Na zdravie

Zostaňte v psychickej kondícii: Užitočné tipy proti horúčke skladu v čase koróny

Koronavírus sa v Nemecku šíri stále viac. Vláda sa snaží toto šírenie spomaliť, aby odbremenila zdravotný systém. V mnohých federálnych štátoch teraz platia prísne pravidlá. Či už ide o úplný zákaz vychádzania, domácu karanténu alebo jednoducho obmedzenia pri odchode: Populácia sa požaduje, aby zostala doma. Psychológovia varujú, že sociálna izolácia môže mať dôsledky pre naše duševné zdravie. Mnoho ľudí sa navyše obáva nielen o svoje zdravie, ale aj o prácu. Ponúkame vám užitočné tipy, ako sa udržať v psychickej pohode počas stresových období Corony, a vysvetlíme vám, ako sa môžete chrániť pred takzvanou horúčkou skladu Corona. Tak prežijete krízu vo vlastných štyroch stenách a zostanete nielen fyzicky, ale aj psychicky zdraví!

Zostať duševne fit: denná rutina pomáha

zostaňte mentálne aktívni tipy na organizáciu domácej kancelárie

Mnoho ľudí sa cíti stratených, keď nemajú denný režim. Ak zostanete doma, určite by ste si mali vytvoriť jasnú dennú štruktúru. Stanovte si pevný pracovný čas vopred, ak máte pracovať pre deti alebo stanovený školský čas pre deti. Pomáha, ak izbu v byte alebo dome prerobíte na domácu kanceláriu alebo triedu a vhodne ju zariadite. Na to sú menej vhodné spálne alebo obývačky. Vhodnejšia je herňa alebo výklenok na chodbe. V prípade domácej kancelárie by ste mali tiež zabezpečiť, aby boli každodenné pracovné úlohy rozdelené podobne ako v kancelárii. To znamená pracovať počas pracovnej doby a relaxovať po práci. Aj večer rutina pomáha udržať si duševnú kondíciu. Patrí sem napríklad spoločná príprava večere, vyhradenie si času na koníčky atď..

Zostať mentálne aktívny: Cvičenia udržujú vaše telo a dušu v kondícii

zostaňte mentálne aktívnymi cvičeniami doma rozvrh cvičení

Pohyb neprospieva len telu, ale aj duši. Ak máte vlastnú záhradu, buďte vonku tak často, ako sa len dá. V opačnom prípade sa balkón môže stať aj záhradnou oázou, kde si môžete napríklad zacvičiť jogu. A dokonca aj vo vlastných štyroch stenách máte možnosť trénovať. Ráno a večer si naplánujte aspoň pol hodinu. Môžete si vytvoriť svoj vlastný tréningový program v závislosti od podmienok miestnosti a vašich vlastných preferencií. Začnite zahrievacími cvičeniami, potom prejdite na cvičenia na zlepšenie krvného obehu a skončite s dychovými cvičeniami. Cvičenie a šport pomáhajú znižovať každodenný stres.

Zostaňte v psychickej kondícii: Denne udržujte sociálne kontakty s priateľmi a rodinou

zostaňte v psychickej pohode a porozprávajte sa s rodinou po telefóne

V Corona období to majú jednotlivci obzvlášť ťažké. Zvlášť, keď obmedzíme svoje sociálne kontakty na minimum a vydáme sa len pre nevyhnutné veci, väčšina ľudí žijúcich osamote sa cíti osamelo. Zvláštne je, že hrabanie sa v instagramových obrázkoch v kruhu priateľov veľmi nepomáha. Odborníci odporúčajú udržiavať sociálne kontakty s priateľmi a rodinou prostredníctvom telefónu. Pretože vám môžu poskytnúť podporu a pohotovosť s radami a krokmi na odstránenie každodenných problémov.

Zostať mentálne fit: čas na nové koníčky

Zostaňte v psychickej kondícii Nájdite si koníčky a kreatívne využívajte čas počas vychádzania

Aj v čase koróny by ste mali byť aj naďalej produktívni. Prvé dni má väčšina ľudí tendenciu sledovať svoju obľúbenú šou celý deň. Ale najneskôr po týždni už nemáte chuť to robiť. Oveľa zmysluplnejšie je zahnať nudu novým koníčkom. Ručné práce, maľovanie, pletenie a šitie prebúdzajú kreativitu a podnecujú predstavivosť.

Zostať v psychickej kondícii: udržiavať vo svojom byte poriadok

zostaňte v psychickej pohode udržujte vo svojom byte poriadok

Zvlášť teraz, keď strávime oveľa dlhšie vo vlastných štyroch stenách, by sme mali svoj dom pravidelne upratovať. Keď je v byte chaos, je pre nás ťažšie štruktúrovať každodenný život. Ak máte dostatok voľného času, môžete si dať do poriadku aj šatník, suterén alebo povalu. Teraz je tiež ten správny čas na zalepenie starého dreveného stolu lakom alebo nakoniec nalepenie novej samolepky na stenu.

Zostať mentálne fit: nájsť si čas pre seba

Zostať v psychickej kondícii Tipy proti Corone Lagerkallerovej

Rodičia si ťažko hľadajú čas pre seba, najmä v rodinách s malými deťmi. Je však dôležité vytvoriť si miesto na ústup. Tak sa dá vyhnúť sporom v rodine a deti sa naučia rešpektovať súkromie svojich rodičov. Aj pre mladé páry je často ťažké nájsť rovnováhu v každodennom živote. Je ale veľmi dôležité, aby každý partner mal čas len na seba. Spoločné voľnočasové aktivity a koníčky môžu vzťah posilniť. Patrí sem nielen televízia, ale aj hry, krížovky alebo spoločné varenie.

Zostať mentálne fit: neprepadajte panike!

Zostať v psychickej kondícii Tipy proti depresii

Karanténa alebo zákaz vychádzania doma môžu vyvolať úzkosť. Ale práve teraz je dôležité zachovať pokoj. Nie je to ľahká úloha, pretože všetci hovoria o koronavíruse. Na jednej strane by ste sa mali o situácii informovať, aby ste podľa toho konali. Na druhej strane by ste sa mali pokúsiť o primerané posúdenie situácie. Pomôcť môže trik: naplánujte si každý deň pol hodinu a skontrolujte, či sú zdroje informácií vážne. Oficiálna webová stránka vlády vášho štátu, ako aj väčšina spravodajských kanálov, sú považované za spoľahlivé. Keďže sa však na internete a v sociálnych médiách stále častejšie objavujú falošné správy, mali by ste sa naučiť kriticky sa na informácie pozerať a triediť ich..

Zostať v psychickej kondícii: v prípade potreby vyhľadajte pomoc

Zostať mentálne spôsobilý počas domácich cvičení Koránu a obmedzení odchodu

Nie je vždy ľahké udržať sa v psychickej kondícii. Ak sa necítite dobre, môžete vyhľadať pomoc. V každom federálnom štáte je teraz linka dôvery, kde môžete hľadať psychoterapeutickú pomoc. Ak sa cítite osamelí, napätí alebo máte strach, nechajte si poradiť. A aj keď to v súčasnosti vyzerá, že svetu vládne koronavírus, čoskoro to bude v poriadku a je len otázkou času, kým lekári nájdu liek..