Nábytok

Pohovky a koberce prinášajú v zime pohodlie

Kožená sedacia súprava s okrúhlym kobercom

 Pohovky a koberce – tandem, ktorý je bezprostredne spojený s komfortom bývania v zimných mesiacoch. Pohovky sú mäkké a pohodlné, koberce opäť s klasickými motívmi. Pohovka je jedným z najväčších kusov nábytku v interiéri. Ak v obývačke nemáte dostatok miesta, bude výber pohovky náročný. Je však celkom realistické kombinovať požiadavky na dostatočné sedenie a kompaktné rozmery prostredníctvom vhodného dizajnu v miestnosti. Bočnú a zadnú časť pohovky je možné zmenšiť na úkor sedadla. Vďaka tomu bude vaša sedačka pôsobiť elegantnejšie. Farba je tiež dôležitá pre vizuálny dojem, monochromatické, svetlé farby vytvárajú pocit ľahkosti.

Pohovky a koberce- veľkosť

Čalúnená pohovka-hranatá a veľká

Pohovky a koberce šzeme vhodne a individuálne vyrobené a objednané. Ale ak máme pre sedačku veľký priestor na sedenie, gauč sa môže stať nadrozmerným. Jeho funkcie sa potom znásobia, čím sa zmení z miesta na rekreáciu a socializáciu na pohodlné miesto na prácu, jedenie a spánok. Takéto modely pohoviek majú veľké operadlo, ale majú aj ďalšie príslušenstvo, ako je miesto na knihy a nápoje, skladacie mechanizmy atď. Kvalita závisí od výplne a konštrukcie pohovky. Čalúnenie sedadla je spravidla plnené penou. Tento materiál však má rôzne vlastnosti, ako je hustota, elasticita a udržateľnosť. Od toho závisí dobrý vzhľad vašej sedačky.

Drevo je najčastejšie používaným materiálom pri konštrukcii nábytku vrátane sedacích súprav. Okrem toho prichádza do úvahy množstvo ďalších možných tkanín – preglejka, OSB panely, drevotrieska a preglejka, ktorých trvanlivosť je tiež veľmi dobrá.

Pohovky a koberce – poťahové látky na sedacie súpravy

Podkrovná obývacia izba s čalúneným nábytkom a kobercom

Krycie materiály sú veľmi rozmanité. Ak si vyberiete kožu, musíte vopred vedieť, že potrebuje väčšiu starostlivosť proti starnutiu a poškriabaniu, jej čistenie je však oveľa jednoduchšie a jednoduchšie. Poťahové látky sa v zásade ľahko udržiavajú. Mnohým je možno dá odstrániť a vyprať. Niektoré druhy textílií sa dodatočne spracujú pred spálením a farbením. Vysoko kvalitné krycie materiály môžu Pohovky a koberce nech to vyzerá prirodzene a dlho to vydrží.

hnedo čalúnená pohovka s dreveným konferenčným stolíkom a orientálnym kobercom

Koberce s etnickými vzormi sú in

Koberec by mal zvyčajne zodpovedať sedačke priamo, v závislosti od farby a textúry, takže jeden z nich musí byť v uvoľnenom tóne. Akcentom miestnosti je koberec alebo pohovka. Obvykle sú potrebné sofistikované odtiene farieb, ktoré sú nečakane kombinované. Geometrické vzory nie sú v súčasnej dobe veľmi žiadané, ale etnické vzory sú palcové. Nemôžu však súvisieť s konkrétnou kultúrou alebo konkrétnym historickým obdobím, majú univerzálnu štylizáciu a samozrejme sa vpíšu do moderného interiéru. Ručne tkané a perzské koberce sú opäť trendy, ukazujú nové farby a nový pohľad na typické vzory. Obvykle môžu byť použité ako akcent v dokonale čistom, monochromatickom interiéri.

červené akcenty v obývačke

Vlna je preferovaným materiálom pre koberce

Vlna je preferovaným materiálom pre koberce. Má vlastnosť absorbovať takmer žiadne znečistenie a textúra starne veľmi pomaly, čo je pekné. Existujú však nové syntetické materiály dobrej kvality, ktoré sú tiež vynikajúcim funkčným a estetickým riešením pre váš interiér!

Pohovka s čalúneným kobercom a vzorom

Farebné čalúnené vankúše a purpurový vlnený koberec

orientálno-koberec-minimalistická-obývačka

moderné bývanie-zips-s-kobercom

Kožená sedačka v hnedej obývačke

klasické akcenty-v obývacej izbe-sedačka-s čalúnenými vankúšmi

klasické-koberce-a-nábytok-v obývacej izbe