Nábytok

Poschodová posteľ pre dospelých – 9 nápadov, ako ušetriť miesto v malých bytoch

Poschodová posteľ pre dospelých-priestorovo úsporný-malý-apartmán-príklady-jednoizbový-apartmán-nápad

Malý bytík nám predstavuje výzvu šikovne optimalizovať stiesnený priestor tak, aby bol priestor na všetko, čo je užitočné. Bez chytrých riešení to nefunguje a nábytok na mieru je našou jedinou cestou von. A Poschodová posteľ pre dospelých Vďaka konštrukcii, ktorá je prispôsobená miestnosti, nielenže šetrí priestor, ale ponúka aj úložný priestor, ako vstavané skrine alebo jednoducho ako voľný obytný priestor. Predstavujeme 9 inšpiratívnych príkladov od dizajnérov z celého sveta, ktorí na požiadanie vyčarovali pre svojich zákazníkov z malých jednoizbových bytov skutočné majstrovské diela.

Poschodová posteľ pre dospelých – prehľad 9 dizajnérskych projektov

Poschodová posteľ pre dospelých-priestorovo úsporný-malý-byt-tehla-tehla-loft-kov-drevo

Každá izba môže byť obývaná, najmä ak je vo veľkých mestách nedostatok bytov. Dizajnér Christi Azevedo prerobil kotolňu na roztomilý jednoizbový byt. Kuchyňa, priestor na posedenie a vo výške miestností elegantný rebrík vedú k podkrovnej posteli pre dospelých. Podkrovný charakter si zachoval aj po redizajne a je ho vidieť na hrubých tehlových stenách.

Poschodová posteľ pre dospelých ako súčasť steny knižnice 

Poschodová posteľ pre dospelých-priestorovo úsporný-malý-byt-biela-skriňa-stena knižnice

Na skutočne pohodlné podkrovné lôžko pre dospelých je potrebná dostatočná výška miestnosti. Staré budovy, lofty a ďalšie sú na tieto rekonštrukcie nádherne vhodné. Tím Craft Design prevádza kancelársky priestor so špičkovou centrálnou polohou na moderný jednoizbový byt. Podkrovné lôžko bolo integrované do konštrukcie steny knižnice. Vďaka pôsobivo vysokému stropu a bielej farbe steny pôsobí tento malý byt veľmi útulne a príjemne.

Poschodová posteľ pre dospelých – jednoizbový byt s rozlohou iba 13 metrov štvorcových 

Poschodová posteľ pre dospelých priestorovo úsporná-malý-byt-biely-rebrík-skriňa-svetlá

Poschodová posteľ pre dospelých je jedinou voľbou, ak máte iba 13 metrov štvorcových obytnej plochy. Ale môže to byť naozaj elegantné a praktické, keď máte všetko užitočné na dosah. Dizajnér Szymon Hanczar použil kuchynský kút a vstavanú skriňu ako konštrukciu priestoru na spanie. To vedie k jednoduchému rebríku, ktorý vyzerá takmer filigránsky.

Poschodová posteľ pre dospelých – praktická konštrukcia optimalizuje stiesnený priestor

Poschodová posteľ-dospelí-šetriace miesto-malý-byt-skriňa-biela lavica

Mladí dizajnéri z ICOSA navrhli celú jednotku ako funkčný nábytok do jednoizbových bytov pre študentov a mladých ľudí. V konštrukcii je naplánované pracovné miesto a druhé lôžko, nad ktorým je podkrovná posteľ pre dospelých, ku ktorému vedie policový rebrík. K dispozícii je tiež veľa skriniek a úložných priestorov, ktoré šetria miesto.

Poschodová posteľ pre dospelých – zaisťuje súkromie napriek malému obytnému priestoru

Poschodová posteľ-dospelí-šetriace miesto-malý-byt-moderná-biela-čierna-drevo-kov

Problémovým bodom malých bytov je nedostatok súkromia. Betón navrhuje nábytok pre malé hotelové izby, ktorý prináša všetko pod jednu strechu – moderný dizajn, funkčnosť a súkromné ​​priestory. Podkrovná posteľ pre dospelých je umiestnená za lamelovou stenou v prírodnom vzhľade. Schody, ktoré vedú do priestoru na spanie, je možné presunúť do konštrukcie skrinky, takže zostáva neviditeľný a priestor pod schodmi a nad nimi slúži na odkladanie..

Poschodová posteľ pre dospelých ako riešenie vytvárajúce priestor pre mladé rodiny s deťmi

Poschodová posteľ-dospelí-úspora miesta-malý-byt-nepriame-osvetlenie-tehlová stena-biela

L. McComber Architects prepracovali byt s rozlohou 65 metrov štvorcových pre mladé rodiny a pomocou poschodovej postele vytvorili funkčnú spálňu pre rodičov a batoľa. Konštrukcia postele pre dospelých je vo výške miestnosti, nad detskou postieľkou. Elegantný dizajn bol vyrobený z tvarovaného dreva v tvare ogranu. Dostatočne vysoký strop je dôležitou požiadavkou na takýto dizajn.

Poschodová posteľ pre dospelých premieňa oblasti v stiesnenom priestore

Poschodová posteľ-dospelí-šetriace miesto-malý-byt-drevená-skriňová-schôdza-moderné

Malý jednoizbový byt s rozlohou 50 metrov štvorcových bol zrekonštruovaný spoločnosťou Jordan Parnass Architecture a rozdelený do rôznych oblastí v jednej miestnosti. Interiér je navrhnutý výlučne v dreve a bielej farbe a pôsobí obzvlášť útulne. Špeciálne navrhnutá konštrukcia podkrovia ponúka možnosť rozdeliť obývaciu izbu a priestor na spanie a zároveň ich vnímať ako celok.

Poschodová posteľ pre dospelých je možná v izbách s vysokými stropmi

Poschodová posteľ-dospelí-úspora miesta-malý-byt-drevo-moderná-breza-dekorácia

Poschodová posteľ nie je pre každého, ale je ideálnym riešením pre malé miestnosti s vysokými stropmi. In Situ navrhol spálňu na spôsob konštrukcie podkrovia a zmenil byt viac -menej na skutočné podkrovie.

Poschodová posteľ pre dospelých pre malé byty podkrovného charakteru

Poschodová posteľ-dospelí-šetriace miesto-malý-byt-kovové-závesy-moderné

Malý byt neponúka veľa možností pre všetky činnosti doma, najmä pre oddelené spacie a obývacie priestory. Nookarchitects sa dokonca podarilo integrovať šatník s funkčnou poschodovou posteľou pre dospelých a zároveň ponechať voľný priestor pre každodenné činnosti. Pod posteľou je malá šatňa so závesmi, aby nepôsobila strapato a neupravene.