Kuchyňa

Drevená kuchyňa a tajomstvo jej popularity

drevená kuchyňa-klasická-moderná

the Drevená kuchyňa je nadčasový, a preto sa dnes mnoho známych výrobcov kuchýň vracia k tomuto nádhernému dizajnu. Ukazujú, že moderný dizajn v kombinácii s prvkami prírodného dreva pomáha vytvárať úžasnú kuchyňu. the Drevená kuchyňa kombinuje klasický a moderný dizajn. Drevené skrinky v kombinácii s čiernym sklom, nehrdzavejúcou oceľou a čiernymi lakovanými povrchmi vyzerajú perfektne.

útulná drevená kuchyňa so svetlým drevom

útulná kuchyňa-svetlé drevo

the Drevená kuchyňa vytvára atmosféru tepla a bezpečia a presne tu spočíva tajomstvo ich popularity. Vlastnosti dreva – jeho textúra, farba – sú veľmi dôležité. Povrchy kuchynských skriniek sú lesklé, matné alebo hodvábne matné. Lesklé povrchy sú potiahnuté niekoľkými vrstvami laku. Na matné fasády používajú výrobcovia špeciálny matný lak. Na takom povrchu je viditeľná prirodzená štruktúra dreva a drobné nedokonalosti. Hodvábne matné povrchy sú kompromisom medzi lesklými a matnými. Na kuchynské sety sa používajú rôzne druhy stromov, každý s inou farbou a textúrou. Najbežnejšími druhmi dreva pre kuchynské linky sú dub, čerešňa, buk.

tradičná drevená kuchyňa – kuchynské linky z tmavého dreva

kuchynské skrinky-tmavé drevo

Farebná paleta stien spravidla zdôrazňuje prírodnú krásu dreva – biela, béžová, pistáciová. Ďalšou výhodou Drevená kuchyňa spočíva v tom, že sa dá ľahko čistiť a udržiavať. Ak sa o krásne drevené povrchy starostlivo staráte, zachová si svoj vysoko kvalitný vzhľad po celé desaťročia. Útulné drevené kuchyne vyniknú a ideálne sa hodia k dreveným parketám.

Drevený dizajn v kuchyni – skrinky a parkety

drevený dizajn-kuchynská linka-skrine-parkety

moderný kuchynský dizajn, drevené obloženie

moderný-kuchynský-dizajn-drevené obloženie

otvorená kuchyňa – kuchynské linky z tmavého dreva

otvorená kuchyňa-kuchynské skrinky-tmavé drevo

vynikajúca kuchyňa vo vidieckom štýle

nádherná kuchyňa-vidiecky štýl