárskym vzhľadom dodáva miestnosti akcenty. Výrobca Sitia predstavil zaujímavú minimalistickú interpretáciu moderného relaxačného ležadla (vyššie). Ich jasné línie a jednoduchý dizajnový jazyk z nich robia skutočný kus nábytku. Vďaka materiálovej kombinácii kovu a kože vyzerá elegantne, vďaka neutrálnej farbe slonoviny pôsobí domácky. Spolu s dvojmiestnou pohovkou s čalúnením z ľanovej tkaniny, drevenou podlahou a kobercom z krátkej podlahy z hovädzej kože vytvára príjemné prostredie, v ktorom si obyvatelia môžu oddýchnuť po dlhom dni v práci..

Klasika dizajnu pre výklenky a rohy v obývacej časti

ležadlo obývačka ťava farba koža 921 lama

Ďalšia dizajnová klasika – stolička 921 Lama od renomovanej nábytkárskej spoločnosti Zanotti sa hodí aj do malých obývačiek. Týmto spôsobom je možné optimálne využiť výklenky a rohy. Chrbát a lakťové opierky, ako aj opierka na nohy sa spájajú – nakoniec vznikne perfektne tvarovaný celok. Priestorovo úsporný a funkčný – môžu sa na ňom pohodlne usadiť dve osoby, jedna osoba môže pohodlne ležať alebo jedna osoba môže sedieť a používať opierku nôh ako príručný stolík. Stabilný rám z oceľových trubiek necháva vyniknúť jeho zakrivený tvar. Kožený poťah v ťavej farbe dodá lehátku konečný ráz.

Ležadlo v obývačke – ďalšie sedenie okolo konferenčného stolíka

ležadlo obývačka farba podlahy podhlavník farba zelená model žmurknutie

Model „Wink“ od Cassiny kombinuje kreslo a ležadlo v jednom. Operadlo, ktoré je možné nastaviť stlačením tlačidla, spolu s dvojdielnou opierkou hlavy sľubujú najvyššiu úroveň pohodlia pri sedení a ležaní. Dizajn je k dispozícii v mnohých farbách, pri objednávke je možné dodať aj dodatočné kryty pre časť hlavy. Takýto pútavý prvok musí byť umiestnený centrálne v miestnosti-obzvlášť príťažlivý vyzerá kontrastný mix medzi jednoduchou béžovou pohovkou a trávovo zeleným kreslom. Nastavuje farebné akcenty a prináša rozmanitosť jednoduchého nábytku.

ležadlo obývacia izba tráva zelená čalúnená sedacia súprava salónik roche bobois

Francúzsky výrobca Roche Bobois predstavil ležadlo s prešívaným čalúnením a ergonomickým rámom. Jeho trendový retro vzhľad funguje dobre aj v súčasných interiéroch. Kontrast medzi odhalenou betónovou podlahou a hojne zasklenou fasádou minimalistickej budovy a veselými farbami nábytku uvoľňuje prísne línie a vytvára v obývacej izbe veselú atmosféru.

Zariaďte si obývačku bez sedačky

ležadlo obývačka kreslo kreslo moderný vidiecky štýl george nelson

Uznávame – obývaciu izbu si bez sedačky už len ťažko predstaviť. Každopádne, ak chcete dokonalý krb pred krbom, môžete sa rozhodnúť pre niekoľko ležadiel. V príklade uvedenom vyššie sú kreslá vyrobené Georgeom Nelsonom a sú vybavené mechanizmom naklápania, aby vaši hostia mohli sedieť pohodlne nízko alebo ležať pohodlne na rovine..

Ležadlo v obývacej izbe – pred krbom si vytvorte posedenie

gauč obývacia izba moderný kožený nábytok krb cassina

Niekoľko klubových kresiel, ležadlo a pohovka tvorí dokonalé posedenie pred krbom. Výškovo nastaviteľné ležadlo Cassina sľubuje to najlepšie z pohodlia. Nábytok je čalúnený hovädzou kožou a dodáva obývačke v modernom štýle vidieckeho domu. Večerné čítanie tak môžete ukončiť pred krbom, alebo si užiť svoju obľúbenú šou s rodinou.

gauč obývačka čierna koža bb italia

V BB Italy je obývacia izba navrhnutá podľa trendového trendu mix -match – staré a nové sú šikovne kombinované. Parketová podlaha so sivou pattinou tvorí dokonalé zázemie pre nadčasovo elegantný nábytok. Vysokohorský huňatý koberec v trávovo zelenej farbe spolu s nízkym minimalistickým konferenčným stolíkom a dlhou pohovkou vytvárajú očarujúci celok. Ležadlá značky však kradnú show – ich široká časť chodidla a príťažlivo zakrivený tvar automaticky priťahujú pozornosť všetkých..

Ležadlo v obývačke – zariadené podľa pravidiel Feng Shui

pohovka do obývačky, kožený textilný poťah, kazeta v štýle feng shui

Doktrína Feng Shui uvádza: nábytok by mal byť v miestnosti rozložený tak, aby stimuloval tok energie. To by malo vytvoriť príjemnú atmosféru, kde by rodina mohla relaxovať a odpočívať. Je dôležité, aby boli miestnosti zariadené čo najšetrnejšie. Zbytočné bytové doplnky a dekorácie sa zámerne vyhýbajú. Namiesto toho niekoľko starostlivo vybraných kusov nábytku tvorí posedenie. Ležadlo by nemalo byť umiestnené medzi oknom a dverami, ale ani v rohu. Ak je to možné, mali by ste byť v strede miestnosti s výhľadom na dvere.

Ležadlo v obývačke: prehľad industriálneho štýlu

ležadlo obývačka priemyselné zariadenie cassina

Industriálny štýl vznikol ako koncept prestavby bývalých tovární a hál na obytné budovy. Priestranné podkrovné apartmány majú otvorený obývací priestor, kde je umiestnená kuchyňa, jedálenský kút, obývacia izba a knižnica. Plynulý prechod medzi rôznymi oblasťami je vytvorený typickou šedo-čiernou farebnou schémou. Steny a stropy z pohľadového betónu tvoria dokonalé zázemie pre zariadenie.

ležadlo obývacia izba nápady priemyselného štýlu

Ležadlo je tradične inscenované priamo pred oknom. Spolu so stolnou lampou na parapete a niekoľkými modernými kovovými plastikami tvorí malý kútik na čítanie. A ak si tam chcete len oddýchnuť, môžete si vychutnať nádherný výhľad na mesto.

Ležadlo v obývačke – bývanie v minimalistickom štýle

kreslo do obývačky, dizajnérske kreslo, čierno šedé, polohovateľné, halyard

Menej je viac – hovorí minimalistický základný princíp. To platí aj pre zariadenie – minimalistické domy sú zariadené striedmo. Minimalisti namiesto zdobenia miestnosti vytvárajú napätie prostredníctvom kontrastov medzi materiálmi a tvarmi. Nábytok má jednoduchú estetiku a fascinuje jasnými líniami. Lehátko od Halyard je toho vynikajúcim príkladom – predstavuje sa v puristickom vzhľade. Za konštrukciou, ktorá sa na prvý pohľad zdá jednoduchá, je však funkčný kus nábytku s nastaviteľnou časťou chodidla, otočnou opierkou hlavy a bočne nastaviteľnými lakťovými opierkami.

Moderný vidiecky štýl v obývacej izbe

pohovka obývačka vidiecky štýl moderná operadlo opierka hlavy tehlový krb halyard

Ležadlo mimochodom nielen, že v minimalistickom interiéri prestrihne dobrú postavu – spolu s prehozom z umelej kožušiny sa stane ležadlom v obývačke v štýle vidieckeho domu. Kus nábytku sľubuje dostatočné pohodlie a ponúka perfektné miesto na sedenie pred krbom z tehál alebo prírodného kameňa v daždivých dňoch..

Ležadlo alebo kreslo? Model s retro vzhľadom sľubuje najvyššiu úroveň pohodlia

ležadlo obývacia izba nastaviteľné látkou potiahnuté sedenie komfortné poltrona

Kreslo / ležadlo talianskeho výrobcu Poltrona boduje nekompromisnou kvalitou a maximálnym pohodlím – hlbokú stoličku s opierkou na nohy je možné v prípade potreby nastaviť dozadu. Rúrkový oceľový rám je inšpirovaný klasikou dizajnu 60. rokov. Pokiaľ ide o pohodlie, hlboké sedadlo a mierne zakrivené operadlo nenechávajú nič žiaduce. Kryty v rôznych farbách ponúkajú množstvo možností dizajnu.

ležadlo obývacia izba oranžové hojdacie kreslo cassina

Hojdacie kreslo Canapo od talianskej nábytkárskej spoločnosti Cassina má rám z moreného masívneho duba. Na rozdiel od iných modelov je ležadlo potiahnuté tkaninou, podobne ako vo vonkajšej verzii. Kus nábytku je dodávaný so sklopným poťahom z polyuretánu. Jeho konštrukcia predstavuje vzrušujúcu kombináciu minimalizmu a moderného štýlu vidieckeho domu, typického pre talianskych výrobcov.

ležadlo obývačka moderná jednoduchá kožená látková stolička bb italia

V BB Italia sa stolička zrazu zmení na ležadlo – operadlo je potiahnuté pásmi, ktoré je možné podľa potreby nastaviť. Kus nábytku je možné zložiť alebo premeniť na ležadlo. Ideálne do malej obývačky, kde jednoducho nie je dostatok miesta na dlhšie ležadlo. V porovnaní s inými ležadlami tiež boduje nízkou hmotnosťou, a preto ho možno vždy premiestniť v miestnosti a umiestniť ho nielen do obývačky, ale aj do priestoru na spanie alebo dokonca na chodbu.

ležadlo obývacia izba krbová rímsa ozdobené drevené obklady stien parkety cassina

Ležadlo sa stalo symbolom statusu najneskôr od 60. rokov minulého storočia – v tom čase zdobilo dom Jamesa Bonda. V súčasnej dobe je ťažké si predstaviť moderný interiér bez neho – nielen hviezdy milujú pohodlie, ktoré ponúka. Interiéroví dizajnéri stále častejšie predstavujú nápady na zariadenie s ležadlom ako prízvukom v miestnosti. Dôvod – je funkčným doplnkom interiéru a môže byť predstavený rôznymi spôsobmi.

Na začiatku slúžil kus nábytku z Francúzska ako denná posteľ v spálni, ale v šesťdesiatych rokoch mu dizajnéri ako Le Corbusier dali moderný vzhľad. V dnešnej dobe tvorí kus nábytku s rúrkovým oceľovým rámom a zakriveným tvarom spolu s odkladacím stolíkom a podlahovou lampou pohodlný kútik na čítanie vedľa nástennej police, slúži ako akcent v stredne veľkej obývačke alebo ponúka priestor -úsporná alternatíva k pohovke v rohoch a výklenkoch. Dizajnová klasika taktiež krája jemnú postavu okolo konferenčného stolíka, kde tvorí atraktívne duo s jednoduchou pohovkou podľa nového trendu mix and match. Priestorovo úsporné varianty s nastaviteľnými operadlami alebo výsuvnými opierkami nôh môžu dokonca úplne nahradiť zvyšok čalúneného nábytku v menších obytných priestoroch.

Pokiaľ ide o životný štýl, ležadlo sa ukazuje ako skutočný všestranný talent – či už s jasnými líniami zariaďovania podľa zásad Feng Shui, alebo ako doplnok interiéru v industriálnom štýle – robí dobrú postavu všade. Kožený a drevený rám je obzvlášť očarujúci v obývacej izbe v modernom štýle vidieckeho domu. Krídlové kreslo s opierkou na nohy prináša retro nádych vašich štyroch stien. Hojdacie kreslo boduje vysokou kvalitou spracovania a elegantným nadčasovým dizajnom. Kombinácia stoličky a lehátka sa ukazuje ako priestorovo úsporná alternatíva k bežným modelom.