Nábytok

Špičkový oceľový strop v tvare moderného dizajnérskeho stola?

stôl do obývačky dizajnér stôl biely oceľový krajkový vzor Roman Vlahovic

Háčkovanie čipkovaných prikrývok bolo alebo môže byť stále obľúbeným koníčkom vašej babičky. A aj keď už nie sú v moderných dekoráciách tak obľúbené, existuje niekoľko spôsobov, ktorými je možné túto tradíciu zachovať. Projekt Miro Roman a Luka Vlahovič podarilo skĺbiť technológiu s tradíciou a vytvoriť magický produkt. „Lacescape Table“ je zaujímavý Dizajnový stôl, ktorý pripomína čipkovaný strop z bielej ocele. Nemá definovanú formu a môže plniť aj niekoľko funkcií.

Dizajnový stôl inšpirovaný kultúrnym dedičstvom

stolný dizajn obývacia izba biela oceľ laserom rezaný Roman Vlahovic

Dizajn bol vyvinutý čipkármi z Chorvátska a potom vyrobený robotmi. Je kompletne digitálne navrhnutý a vyrobený. Táto tabuľka je prvou z celej kolekcie, pretože vzorov čipiek je nespočetné množstvo. Digitálna databáza dizajnérov obsahuje stáročia skúseností s týmto kultúrnym dedičstvom, ktoré je pre digitálnu manipuláciu trochu neočakávané. Je to práve kvôli rozmanitosti vzorov a techník, ktoré majú k dispozícii, aby sa obmedzili iba na jeden stôl. Zameriavajú sa na sériu predmetov, ktoré predvedú bohatstvo fascinujúcich vzorov a najkrajšiu chorvátsku čipku. Oceľ im dáva iba rám a pevný tvar, ale stoly budú vždy vyzerať podobne, ale inak.

Dizajnový stôl “Lacescape” dodáva hornému stropu pevný tvar

lakovateľný dizajnér stolný oceľ laserom rezaný Roman Vlahovic

Koncept Mira Romana a Luka Vlahovica nielen manipuluje s objektom samotným, ale tiež navrhuje a definuje pravidlá a systémy, ktoré budú objekt generovať a vyrábať. Laserom rezaný povrch a digitálne zakrivený oceľový plech vytvárajú fascinujúce Dizajnový stôl, ukazuje, ako nehmotné kultúrne dedičstvo môže formovať digitálnu budúcnosť. Kultúra sa namiesto prírody stala oázou jej algoritmov.

dizajnový stolík biela optika hrotu biela miro roman luka vlahovic

krajkový stôl v tvare skladaného krajkového dizajnu

dizajnová stolná čipka digitálny vzor krajka

dizajnový stolík white tip miro roman luka vlahovic

stolový vzor top program digitálny dizajn rímsky vlahovic

tabuľkový vzor top databáza miro roman luka vlahovic

návrhársky stolný projekt čipkovaný vzor obrus rímsky vlahovic

program stolu-oceľ-biely-vzor-čipka-program

čipky vzor dolies chorvátska tradícia