Na zdravie

Myslite pozitívne a prekonajte strach z koróny: Takto môžete povzbudiť seba aj ostatných!

V týchto uponáhľaných časoch Corony sa k nám každý deň dostávajú zlé správy. Počet nových prípadov na celoštátnej úrovni narastá, zdravotný systém je preťažený a hospodárska kríza je predo dvermi. Pri všetkej našej neistote je pre nás ťažké prekonať strach z koróny. Teraz je však dôležité, aby sme mysleli pozitívne a držali spolu ako spoločnosť. Dáme vám 9 tipov, ako môžete sebe i druhým dodať odvahu a silu. Pretože aj vo výnimočnej situácii vždy existujú príbehy, ktoré nám dodávajú nádej. Dúfam, že kríza sa skončí. Návrat k normálu môže byť čoskoro opäť možný!

Myslite pozitívne a prekonajte strach z koróny: Záplava noviniek nás môže premôcť

Prekonanie strachu z korony v médiách Tipy

Rozhlasové a televízne vysielanie, noviny a digitálne médiá: Väčšina z nás sa už nevie vyrovnať s informačnou záplavou o koróne. Je tu aj ďalší problém: takzvané falošné správy, ktoré sa šíria prostredníctvom sociálnych sietí. Naďalej spôsobujú zmätok a môžu vyvolať záchvaty paniky. Prvým krokom k prekonaniu strachu z Corony je preto pokúsiť sa vnímať správy objektívne. Vyberte si teda dva – tri spoľahlivé zdroje správ. Takými sú napríklad štátna správa, Inštitút Roberta Kocha alebo renomované tlačové agentúry. Skúste sa každý deň pol hodiny venovať správam, aby ste mali aktuálne informácie. Zoznámte sa s bezpečnostnými opatreniami, ktoré už boli prijaté, a dodržujte ich. Buďte však k situácii kritickí. Pretože aj keď je pre nás v súčasnosti ťažké dodržiavať nové pravidlá, sú nevyhnutné.

Myslite pozitívne a prekonajte strach z Corony: Pohľad do minulosti vám dodá odvahu

Prekonanie strachu zo strachu z Corony pre zákaz vychádzania a domácu karanténu

Koronavírus skutočne predstavoval pre krajinu veľkú výzvu. Ale prežili sme aj ďalšie krízy. Prírodné katastrofy, hospodárska kríza v roku 2008 a teroristické útoky: videli sme zlé veci. Mnohí z nás tiež bojujú s chorobami a stále sa cítia lepšie. Je veľká šanca, že čoskoro budeme mať aj korónovú krízu za sebou. Teraz je dôležité, aby sme mysleli pozitívne a držali spolu ako spoločnosť.

Myslite pozitívne: Zábavné videá pomáhajú znižovať každodenný stres

Tipy na prekonanie úzkosti z korony pre páry a mladé rodiny

Niekedy je pre nás ťažké zbaviť sa stresu každodenného života v časoch koróny. Tu YouTube prichádza na pomoc. Niekedy nám stačí pozrieť si vtipné video. Podľa psychológov sú obľúbené najmä videá so zvieratami. Dokazujú byť užitočným spôsobom, ako zvládať stres a odvádzať pozornosť od situácie. Streamovacie platformy ale ponúkajú aj široký sortiment filmov, ktoré aspoň na krátky čas zlepšia náladu alebo dodajú odvahu. A pre knihomoľov je tiež k dispozícii široká škála literatúry.

Myslite pozitívne: dobrí susedia

Prekonať strach z Corony a zostať pozitívny Starať sa o starších ľudí

V mnohých komunitách koronavírus zbližuje okolie. Ak teda nepatríte do rizikovej skupiny, môžete pomôcť starším ľuďom v okolí. Pravidelne volajte susedov a overte si, či je všetko v poriadku. Ponúknite im nákup. V mnohých federálnych štátoch platí zákaz vychádzania, najmä pre rizikových pacientov, tj. Ľudí nad 80 rokov a chronicky chorých. Mnohí z nich nemajú v blízkosti žiadne rodiny a môžu sa spoľahnúť iba na svojich susedov.

Myslite pozitívne: podporte miestnu ekonomiku

Ekonomika koronavírusu podporuje miestne reštaurácie

Práve teraz, keď sa koronavírus šíri, je miestna ekonomika pod obrovským tlakom. Aj keď v súčasnosti nemôžete ísť do reštaurácie alebo nakupovať v nákupnom centre, stále si môžete kúpiť darčekový poukaz. Môžete ním prekvapiť aj svojich priateľov alebo rodinu. Keď sa korónska kríza konečne skončí, môžete oslavovať so svojimi blízkymi.

Myslite pozitívne: posielajte darčeky starým rodičom

Výroba veľkonočných darčekov pre starých rodičov v čase koronavírusu

Možno teraz nie je čas navštíviť starých rodičov. Ale stále ich môžete prekvapiť domácimi. Vyrobte s deťmi veľkonočný darček a pošlite ho poštou. Babka a dedko budú určite radi z milého prekvapenia, pretože sa určite cítia osamelo a izolovane. Môžete tiež poslať svojim priateľom a iným členom rodiny vtipné pohľadnice alebo obrázky s inšpiratívnymi výrokmi. Teraz je ten správny čas znova sa spojiť so starými priateľmi alebo naplánovať si budúce stretnutie po skončení korona krízy.

Myslite pozitívne a prekonajte strach z koróny: Využite svoj voľný čas rozumne

Cvičenie doma kvôli koronavírusu

Každý z nás má teraz oveľa viac voľného času, ako pred tromi mesiacmi. Dobre využite dostupný čas tým, že sa niečo nové naučíte. Alebo môžete začať s jarným upratovaním, okoreniť starý nábytok alebo si vytvoriť nový tréningový plán. Teraz je ten správny čas zdravo sa stravovať a variť chutné jedlá s celou rodinou.

Myslite pozitívne a prekonajte strach z Corony: začnite deň motivovaní

myslite pozitívne Vytvorte si zoznam motivácií proti strachu z Corony

Skúste začať deň motiváciou. Naplánujte si, čo chcete v ten deň dosiahnuť. Napríklad: športovať doma, zdravo sa stravovať, učiť sa niečo nové, upratovať si šatník. Pokúste sa zoznam úloh uviesť čo najkonkrétnejšie. Potom večer môžete porovnať, čo ste urobili a čo je ešte pred vami. Mimochodom, môžete si vytvoriť aj zoznam. Napíšte, za čo ste vďační, na papier. Pred spaním si prečítajte zoznam.