Makeup

Líčenie očí: tipy na perfektný vzhľad pre každú príležitosť

Očný make-up fialovo-zelené-očné linky

Oči sú ústredným bodom tváre, ktorému ostatní ľudia venujú veľkú pozornosť. Nielen pri večernom flirtovaní v bare, ale aj v bežnom živote môže krásne líčenie očí zvýšiť obľúbenosť ľudí. To však funguje iba vtedy, ak bol make-up starostlivo nanesený a navrhnutý podľa príležitosti. Pri prvom líčení očí je potrebné od prvého ťahu štetcom po odlíčenie pred spaním vziať do úvahy niekoľko dôležitých vecí..

Rutina líčenia očí

Líčenie očí-každý deň-jemné-nahé-pery

Ráno, krátko po vstávaní, sa väčšina ľudí ocitne v kúpeľni pred zrkadlom. Čistenie zubov, umývanie tváre, úprava vlasov a vhodný make-up sú súčasťou každodennej kozmetickej rutiny mnohých žien. Že obzvlášť veľký počet žien si cení aj očný make-up, tiež ukazuje hlasovanie. Tu sa žien pýtali, či sa za posledný týždeň nalíčili očami. Koniec koncov, v roku 2016 odpovedalo „áno“ 16,15 milióna žien. Pred štyrmi rokmi bol tento údaj výrazne nižší ako u 15,25 milióna žien.

Dokonca aj jemné líčenie očí zintenzívni vzhľad

Očné líčenie-očné linky-modré-oči-dlhé riasy

Na to, aby líčenie vyzeralo čo najkrajšie okolo očí, potrebujete plán. Tu je dôležitý nielen výber správnych produktov, pretože postup tiež určuje, ako odolný a atraktívny bude konečný výsledok. Parfumérie s osobnosťou odporúča naniesť bázu na očné tiene po základnom nátere na trvanlivosť. To je zvyčajne bezfarebné, ale zaisťuje, že sa neskôr nanesený očný tieň nevyparí príliš rýchlo.

V zásade by ste pri navrhovaní očného make-upu mali pracovať od svetlých tónov k tmavším nuansám. Preto sa najskôr aplikuje ľahký základný náter a jemne sa rozmazáva v oblasti pod obočím. Pod obočie je možné použiť aj rozjasňovač. Odráža svetlo a otvára pohľad. Až po nanesení svetlých odtieňov je možné umiestniť tmavšie odtiene. Zvlášť populárne je tu zdôraznenie očného tieňa a kútika oka.

Všetky výrobky na očné tiene by mali byť tiež jemne zmiešané, aby sa zabránilo tvrdým kontúram. Jemné rozmazanie a tupenie spôsobuje, že farby do seba zasahujú a vytvárajú rovnomerný vzhľad. Až po dokončení tohto kroku sa použijú očné linky, umelé riasy a riasenka.

Šikovne si vyberte štýly líčenia očí

Líčenie očí slávnostne-večerný účes-updo-hnedé-očné tiene-dymové oči

Toľko príležitostí, kedy je možné nalíčiť oči, je rovnako rozdielne aj v štýle a vlastnostiach líčenia. Bežné každodenné líčenie môže byť v tomto kontexte oveľa jemnejšie a svetlejšie, aby nepôsobilo nemiestne. Iné je to s oslavami a nočným životom. Veci tu môžu byť trochu očarujúce. Často sa to odráža aj v dizajne účesu. Krásny večerný účes perfektne dotvára slávnostné líčenie očí.

V zásade existuje niekoľko možností na vytvorenie očného make-upu. Známe výrazy sú tu:

• Dymové oči,

• Mačacie oči

• a nahý vzhľad.

Líčenie očí nude-look-hnedé tóny-svetlo-tmavé

Nahý vzhľad je obzvlášť vhodný na každodenné použitie, pretože sa spolieha na jemné tóny pleti a jemný lesk. Ak chcete, aby bol váš každodenný život o niečo viac očarujúci, nahý vzhľad je možné skombinovať s očnou linkou. S dymovými očami a mačacími očami vstupujú do hry výrazne tmavšie tóny. Mihalniciam sa tu tiež dáva oveľa silnejší atrament a za určitých okolností sa zahustia a predĺžia umelými chĺpkami.

Najvyššou disciplínou, ktorá spája väčšinu štýlov líčenia očí, sú očné linky. S alebo bez „krídel“ zvonka: Malo by pôsobiť rovnomerne, harmonicky a v žiadnom prípade nie príliš husto. Mnoho žien si však zoufá nad pravidelnou aplikáciou očných liniek, pretože to vyžaduje veľa taktu a skúseností. Záujemcovia môžu vo videu nájsť pár tipov na očné linky.

Na konci dňa správne odlíčte

Koža tváre je obzvlášť citlivá. Je to vidieť aj pri miernych zmenách počasia a nesprávnych ošetrujúcich prostriedkoch v podobe drsných, začervenaných oblastí, mastných oblastí, pupienkov a čiernych bodiek. Niet divu, že táto oblasť tela potrebuje veľmi jemnú starostlivosť. V každom prípade sem patrí aj každodenné odličovanie. Nezáleží na tom, či je líčenie očí veľmi nápadné alebo skôr jemné. Očné tiene. Riasenku a všetky ostatné výrobky musíte pred spaním odstrániť, aby ste predišli poškodeniu pokožky a mihalníc.

Odličovanie by sa nemalo vykonávať v sprche

Večer odličovanie očí

Zvlášť odstránenie maskary je dôležitým krokom a malo by sa to robiť opatrne. Ak sa tak nestane, riasenka môže spôsobiť upchatie a podráždenie v oblasti vlasových folikulov. Výsledkom sú svrbivé, červené a zhrubnuté oblasti. Mihalnice sa tiež oveľa ľahšie odlamujú pod vplyvom maskary. Nedobrovoľné pohyby v noci podporujú tento efekt, takže po chvíli bez odlíčenia zostanú malé zvyšky dlhých a hrubých rias.

Dokonca aj odstránenie vodotesných výrobkov nevyžaduje drahé špeciálne prostriedky. Alltagsfruechtchen.de pomenuje detský olej ako lacnú a šetrnú alternatívu. Zjemňuje vodeodolný make-up a uľahčuje jeho jemné zotieranie kozmetickými vreckovkami alebo vatovými tampónmi. Prebytočný detský olej by ste mali po odlíčení odstrániť čistiacim prostriedkom, aby ste predišli upchávaniu pórov.

Odličovanie tiež nie je úlohou, ktorú by ste mali robiť v sprche. Ako zistili dermatológovia, sprchová voda je často príliš horúca pre pokožku tváre a môže ju poškodiť. Make-up je lepšie odstrániť pred sprchovaním špongiou alebo žinkou a vlažnou vodou pri umývadle.

Zdroje obrázkov: licencia CC0 / pixabay.com

Inkuuz, Pexels, Y-Photography, Daw8ID, Unsplash