Móda

Tehotenské oblečenie: 7 tipov na správne oblečenie v závislosti od trimestra!

V tehotenskej móde je pohodlie nastávajúcej matky a samozrejme ochrana pre rastúce dieťa najdôležitejšie. Každý trimester však prináša jedinečné módne výzvy. To, čo sa v 10. týždni tehotenstva cíti skutočne príjemne, sa už nemusí hodiť do 15. týždňa tehotenstva. Aby ste boli vždy dobre oblečené, bez ohľadu na to, aké veľké vy a vaše malé dekolt máte, zostavili sme malého módneho sprievodcu pre tehotné ženy..

Prvý trimester

už tehotné tipy na oblečenie pre prvý trimester

Nič neprezrádzaj!

Výzva: Aby bolo tehotenstvo v tajnosti. Mnoho žien nechce odhaliť svoje tajomstvo až do druhého trimestra.

Čo môžeš urobiť: Prejdite skrinkou a odložte všetko, čo je príliš tesné alebo objíma postavu. Stavte na splývavé strihy, ktoré šikovne skryjú malé kilá na bruchu, bokoch a stehnách. Noste vzdušné vesty, sukne do tvaru A, topy s vysokým pásom, zavinovacie šaty a empírové šaty. Skvelý must have v prvom trimestri je blúzková blúzka, ktorý voľne padá cez žalúdok.

Tehotenské oblečenie v druhom trimestri.Tehotenské legíny a svetre

Nohavice sa už nedajú zapnúť na gombíky

Výzva: Väčšina tehotenských šiat má príliš veľa látky na váš sotva viditeľný bôčik, ale už ste pribrali niekoľko kíl, takže vám oblečenie pred tehotenstvom už nesedí.

Čo môžeš urobiť: Teraz si môžete kúpiť elastický pás na brucho, ktorý môžete nosiť cez pás nohavíc. Nikto si nevšimne, že nohavice nie sú zapnuté. Tiež je dobrým trikom urobiť a Na pretiahnutie gumičky cez gombíkovú dierku a omotajte gombík.

Ovládnite vrstvený vzhľad! Topy noste pod topmi, ktoré sa už v spodnej časti nedajú zapnúť na gombíky, alebo ich skombinujte s kardigánom alebo blejzrom XXL.

Blúzka s dlhým rukávom, tehotenské legíny a šatka XXL s károvaným vzorom

Zatiaľ žiadne hrbole, ale pekne bucľaté

Výzva: Zatiaľ nie je vidieť žiadne vydutie, ale už sa cítite bacuľatý.

Čo môžeš urobiť: Vyhnite sa objímaniu postavy alebo elastickému oblečeniu. Aj keď tieto topy neskôr vášmu dieťaťu pekne urobia hrudku, v tejto chvíli sa budete príliš cítiť ako klobása v koži. Vyhnite sa tiež príliš voľným topom a ako stan. Hľadaj tie, ktoré ukrývajú nadbytočné kilá a napriek tomu majú malú postavu. Tuniky sú tu skvelou voľbou.

Druhý trimester

Pohodlne a štýlovo sa budete cítiť aj vďaka tunike a tehotenským legínam

Rast veľkosti je veľmi rýchly

Výzva: Dieťa a brucho rýchlo rastú. Máte pocit, že máte každých pár týždňov novú veľkosť oblečenia, ale nechcete si kupovať nové oblečenie každý mesiac.

Čo môžeš urobiť: Tehotenské oblečenie nemusí byť drahé. V tehotenstve je veľa zmien a tiež veľa výdavkov. Pre mnohé budúce mamičky je dôležitý aj výber správneho tehotenského oblečenia. Ak si zakladáte na udržateľnosti a chcete nakupovať lacno, mali by ste sa rozhodnúť pre tehotenské oblečenie z druhej ruky, ako napr. ubup, rozhodnúť sa. Mimochodom: Môžete tu nájsť aj lacné detské oblečenie, keď prídu mladí.

Investujte do oblečenia, ktoré porastie s vami. Napríklad tie s volánmi na bokoch alebo s opaskom, aby ste si mohli prispôsobiť oblečenie podľa zmeny tela. Zavinovacie šaty sú napríklad skvelé pre tehotné ženy.

Ďalšími nevyhnutnosťami pre tehotenské oblečenie v druhom trimestri sú tehotenské rifle, tehotenské legíny a tehotenské nohavice. Počas tejto doby môžete tiež zdôrazniť svoju detskú loptu a postaviť ju na výslnie, napríklad topom s vtipnou potlačou vpredu.

Postavte svoje malé dieťa na výslnie pomocou vtipného trička

Pripravte sa na dojčenie

Výzva: Prsia jej už vyrážajú z podprsenky.

Čo môžeš urobiť: Ak ste to ešte neurobili, teraz je načase investovať do skvelých tehotenských podprseniek. Venujte zvláštnu pozornosť pohodliu a rozšíriteľnosti podprseniek. Väčšina žien zisťuje, že sa nemení len veľkosť šálky, ale aj veľkosť podprsia. V tomto prípade sú predĺženie podprsenky dokonalým riešením.

Tretí trimester

Tipy na oblečenie pre tehotné ženy v druhom trimestri

Vydržte niekoľko posledných mesiacov

Výzva: V posledných náročných týždňoch ste sa cítili obrovsky a chcete stráviť viac času doma.

Čo môžeš urobiť: Najpohodlnejšie sú teraz maxi šaty s empírovým pásom, ktoré môžete nosiť aj po pôrode. Majú tiež výhodu v tom, že sa rýchlo nasadia a vzlietnu. Pohodlne a štýlovo sa budete cítiť aj vďaka tunike a tehotenským legínam.

S príslušenstvom môžete dať svojim tehotenským outfitom dokonalú povrchovú úpravu! Vymeňte diskrétne napichovacie náušnice za veľké elegantné kruhové náušnice a ozdobte sa výrazným náhrdelníkom. Svoj styling môžete doplniť aj peknou šatkou.

Maxi šaty s kvetinovým vzorom a opaskom lichotia detskej hrudke

Čoskoro budete na domácej pôde!

Výzva: Tehotenské oblečenie vás už nudí, ale pôrod sa blíži a vy už nechcete nič kupovať.

Čo robiť: Kúpte si nový pekný pár topánok! Tu je návod, ako osviežiť svoj existujúci šatník niečím, čo si môžete obliecť aj neskôr. Či už balerínky, mulice alebo slipy – dôležité je obliecť si modely bez šnúrok alebo spôn, aby ste sa pohodlne obliekli, aby ste sa nemuseli ohýbať cez veľký žalúdok.