Nábytok

Buková nástenná jednotka – výhody a skvelé nápady na dizajn interiéru

Nápady na bukové nástenné jednotky

Nástenná jednotka, známa tiež ako predlžovacia stena, je jedným z najdôležitejších kusov nábytku v obývacej izbe. Obvykle je to prvá vec, ktorá vám padne do oka, keď vojdete do miestnosti. Z tohto dôvodu má veľký význam veľkosť, výber farby a dizajnu. K dispozícii máte okrem iného rôzne druhy dreva. Mali by ste si vybrať tento v závislosti od atmosféry, ktorú chcete dosiahnuť. Nástenná jednotka z prírodného dreva je ideálna na dosiahnutie útulného štýlu vidieckeho domu, a preto je okrem vysokého lesku stále obľúbenejšia. Bukové drevo je však možné spracovať rôznymi spôsobmi, takže a Buková nástenná jednotka musí byť nielen rustikálny, ale vyžarovať aj moderný, puristický a minimalizmus.

Buková nástenná jednotka v dvoch verziách

Nástenná jednotka zo svetlého buka

Bukové drevo je zvyčajne ľahké drevo, pokiaľ nejde o strom, ktorý má viac ako 100 rokov. Z tohto dôvodu je veľmi vhodný na výrobu nábytku. Buková stenová jednotka zaistí, že vaša obývačka bude stále vyzerať jasne a priateľsky. Tmavší variant, ktorý, ako som povedal, je vyrobený zo starších stromov, sa nazýva buk červený. Vďaka zrnu a červenohnedej farbe je veľmi obľúbený. Napriek tomu, že je to pevné a stabilné drevo, v podobe nástennej jednotky nie je nijako nešikovné ani ťažkopádne. Bukové drevo má odolný povrch, takže si s bukovou nástennou jednotkou budete skutočne užívať dlho.

Buková nástenná jednotka – dizajnová otázka

Wonwand-Cubus-7

Pokiaľ ide o dizajn, máte z čoho vyberať. Pretože na to existuje nespočetné množstvo variantov. Či už pripravené ako súprava alebo v jednotlivých častiach pre individuálny dizajn – všetko je zahrnuté. Skvelým príkladom bukovej nástennej jednotky je séria Cubus od Tím 7. Tam môže byť nástenná jednotka individuálne navrhnutá voľným výberom jednotlivých častí. Pre každý kus sú ponúkané rôzne druhy dreva, vrátane buku a buka červeného srdca. Existujú aj ďalšie nádherné modely v klasickom a modernom prevedení Drevený nábytok.

Stenová jednotka z ušľachtilého buku od Woodyho Möbela

Buková nástenná jednotka z dreveného nábytku

Pomocou rôznych príkladov by sme chceli ilustrovať, akú skvelú atmosféru má buková stenová jednotka a aké štýly z nej môže vyžarovať. Tento praktický kus nábytku z tohto druhu dreva si zaručene zamilujete. Nasledujúce nápady interiéru by vás mali tiež inšpirovať a pomôcť vám so zariaďovaním obývačky. Stenovú jednotku môžete použiť aj pre iné miestnosti. Navrhnite napríklad priateľskú spálňu alebo miestnosť pre mládež vo svetlých teplých farbách a pridajte dostatok úložného priestoru prostredníctvom skriniek, priehradiek alebo vitrín, ale aj štýlom pomocou zodpovedajúcej nástennej jednotky z buka. Bavte sa pri pohľade a samozrejme úspechu pri výbere nástennej jednotky!

Individuálne prevedenie nábytku Woody

Buk-časť-drevený nábytok

Cubus-wall-unit-by-team-7

bright-ambience-cubus-7

futuristická-nástenná jednotka-prevedenie-masívna

Nástenná jednotka s posuvnými dverami z buku

Buková nástenná jednotka v ľahkom prevedení

minimalistický dizajn z bukového dreva