škôlka

Prestavba postele Ikea Kura: 35 skvelých nápadov na dobrodružné detské postele

Detská postieľka je stredobodom detskej izby a je tam väčšinou najväčší kus nábytku. Zároveň by mal byť dostatok priestoru na hranie, behanie, učenie a ukladanie. Nie je to ľahká úloha, pretože miestnosť zvyčajne nie je dostatočne priestranná. Oblasť teda musí byť nastavená veľmi funkčne. Zároveň je obzvlášť dôležité, aby dizajn miestnosti potešil dieťa a stimuloval jeho predstavivosť. Deti navyše rýchlo rastú a detský nábytok rastie s nimi. Najmä posteľ je potrebné každých niekoľko rokov vymeniť. Je preto príjemné, keď môžete kúpiť detský nábytok za výhodnú cenu. Ak sú tieto ešte stále konvertibilné, je to ešte lepšie. Práve to sľubuje posteľ Ikea Kura.

posteľ ikea kura prerobiť tapetu modrej tyrkysovej dievčiny

Posteľ Ikea Kura: jednoduchý, konvertibilný dizajn 

ikea kura posteľ prestavba jednoduchý dizajn repurposing

Pokiaľ ide o funkčnosť a férové ​​ceny, Ikea je možno číslo 1 na európskom trhu s nábytkom. Švédsky výrobca nábytku je obzvlášť flexibilný, pokiaľ ide o detský nábytok, hračky a úložné priestory. Výrobky sa vyznačujú veľmi jednoduchým, dalo by sa povedať aj škandinávskym dizajnom a je ich možné kombinovať navzájom alebo s inými štýlmi bývania rôznymi spôsobmi. Veľa nábytku Ikea je možné repasovať alebo prepracovať, a tak prispôsobiť. Tak je to aj s jedným z bestsellerov v detskom oddelení – posteľ Ikea Kura. Skladá sa z niekoľkých drevených rámov, ktoré je možné rýchlo zostaviť ako nízku posteľ alebo obrátiť hore nohami ako poschodovú posteľ. Jednoduchý materiál – masívne borovicové drevo s prírodným vzhľadom, sa hodí takmer do každého štýlu bývania a je jednoducho zafarbený na požiadanie.

Rekonštrukcia postele Ikea Kura bola jednoduchá

ikea kura posteľ prerobiť vstavanú úložnú komodu

Posteľ je veľmi vhodná pre deti od 6 rokov alebo aj pre menšie, ak nie je nastavená ako poschodová posteľ. Menšie deti riskujú pád z hornej úrovne rámu podkrovia. Rozmery v kombinácii s jednoduchým dizajnom a cenou robia posteľ z borovicového dreva ideálnou pre kreatívne DIY projekty. S trochou kreativity a predstavivosti sa z detskej izby stane skutočný dobrodružný terén. Tu uvádzame 35 skvelých inšpirácií pre každý štýl bývania a každú situáciu v miestnosti.

Domová posteľ pre deti: Multifunkčný kus nábytku v detskej izbe Montessori

Trendová poschodová posteľ so šmýkačkou – nápady na zariadenie detských izieb

Moderný dizajn detskej izby – skvelé nápady a návrhy pre nápadité a útulné detské kráľovstvo

Prestavba postele Ikea Kura: 35 skvelých nápadov

ikea kura posteľ prerobiť čiernobiely stan škandinávsky

Modrá pre chlapcov a ružová pre dievčatá bola včera. Najneskôr keď sa dieťa stane školákom, je konečne načase zariadiť izbu pre „veľkých“. Mali by ste skoncovať s roztomilými, sladkými vecami a začať s chladným štýlom. Je čas na redizajn škôlky. Na internete je veľa nápadov a kreatívnych návrhov. Vždy však má zmysel začať s hlavným nábytkom, konkrétne s detskou postieľkou, pretože bez nej to jednoducho nejde. Bezpochyby každé dieťa potrebuje príjemný, útulný pobyt, ktorý vás pozýva pokojne spať, snívať a maznať sa.

ikea kura posteľ prerobiť svetlo sivý posteľný dom minimalistický škandinávsky

Posteľ Ikea Kura sa javí ako perfektné riešenie do detských izieb. Nepresvedčí len svojou cenou alebo jednoduchým dizajnom. Snáď borovicové drevo nevyhovuje každému. Má to však aj pozitívnu stránku, pretože s drevom sa veľmi ľahko pracuje a môžete ho natrieť ľubovoľnou farbou. To dáva jednoduchému kusu nábytku úplne novú, individuálnu tvár.

ikea kura posteľ prerobiť dievčenskú izbu baldachýn posteľové závesy deka

Najľahšiu cestu k prestavbe detskej postele Ikea Kura urobíte trochou farby. Ak je rám postele namaľovaný v bielej alebo sivej farbe, hodí sa do akéhokoľvek farebného konceptu a vytvára príjemný prízvuk v detskej izbe, kde veľa farebných vecí, ako sú hračky, posteľná bielizeň, koberce a ďalšie, ešte len príde. Modrá a ružová, dokonca aj čierna, sú ďalšie farebné možnosti.

Remodelk Ikea Kura bed: low bed or loft bed

ikea kura posteľ prerobiť loft posteľ drevo prírodný vzhľad

Mnoho detí chce poschodovú posteľ. A tu je posteľ Ikea Kura ďalšou perfektnou voľbou. Dá sa nastaviť ako nízka posteľ alebo ako poschodová posteľ a nad alebo pod sa dá pridať druhý matrac. Poschodová posteľ sa niekedy javí ako najlepšie riešenie na vytvorenie miest na spanie pre dve deti v jednej miestnosti. V prvom rade by ste mali zvážiť vek detí. Poschodová posteľ nie je zvlášť vhodná pre deti do 6 rokov, pretože sa môžu zraniť pri lezení alebo páde z vyššej úrovne počas spánku..

ikea kura posteľ prerobiť drevo biela dievčenská izba hrať koberec ružová

Pre malé deti je možné podkrovnú posteľ Ikea Kura s trochou úsilia a niekoľkými prídavnými drevenými lamelami premeniť na posteľný dom. K pôvodnému rámu štvorcovej postele musíte postaviť iba trojuholníkovú štítovú strešnú konštrukciu. Každý domáci kutil to dokáže ľahko. Pre deti, ktoré snívajú o poschodovej posteli a nepotrebujú druhé miesto na spanie v izbe, sa z postele Ikea Kura stáva hracia posteľ. Ľudia spia na poschodí a nižšie je možné kreatívne navrhnúť útulné ihrisko. Môžete rozvíjať svoju predstavivosť a klásť hravé akcenty. Záclony, závesy a látkové rolety zaisťujú pokojné hry a taktiež väčší poriadok. Chýbať nesmie mäkká podložka, deka a vankúš. Girlandy, rozprávkové svetlá a ďalšie dekorácie vytvárajú hravú atmosféru.

Prepracovanie postele Ikea Kura: obzvlášť originálne nápady

ikea kura posteľ prerobiť podkrovná posteľ posteľová žalúzia

Posteľ Ikea Kura je mimoriadne vhodná na nápaditú prestavbu. Bočné steny postele môžete napríklad prikryť nástennou fóliou, hravými nálepkami, tapetami alebo dokonca farebnou tkaninou. Bočné panely na posteli môžu byť kreatívne navrhnuté aj s tabuľovou fóliou alebo tabuľovou farbou, takže pre deti vznikne niekoľko skutočne veľkých maliarskych plôch. S trochou manuálnej zručnosti môžete jednoduchú konštrukciu postele úplne prestavať a urobiť z nej hrad, pevnosť, stan, cirkus alebo oblak. Nasleduje zoznam nádherných nápadov, ako prepracovať konvenčnú posteľ Ikea Kura.

Prepracovanie postele Ikea Kura: bude to dom na spanie

ikea kura posteľ prerobiť posteľ dom drevená chlapčenská izba

ikea kura posteľ prerobiť posteľ dom herná plocha deco čierne kontrasty

ikea kura posteľ prerobiť dom biela tyrkysová

ikea posteľ kura prerobiť podkrovná posteľ drevené tapetované motívy biela

Prestavba Ikea Kura pre 2 deti

ikea kura posteľ prerobiť hocbett drevený svetlo modrý koberec

ikea kura posteľ prerobiť podkrovná posteľ svetlý vzhľad dreva

ikea posteľ kura prerobiť bielu herňu hocbett

ikea kura posteľ prerobiť biele dievča izbové mraky

ikea kura posteľ prerobiť bielu podkrovnú posteľ chlapčenská izba

ikea posteľ kura prerobiť podkrovná posteľ sivý úložný priestor

ikea kura posteľ prerobiť podkrovná posteľ sivý stan pastelové farby

Prepracovanie postele Ikea Kura: priestor na hranie a spánok

ikea kura prestavba postele žltý poťah na tapetu

ikea kura posteľ prerobiť sivý stan nápad tkanina

ikea kura posteľ prerobiť drevenú abecedu vlajka veniec

ikea kura posteľ prerobiť drevo svetlé tapety mraky motívy rozprávkové svetlá

ikea kura posteľ prerobiť drevo prírodné izbové rastliny svetlé

ikea kura posteľ prerobiť drevo ružové bodky kruhy samolepky na stenu

ikea kura posteľ prerobiť drevený čierny a biely stan

Posteľ ikea kura prestavuje škandinávske čierne a biele geometrické postavy

ikea posteľ kura prerobiť bielu stenu stanu farba svetlo šedá

Prepracovanie postele Ikea Kura: hravé konštrukcie

ikea kura posteľ prerobiť látkovú tapetu farebnú červenú modrú

ikea kura posteľ prerobiť detskú izbu mestské úložisko

ikea kura prestavba postele dekorácia drevenej konštrukcie

ikea kura posteľ prerobiť drevená loftová posteľ hradný chlapec

ikea kura posteľ prerobiť biele oblaky loft súrodenci

Posteľ ikea kura prerobiť čiernobielu tému detskej izby Hviezdne vojny

ikea kura posteľ prerobená posteľný dom moderný minimalistický dizajn