Módny štýl

Akú farbu obleku na pohovor? Takto vyzeráš profesionálne

Na dnešnom trhu práce, kde spoločnosti môžu uchádzať sa o pozíciu desiatky alebo dokonca stovky ľudí, sú prvé dojmy dôležitejšie než kedykoľvek predtým. Respondenti musia venovať pozornosť všetkému: od toho, čo hovoria, k reči tela. Aj farba obleku môže mať silný vplyv na prvý dojem anketára.

Na pohovor je najlepšia farba obleku modrá

Podľa psychológie farieb niektoré farby obleku môžu sprostredkovať profesionalitu, spoľahlivosť alebo pocit autority, zatiaľ čo v iných môžete pôsobiť staromódne a neschopne. Tiež je vhodné zvoliť si na pohovor outfit, ktorý vám sadne ako uliaty. Príliš veľký oblek môže spôsobiť, že budete vyzerať ako dieťa v šatách svojho otca. Aby ste si boli istí, že oblek perfektne sadne vašej postave, môžete použiť tipy na strih prečítajte si tohto sprievodcu oblekom.

Farba obleku modrá

modrý oblek s bielou košeľou a bielymi teniskami vyzerá neformálne

Mnohí odborníci s tým súhlasia Modrá je jednou z najlepších farieb na pohovor. Štúdia publikovaná v roku 2013 medzinárodná burza práce Careerbuilder zistila, že 23 percent z 2 099 opýtaných manažérov a personalistov odporúča blue. Respondenti tiež uviedli, že farbu spájajú s niekým, kto je tímovým hráčom. Kariérne centrum Cornell University tiež uvádza, že farba „naznačuje, že ste dôveryhodní, čestní a dôveryhodní“. Ak je dress code neformálny, môžete kombinovať modrý oblek s bielou košeľou a bielymi teniskami.

Toto je efekt čierneho obleku počas rozhovoru

čierny oblek so svetlo šedou košeľou a bordovou kravatou na pracovný pohovor

čierna je klasická farba a v prieskume spoločnosti CareerBuilder je na druhom mieste. Manažéri a náboroví pracovníci to najčastejšie spájajú s dominanciou, zatiaľ čo Cornell Career Center hovorí, že naráža na silu, autoritu, vodcovstvo a aktuálnosť. Keďže čierna farba môže pôsobiť tak mohutne a vzdialene, noste ju, iba ak ju chcete presvedčiť ako manažér na pracovnom pohovore. Táto farba obleku nie je vhodná, ak sa uchádzate o pozíciu v zákazníckom servise, maloobchode alebo sociálnej práci.

Gray znamená inteligenciu, rozvahu a analytické myslenie

Šedá bunda s bielou košeľou s jemným bodkovaným vzorom na pohovor

Sivá je neutrálna farba, ktorá je vhodná aj na pohovor. Signalizuje neutralitu a môže vás tiež reprezentovať ako logického a analytického podnikateľa.

Len malý tip: ak máte tendenciu sa potiť, keď ste nervózni (čo je normálne), svetlošedá farba nemusí byť tou najlepšou farbou pre váš veľký deň. Samozrejme môžete nosiť nohavice sivé na uhlí alebo sako, ale vyhnite sa svetlosivým košeliam. Žiaľ, kvôli tomu je ťažké skryť škvrny od potu.

Biela košeľa je univerzálna zbraň

biela košeľa a sako v antracitovej farbe na pracovnom pohovore

biely spojíte sa s niekým, kto je organizovaný, orientovaný na detaily a čistý. Z bielej košele vždy srší elegancia a vážnosť a nemala by chýbať v žiadnom šatníku. Skombinujte bielu košeľu s tmavomodrými alebo sivými nohavicami a môžete ísť.

Najlepšie farby obleku na pracovný pohovor sú modrá a šedá

Tip: Ak si musíte dať kravatu, vyhnite sa príliš krikľavým vzorom a farbám, ktoré môžu anketára odpútať. Povolené sú len veľmi jemné vzory, ako sú filigránové prúžky. Ako pravidlo by mal byť vzor taký malý, že ho z diaľky len ťažko vidieť.

Ktorým farbám je lepšie sa vyhnúť??

Najhoršia farba na pohovor je oranžová

Podľa štúdie CareerBuilder, oranžová najhoršia možná voľba, akú by si človek mohol na pracovnom pohovore obliecť. Prečo? Respondenti uviedli, že si to často spájajú s niekým, kto je neprofesionálny. Napriek tomu, že oranžová je tiež spojená s kreativitou, je lepšie sa pri pracovných pohovoroch vo všeobecnosti vyhýbať jasným farbám, bez ohľadu na vašu kariérnu cestu.

Hnedá Ako farba má niekoľko pozitívnych vlastností: môže pôsobiť upokojujúco a zemito. V odvetví, ktoré sa rýchlo rozvíja a inovuje, sa však môže zdať, že ste konzervatívny a pasívny. Podľa stránky Cornell o kariére Braun naznačuje, že ste „nudní a pomaly reagujete na zmeny“..

tmavomodrý oblek so svetlomodrou košeľou a červenou kravatou na pracovnom pohovore

V niektorých prípadoch je Červená Dobre na pracovnom pohovore – ale musíte byť opatrní. Pretože je to taká honosná a energická farba, môže to poslať nesprávnu správu. Napríklad, že kandidát je dominantný, vzpurný a vytrvalý. Medzi asertívnym a agresívnym je tenká hranica a červená je riskantnou voľbou na pohovor.

Ak sa však uchádzate o vedúce miesto, môžete použiť červenú farbu. Červenú kravatu alebo vreckovku je možné veľmi dobre kombinovať s bielou košeľou a sivým alebo tmavomodrým oblekom.

sivý oblek s bielym tričkom bez kravaty a károvaných nohavíc