Krása

Opuchnuté oči po plači: čo môže okamžite pomôcť proti opuchu?

Či už prežívate bolestivý rozchod, museli ste eutanázovať svojho milovaného psa alebo mačku alebo máte inú ťažkú ​​situáciu, ktorá vás znepokojuje, plač je súčasťou života. Je to emocionálna reakcia, ktorá je pre ľudí jedinečná. Možno bol dokonca vyvinutý, aby pomohol prežiť. Napriek tomu opuchnuté, horiace oči, ktoré sa vám ráno po plačlivom záchvate dostavia, nemusia vašu náladu zhoršovať.

Väčšina ľudí má opuchnuté oči, keď plačú alebo spia. Vo väčšine prípadov je to spôsobené nahromadením tekutiny v tkanive okolo očí. Lekársky termín je Edém očných viečok. Tento opuch zvyčajne zmizne sám, ale je možné urobiť opatrenia na jeho zníženie. Nasleduje dôvod, prečo plačeme alebo spíme nafúknuté, husté viečka a nájdite tipy na zníženie opuchu.

Prečo plač spôsobuje opuchnuté oči?

Tipy na líčenie pre opuchnuté oči

Telo produkuje tri druhy sĺz. Bazálne slzy sú stále v očiach Prednú časť oka lubrikujú, vyživujú a chránia.

Telo tvorí druhý typ, že Reflexné slzy, na spláchnutie dráždivých látok, ako je dym alebo cudzie telesá.

Potom, čo slzy urobia svoju prácu, zvyčajne pretečú slznými kanálmi do zadnej časti nosa. Jedná sa o malé drenážne kanály vo vnútorných rohoch každého oka.

Keď plačeme, máme tendenciu produkovať veľa sĺz. Toto sú “emocionálne slzy“, Tretí typ. Veľké množstvo preťažuje drenážny systém, takže slzy tečú z očí a nosa. Keď sa telo pokúša resorbovať tekutinu, časť z nej sa zadržiava v tkanive pod očami, čo spôsobuje opuchnutie oblasti..

Prečo spánok spôsobuje opuchnuté oči?

Veľké oči po plači - aké sú príčiny

Cez deň telo neustále produkuje bazálne slzy, ktoré každým žmurknutím umyjeme nad rohovkou. To udržuje oči čisté a vyživuje ich. Naše telá neprestávajú produkovať slzy, keď spíme, ale prestávame žmurkať. To znamená, že vrstva sĺz zostane na oku bez toho, aby odtekala cez slzné cesty. Niekedy sa táto prebytočná tekutina reabsorbuje do tkanív okolo očí, čo spôsobuje opuch.

Ako dlho trvá, kým opuchnuté oči zmiznú??

opuchnuté oči ráno po plači

Takže ste konečne slzili všetky svoje slzy a teraz ste pripravení rozlúčiť sa s opuchnutými očami. Žiaľ, nevieme presne povedať, ako dlho trvá, kým opuch zmizne. Niektorí ľudia môžu zaznamenať zmenu už za 10 minút a iní môžu pocítiť úľavu až po niekoľkých hodinách. Kľúčom k rýchlemu opuchu očí od plaču je podniknúť okamžité opatrenia na urýchlenie procesu.

Domáce prostriedky, ako sa zbaviť opuchnutých očí po zavýjaní

opuchnuté horiace oči po plači

Keď plačete, v očných viečkach a okolo očného okolia sa hromadí tekutina. Hlavným cieľom zníženia opuchu je ochladiť tekutinu a presunúť ju mimo očí.

1. Studené obklady

domáce prostriedky na opuchnuté oči po plači

Čokoľvek studené môže pomôcť pri zápaloch a opuchoch, pretože znižuje prietok krvi. Preto môže fungovať studený obklad, balíček ľadu, vrecko mrazenej zeleniny alebo dokonca chladené lyžice. Tu sú všetky možnosti na prvý pohľad:

  • Drž sa Prsty pod ľadovou vodou a urobte masáž očí. Začnite od vnútorných kútikov očí a jemnými ťahmi pohybujte prstami po očných viečkach, kým sa nedostanete do vonkajších kútikov očí. Tento postup opakujte niekoľkokrát, aby ste odstránili nahromadenú tekutinu (a opuch).
  • Stačí navlhčiť čistú žinku alebo malý uterák studenou vodou. Dajte vlhká žinka na pár minút na oči.

tipy proti opuchnutým očiam po plači

  • Potom jeden zabaľte Vrecko mrazeného hrášku do žinky (bude lepšie zodpovedať tvaru vašej tváre ako balíček ľadu). Držte kompresiu na tvári 15 minút.
  • Chladené lyžice funguje skvele, pokiaľ ide o to, aby ste opuchnuté viečka dostali od plaču. Dve lyžice dajte na niekoľko minút do chladničky a potom si ich dajte cez oči.

2. Plátky uhorky na opuchnuté oči

Plátky uhorky proti opuchnutým, páliacim očiam od plaču

Plátky uhorky sú klasikou proti unaveným očiam a tmavým kruhom. Pomáhajú ale aj proti opuchom a fungujú ako studený obklad. Uhorka vďaka vysokému obsahu vody hydratuje pokožku a má tiež protizápalové a antioxidačné vlastnosti.

Môžete to urobiť pomocou Plátky zemiakov kombinovať. Zemiaky obsahujú enzým nazývaný katecholáza, ktorý rozjasňuje pokožku a zmierňuje opuchy. Začnite teda s plátkami uhorky a o päť minút neskôr dajte na ne plátky zemiakov, ktoré pomôžu napučať a zosvetliť očné okolie..

3. Čajové vrecúška

opuchnuté oči po tom, čo plakali, čo robiť

Zvlášť čaj Zelený čaj, obsahuje katechíny, triesloviny a flavonoidy, ktoré majú silný antioxidačný účinok a zmierňujú zostávajúce opuchy. Taníny majú sťahujúci účinok, čo znamená, že môžu sťahovať cievy pod kožou. Kofeín môže preniknúť cez kožnú bariéru a zvýšiť krvný obeh v koži. Harmančekový a čierny čaj funguje tiež veľmi dobre.

Dve čajové vrecúška nechajte 3 až 5 minút namočiť v studenej vode, potom vytlačte prebytočnú vodu. Na každé oko priložte čajové vrecúško na 10 minút.

4. Liesková voda čarodejnice

opuchnuté oči po plači domácich opravných prostriedkoch

Ako prírodný adstringent a antioxidant má hamamel spevňujúci účinok na pokožku. Stačí namočiť dve Bavlnené podložky v studenej hamamelovej vode, vytlačte prebytok a priložte ho na oči niekoľkokrát denne po dobu 5-10 minút. Zvlášť dbajte na to, aby ste používali hamamelovú vodu žiadny alkohol obsahuje.

5. Očný valček

čo robíš s opuchnutými očami po plači

Existujú rôzne Očný valček na trhu, ktoré môžu pomôcť obmedziť opuchy, redukovať tmavé kruhy pod očami a tiež ponúka účinky proti starnutiu. Obvykle sú vyrobené z kovu a poskytujú mini masáž očného okolia, ktorá stimuluje prekrvenie pokožky. Roll-on krémy na oči obsahujú však ľahký chladivý gél, ktorý sa nanáša pomocou kolieska.

Trendové kozmetické nástroje ako Masážny valček vyrobený z ružového kremeňa alebo jadeitu môže tiež pomôcť zmierniť opuch. Stačí, aby ste malým koncom jadeitového valčeka prehodili pohybom nahor oblasť okolo očí. Jadeitový valček môžete tiež vložiť do chladničky, aby vychladol.

6. Očné gélové tampóny a očné krémy

očné vankúšiky chladia opuchnuté oči po plači

Pokiaľ ide o opuchnuté oči, potrebujete niečo špeciálne navrhnuté pre túto oblasť. Riešenie: Očné vankúšiky. Majú zakrivený tvar, ktorý sa dokonale prispôsobuje kontúram očí a tiež obsahujú cenné zložky, ktoré sú úžasne chladné a pevné..

Veľa Krémy na tvár a oči môže tiež pomôcť znížiť opuchy, ochladiť oblasť okolo očí a zúžiť krvné cievy. Najlepšie je použiť krémy, ktoré obsahujú nasledujúce zložky:

  • Retinol
  • vitamín C
  • Fenylefrín
  • Kyselina hyalurónová

Tipy na líčenie pre opuchnuté oči

opuchnuté oči od plaču, ktoré pomáhajú

Aj keď ste celú noc plakali, na druhý deň možno budete musieť ísť do školy alebo do práce. Netrúfate si vyraziť bez mejkapu? Potom by ste sa mali nalíčiť iba ľahkým make-upom, aby ste na svoje nadupané oči nevyvíjali ďalší stres. Existuje niekoľko trikov, ktoré môžete vyskúšať na vytvorenie sviežeho vzhľadu.

Korektor na korekciu farieb

opuchnuté oči plačúce nalíčiť na neutralizáciu sčervenania

Koža pod očami vám môže po plači stmavnúť. Časté je tiež začervenanie okolo nosa alebo iných oblastí tváre. Dobrý korektor vám môže pomôcť zamaskovať tieto výstražné znamenia a dodať vám nový vzhľad prostredníctvom korekcie farieb. Na neutralizáciu sčervenania siahnite po zelenom korektore. Dobre poslúži aj korektor so žltým podtónom.

Odstráňte zaostrenie

opuchnuté oči plačúce naneste rúž a zdôraznite líca

Ružové farby v iných častiach tváre môžu zhoršiť sčervenanie okolo očí a nosa. Ak to chcete urobiť, skúste na líca použiť tvárenku a ružový rúž. Po nanesení korektora a podkladu naneste lícenku na lícne kosti.

Tesná línia s tmavo modrým kohlom

make-up pre opuchnuté oči plač

Tmavomodré očné linky sa už dlho používajú na zvýraznenie očných bielok. A tightline je technika, ktorá má na oku vytvárať viac kontúr. Niekedy sa mu hovorí aj „neviditeľné očné linky“. Nalíčite sa veľmi jemná čiara na línii rias, vďaka čomu to vyzerá oveľa hustejšie. K tomu použite tmavomodrú, takmer čiernu kohl alebo očné linky a štetec. Zaistite, aby dobré tesné šnúry boli neviditeľné.