Krása

Vyrobte si masky na tvár proti pupienkom sami – 5 rýchlych receptov

Beauty-tips-beauty-care-maska ​​na tvár-proti-suchej pokožke-aloe-vera

Pupienky – bežný problém v puberte sa vyskytuje aj u mnohých dospelých. Príčiny sú veľmi rozmanité, ale za hlavných vinníkov sa považuje hormonálna nerovnováha, stres a príliš veľa toxínov. Mnoho ľudí si však ani neuvedomuje, že poškodená pokožka môže úzko súvisieť s diétou. Kým sa teda uchýlite k drahým krémom, mali by ste najskôr zistiť, či chcete niečo zmeniť vo svojom životnom štýle.

Proti pupienkom, čiernym bodkám a akné je možné účinne bojovať pomocou tvárových masiek. Masky na tvár proti pupienkom si urobte sami, sú lacnejšou alternatívou k maske kúpenej v lekárni alebo drogérii. Výhody vlastnej kozmetiky pre pokožku sú zrejmé: neobsahujú žiadne konzervačné látky a potrebné prísady a potraviny sú dostupné takmer v každej domácnosti.

Pleťové masky na pupienky – na čo si dať pozor?

Urob si sám proti pupienkom-masky na tvár-rýchle recepty

Čerstvo namiešané masky však musíte skladovať na chladnom a tmavom mieste, napríklad v chladničke, a rýchlo ich spotrebovať.

– Ak máte citlivú pokožku, pred aplikáciou je užitočný malý test. Zlomok lakťa je veľmi vhodný ako citlivé miesto na testovanie kompatibility zložiek.

– Aby sa aktívne zložky masky vyvíjali optimálne, je nevyhnutné, aby ste si pred aplikáciou masky tvár dôkladne vyčistili vodou..

– Akonáhle sa maska ​​prejaví pálením alebo začervenaním pokožky, masku by ste mali ihneď starostlivo zmyť vlažnou vodou.

Pleťové masky proti pupienkom a poškodenej pokožke: Masky s liečivou zeminou

Pleťové masky-proti-pupienkom-kazenej-koži-masky-s liečivou hlinkou

Liečivá hlina je účinná proti pupienkom, akné proti pupienkom, akné a čiernym bodkám, podporuje prekrvenie pokožky a zbavuje ju tuku a kožného tuku. Odpradávna je známy aj protizápalový účinok liečivej hliny. Maska na tvár z liečivej zeme sa používa obzvlášť jednoducho, pretože v lekárni si môžete kúpiť hotový prášok z liečivej zeme.

Olej z čajovníka má tiež upokojujúci a antibakteriálny účinok, a preto sa používa v mnohých tvárových výrobkoch od kozmetických výrobcov.

Na tento recept budete potrebovať:

1 polievková lyžica liečivej zeme

1 polievková lyžica citrónovej šťavy

1 polievková lyžica oleja z čajovníka

Suroviny dajte do misky, dobre premiešajte a naneste na pokožku. Nechajte masku pôsobiť 15-20 minút a zmyte ju teplou vodou.

Vyrobte si tvárovú masku s kvarkom sami – 11 skvelých receptov

Vyrobte si peeling na tvár sami – 6 jednoduchých receptov

Účinné pleťové masky proti vráskam – ľahko sa vyrobíte

Pleťová maska ​​proti pupienkom: liečivý íl a harmančekový čaj

upokojujúce-masky na tvár-proti pupienkom-harmanček-čaj-liečivá hlina

Harmančekový čaj má upokojujúce a protizápalové účinky.

Potrebuješ:

3 lyžice liečivej zeme

1 polievková lyžica harmančekového čaju

1 polievková lyžica prírodného medu

1 polievková lyžica citrónovej šťavy

Všetky ingrediencie spolu dobre premiešajte. Používajte toľko liečivej zeme, kým sa nevytvorí pasta. Hmota sa nanesie na pokožku tváre. Nechajte pôsobiť 20 minút a zmyte vodou. Na dosiahnutie najlepších výsledkov je možné túto masku používať dvakrát až trikrát týždenne.

Tip: Mali by ste dávať pozor na individuálny typ pokožky: pre ľudí s citlivou pokožkou je napríklad tvárová maska ​​s citrónovou šťavou príliš agresívna.

Kvasinková maska ​​na tvár proti pupienkom

Kvasinková maska-masky na tvár-proti-pupienkom-stimuluje-metabolizmus

Droždie je bohaté na vitamín A, ktorý stimuluje metabolizmus pokožky.

Potrebuješ:

1 kocka droždia alebo balíček sušeného droždia

4 lyžice mlieka

V zohriatom (vlažnom) mlieku rozpustite droždie: na konci by mala byť mäkká dužina. Zmes zmiešajte do pasty, naneste na navlhčenú pokožku tváre. Keď pasta zaschne, dá sa zmyť vlažnou vodou.

Pleťová maska ​​Aloe Vera proti pupienkom – rýchla úľava pre poškodenú pokožku

lacné-masky na tvár-proti-pupienkom-aloe-vera-listy-med

Aloe vera má vysoký obsah vlhkosti, má hojivé rany a protizápalové vlastnosti. Aloe vera je ako liečivá rastlina pre celé telo známa už tisíce rokov.

Potrebuješ:

– Aloe Vera odchádza

– 1 čajová lyžička medu

– 1 polievková lyžica tvarohu.

Odlúpnite vonkajšiu kožu z listu, obsah listu prelisujte cez sito alebo pyré. Pridajte med a lyžicu tvarohu a všetko dobre premiešajte. Naneste husto na tvár a krk. Po 10 minútach pôsobenia dôkladne opláchnite vodou.

Peelingová maska ​​s kávou

Peelingová maska ​​s kávovarom-kávová usadenina-med

Potrebuješ:

– kávová usadenina

– Med

Naneste hmotu na tvár a jemne masírujte. Po 10 minútach pôsobenia sa maska ​​môže zmyť. Táto maska ​​čistí póry.